alexa
4Story
4Story hikâyesi gereği Iberia yarımadasının birbirine sonsuz bir nefretle düşman olan iki krallığı arasındaki bitmek bilmez savaşı konu alıyor. 4Story Ay Tasi satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
314
4Story IRC Sohbet Kanalına Giriş
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 07:21
Merhaba Sayın 4Story Kullanıcıları

Bu başlık altında en anlaşılır ve detaylı şekilde sohbet odamıza nasıl girebileceğinizi açıklayacağım. Sohbet odasında online yöneticiler ile görüşebilir, oyun arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.. Gameforge şirketinin sizlere sunmuş olduğu bu hizmet, hem bire birde yöneticiler ile görüşüp kendinizi daha iyi ifade ederek online destek almanızı hemde oyun arkadaşlarınız ile daha sağlam bağlar kurabilmenizi sağlar.. Ancak bunları yaparkende dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.. bunları kısaca sizlere açıkladıktan sonra teknik bilgiler ile sohbet odasına nasıl girebileceğinizi anlatacağım..

Dikkat etmeniz gereken hususlar :

1- Yöneticilerin 24 saat sohbet odasında bulunmasını bekleyemezsiniz, her yönetici online bulunduğu süre boyunca zaten sohbet odasında bulunur ve sizlere yardımcı olmaya çalışır..
2- Her sorununuzu sohbet odasını kullanarak yöneticiler ile çözemezsiniz.. Şikayetler, Hesap devirleri, İp paylasım bildirimleri vs. Gibi konular http://support.4Story.web.tr adresine girilip ticket açarak yöneticilere bildirilmelidir. kısaca Resmi işlemlerinizi ticket açarak, bire bir görüşmelerinizi ve ticketiniz hakkındaki görüşmeleri sohbet odasını kullanarak yapmalısınız.
3- Sohbet odasında Yönetici isminin önünde @ işareti bulunan kişiler 4Story yöneticileridir. @ işareti bulunmayan kişiler oyuncular veya bir başka oyunun yöneticileridir. nicki küçük harflerden oluşan yöneticiler ise o an online bulunmamaktadır. Biz yöneticilerin nickleri 24 saat kanalda bulunmaktadır, bilgisayar başında olmadığımız zamanlarda nickimizi küçük harfe alır ve sizlerin bunu anlayabilmesini sağlarız. Örneğin ben online olduğum süre boyunca nickim MajestyTR iken, bilgisayar başından ayrılacağım zaman nickimi majestytr yaparım.. nicki küçük harflerden oluşan yöneticilere seslendiğinizde cevap alamamanızın sebebi budur.. Nicki büyük harf olmasına rağmen yanıt alamadığınız yöneticilerde ise sürekli yazmak yerine, özeline bir not bırakabilirsiniz bu sayede müsait olduğunda size dönüş yapacaktır..
4- Sohbet odasında forum ve oyun kurallarının tamamı geçerlidir. Sohbet odasında üslub ve tavırlarınıza dikkat etmelisiniz. orada yapacağınız bir hata, derecesine göre oyun ve forumdanda cezalandırılmanıza neden olabilir
5- En önemli husus ise, Şifrenizi yöneticiler dahil hiç bir kimse ile kesinlikle paylaşmayınız. Hiç bir yönetici sizden şifrenizi talep etmez.. buna rağmen şifrenizi herhangi bir kişiye verdiğinizde olabileceklerden 4Story yönetimi sorumlu değildir.. bununla birlikte email adres ve diğer hesap bilgilerinizi hiç bir oyuncu ile paylaşmayınız..


Sohbet odasına giriş Resimli anlatım :

1- Sohbet odasına giriş yapabilmek için birinci adım, forumumuzun üst menüsünde bulunan Chat butonuna tıklamanızdır. 

2- Karşınıza gelen ekranın orta kısmında bulunan WebIRC Client (requires JavaScript) yazısını işaretleyiniz 

3- İkinci işlemi yaptığınızda WebIRC Client (requires JavaScript) yazısının altında ek bir bölüm açılacaktır. Nick : Kısmına kanala giriş yapmak istediğiniz nicki yazdıktan sonra alt kısımda bulunan chat butonuna tıklayınız. (Resim:3)

4- Sohbet kanalına giriş yapabilmeniz için son aşamayıda tamamlamak için ekranın orta bölümünde bulunan Connect butonuna tıklayınız. 

5- Bir kaç saniye içerisinde kanala girişiniz tamamlanacaktır. Kanala giriş yaptığınızda karşınıza gelen ekran 


Resimlere tıklayarak büyütebilir, daha rahat okuyabilirsinizCevap bulunamadı.