Blizzard, World of Warcraft: Shadowlands'in son güncellemesine gelen tepkilere karşı ne kadar hazırlıklıydı..

التاريخ: 19.07.2023 16:47
Blizzard, World of Warcraft: Shadowlandsin son güncellemesine gelen tepkilere karşı ne kadar hazırlıklıydı..
Blizzard, World of Warcraft: Shadowlands'in son güncellemesine gelen tepkilere karşı ne kadar hazırlıklıydı..

World of Warcraft ile tanışalı neredeyse 20 yıla yaklaştığımız son yıllarda, MMORPG türünün tartışmasız kralı olan oyun ciddi oyuncu kaybı ve buna paralel acımasızca eleştiri yağmuru altında kalıyor.

 

MMORPG türüne etkisini Lost Ark'dan Destiny'e kadar hemen hemen her oyunda görebileceğimiz sektörün öncüsü olmuş oyun. Son yıllardaki sebebi tam olarak anlaşılamayan hatalara hız kesmeden devam etmekte. Belki de her şey gözümüzün önünde yaşanmış olabilir, Kral Terenas Menethil II'nin ruhunun bir keresinde oğlu Arthas'a WoW'un en güçlü hikaye anlarından birinde söylediği gibi, Hiçbir kral sonsuza kadar hükmetmez, oğlum.

 

Blizzard'ın kendi ürettiği bir problem. Etkileyici satış rakamlarına rağmen, oyuncular, oyuncuları evrenin tamamen yeni bir alanına taşıyan ve Uther, Garrosh Hellscream ve daha fazlası gibi hayranların en sevdiği karakterlerin yer aldığı bir genişleme olan Shadowlands'den çabucak mutsuz oldular. WoW geliştirme ekibi oyuna yakından baktı ve oyunun daha şüpheli içeriğini kaldırmaya veya değiştirmeye başladı. 

Oyunun 9.1.5 yaması Blizzard'ın topluluğun geri bildirimlerini dinlediğini ve Covenant'ları serbestçe değiştirme yeteneği ve Conduit Energy'nin kaldırılması gibi popüler olmayan sistemlerde kapsamlı değişiklikler getirdiğini ve bunun yanı sıra oyunu birden fazla karaktere sahip oyuncular için daha kolay hale getirmek için değişiklikler getirdiğini gördü. 

 

Blizzard , daha geniş toplulukla daha doğrudan konuşmak ve geri bildirim toplamak için geniş bir oyuncu yelpazesini temsil etmek amacıyla bir WoW Topluluk Konseyi kurdu. Horde ve Alliance oyuncularının yakında grup içeriklerine birlikte katılabilecekleri ( hayranlardan gelen olumlu geri dönüşler üzerine ) duyuruldu., oyunun başlangıcından beri var olan uzun süredir devam eden bir engeli yıkmak. Yama 9.2, topluluk tarafından genel olarak beğenilen yeni bir bölge, baskın ve etkinlikler tanıttı ve yamanın test döngüsü, Blizzard'ın oyuncu geri bildirimlerine dayalı olarak çok sayıda olumlu değişiklik yaptığını gördü.

 

WoW'un bir sonraki genişlemesi için 19 nisanı beklemek zorundayız. Oyuncuları neler beklediği şu anda bilinmiyor, ancak Blizzard'ın bu yeni genişlemeye son ikisinde olduğu gibi aynı yaklaşımı izleyemediği açık. 

Sizlerde World of Warcraft dünyasının ürünlerini avantajlı fiyatlara elde etmek için durmaplay'i ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

كيف يمكننا مساعدتك؟
جاري التحميل...