alexa
4Story
4Story hikâyesi gereği Iberia yarımadasının birbirine sonsuz bir nefretle düşman olan iki krallığı arasındaki bitmek bilmez savaşı konu alıyor. 4Story Ay Tasi satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
214
4Story Sınıflar Detaylı Anlatım
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 06:50
Cağırıcılar


Esrarengiz ve kara çağırıcılar, karanlığın yaratıklarına hükmeder.


 • Uzak mesafe savaşçısı, Hasarcı

 • Yaratıklar çağırıp onlarla birlikte saldırı düzenler

 • Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha

 • Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlarYer tanrısı Endendros'un öğrencileri olan çağırıcılar, diğer boyutlara kapı açarak, dövüş esnasında saldırı ve iyileştirme amaçlı kullanabilecekleri güçlü yaratıklar çağırma yeteneğine sahip olan yegâne kimselerdir. Çağırıcılar, bu yaratıklar sayesinde tehlikeli birer rakiptir. Bunların dışında, ekiplerini destekleme amacıyla kristal ve zayıf düşürme büyüleri kullanarak rakipleri yavaşlatırlar.
Teçhizat: Değnek, Sihirli asa, Gantha kullanırlar, Deri zırh ile Sert deri zırh kuşanırlar.
Okçu

Tanrıçaları Lapiris'in gülüşü okçulara güç ve kesinlik verir.


 • Uzak mesafe savaşçısı, Çevik ve atik bir hasarcı

 • Silahlar: Yay, Arbalet, Hançer, Tek el kılıç ve Çift el kılıçlar

 • Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlarYay ve oku ustaca kullanan çevik uzun mesafe savaşçılardır. Sakin elleri sayesinde tehlikeli durumlarda bile soğukkanlı olmayı başarırlar. Düşman saldırılarını ustaca savuşturabildiklerinden dolayı hafife alınmayacak yakın dövüş savaşçılarıdır.
Teçhizat: Çevikliği korumak için sert deri zırhlar ve zincirli zırhlar giyerler. Yay ve ok dışında arbalet, tek el kılıcı, çift el kılıcı ve hançer kullanırlar.
Savaşçı

Güçlü savaşçılar, ateş tanrısı Rumapark'ın bahşettiği gücün etkisiyle her muharebede zafere ulaşır.


 • Yakın dövüş savaşçısı, Dayanıklı bir blokçu ve hasarcı

 • Rakipleri dövüşemeyecek hale getirir

 • Silahlar: Tek el kılıç ile Çift el kılıçlar, Balta, Arbalet, Yay

 • Zırhlar: Zincirli zırh, Plaka zırh ve KalkanBecerikli ve atik savaşçılardır. Düzenledikleri korkunç saldırılarda düşmanlarını muazzam yakın dövüş ataklarıyla dize getirirler. Ağır darbelere karşı dayanıklı oldukları gibi mükemmel savunma teknikleri sayesinde rakiplerinin en şiddetli saldırılarında bile hayatta kalmayı başarırlar. 
Defansif savaşçılar, rakipleri kendilerine bağlar, plaka zırh ve kalkanları sayesinde bedensel hasara karşı dayanıklıdır. Ofansif savaşçılar ise çift el kılıçlarıyla büyük hasara uğratır. 
Teçhizat: savaşçılar, tek el ile çift el kılıçlar, baltalar, arbaletler ve yaylardan oluşan geniş bir silah mühimmatına sahiptir. Zincirli zırh, plaka zırh ve her çeşit kalkan kullanmasını bilirler. 
Büyücü

Büyücüler, hem büyü ustası hem elementlerin hakimidir.


 • Uzak mesafe dövüşçüsü, Yaralanabilir hasarcı

 • Ateş-Buz-Yıldırım Büyüsü

 • Rakiplerini etkisiz hale getirebilir

 • Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha

 • Zırhlar: Kumaş zırh ve Hafif zırhlarYıldırım tanrısı Pauldron, onlara imkansızı imkanlı kılmayı ve büyü enerjisini güçlü büyülere dönüştürmeyi öğretmiştir. Büyücüler, uzun süre yaralı olmaya neden olan patlayıcı saldırı büyüleri, korkunç alan hasarları ve büyüler yapar.
Zayıf olan zırhları ve düşük performansları nedeniyle saldırılarda çabuk yaralanabilirler. Bu yüzden dikkatli oynamaları gerekir. Yeteneklerini en iyi grup halinde ve başka oyunculara karşı sergilerler; özellikle başka büyücülerle omuz omuza oldukları zaman.
Teçhizat: Büyücüler uzak mesafeden dövüşür ve kumaş zırh veya hafif zırh giyer. Değnek, sihirli asa ve ganthalardan ekstra güç elde ederler. 
Rahip

Rahipler yoldaşlarını Su Tanrıçası Rekamies gibi asil ve nazik bir edayla tüm tehlikelerden korur.


 • < >Uzak mesafe savaşçısı, İyileştirici ve Destekçi

  Maharetini grup oyunlarında sergiler

  Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha

  Zırhlar: Kumaş zırhlar ve Hafif zırhlar

  Yakın mesafe savaşçısı, Güçlü hasarcı

  Gizlenip rakipleri etkisiz hale getirirler

  Silahlar: Yay, Arbalet, Çakram, Hançer ve Tek el kılıçlar

  Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlar

  Daima serinkanlı, sinsi ve hızlıca hareket ettikleri için karanlığın tanrısı olan Pendatron'dan geri kalmazlar. Düşman bölgeye dalmaktan çekinmezler ve kurbanlarının ruhları bile duymadan saldırıp karanlıklar arasında kaybolurlar.
  Yakalanma durumunda veya rakibe çok uzak bir yerde bulunduklarında, yeteneklerin etkisi kaybolur. 
  Teçhizat: Deri ve sert deri zırhlar giydikleri için savaşçı kadar emniyette değiller. Çakram ve hançer dışında, tek el kılıçlar, yaylar ve arbaletler düzenbazların kullandığı silahlar arasında yer alır.
eşe t.
18 Aralık 2014 13:08
hangisi sizce en iyisi?