alexa
4Story
4Story hikâyesi gereği Iberia yarımadasının birbirine sonsuz bir nefretle düşman olan iki krallığı arasındaki bitmek bilmez savaşı konu alıyor. 4Story Ay Tasi satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
227
Karakter rehberi
Emre S.
9 Nisan 2015 18:14
SAVAŞÇI
Savaşçı diyince akla gelen şeyler bellidir;
Can,zırh,hasar.Savaşçıda hepsi fazlasıyla mevcuttur ve saldırıya uğradığında diğer sınıflara kıyasla cok daha uzun dayanabilir.Tank rolü üstlenmek isteyen ve aynı zamanda iyide hasar vurmak isteyenler için ideal bir sınıf. Tek zayıf noktası hantal olmasıdır. fakat akıllıca kullanılırsa ölüm saçabilir.Sağlam bufflanmış ve kalkan takan bir savaşçıyı kesmek teke tekde neredeyse imkamsız gibi olsa da kalabalık bir grupla karşı karşıya kaldığı zaman hiç kimsenin tek başına bir şansı olmaz.Belki 2 ya da 3 kişiyi tek başına kesebilir ama daha fazlasına birşey yapamazsınız.
Savaşçılar Okcu ve Rahibe karşı güçlüdür ve büyük bir item farkı yoksa bu sınıfları rahat keserler.
Sağlam bufflu Zırhlı ve kalkan giyen bir savaşcı düzenbazdan neredeyse hiç hasar almaz.
Savaşçı BÜYÜCÜ lere karşı çok zayıfdır.Aynı şekilde rahiplerde sizi savunmasız bir şekilde yakalarsa öldürebilirler.
OKÇU
Oyunun en abartılı,bir türlü düşürülmeyen sınıfı.şu anda açık açık okçu abartılıdır diyorum,çünkü öyle.Okçu sınıfı büyü tarzı tüm sınıflara EZİCİ derecede yüksek ve aynı derece hızlı şekilde hasar verir.Yani birkaç saniyede bir büyücü,rahip ya da çağırıcıyı indirebilir.Yakalanması zordur,kalkanı görünmezliği,hızlı koşması vardır fakat uyuşturması yoktur.Büyü defansı düşüktür bu yüzden bir büyü sınıfıyla karşılaşınca eğer rakibini ilk indirmezse rakibi onu indirir.Bu sınıfı ben abartı diyorum diye açmaya karar verdiyseniz 2 kere düşünün derim.Bir sonraki sürümde denge değişikliğine gidilirse ilk yapılacak şey okçunun düşürülmesi olacak gibi görünüyor.benden uyarması EMO_ALT_1 Savaşcıya ya da düzenbaza karşı kötü anlar yaşayabilirsiniz. kalanların sorun olacağını zannetmiyorum.
DÜZENBAZ
Arkadaşlar bu oyunda eskiden teke tek ws nin kralı büyücüydü.fakat birkaç patch ile düzenbaz öyle bir hale geldi ki büyücünün tahtını elinden aldı.
Sağlam zırhlı karakterlere karşı zayıfdır fakat büyücü rahipleri çok kolay öldürebilir.
BÜYÜCÜ
Az vurmak canınızı mı sıkıyor?Daha mı fazla atak istiyorsunuz?
Defans korkaklar içindir mi diyorsunuz?DAHA FAZLA ATAK MI İSTİYORSUNUZ?İşte sizin aradığınız sınıf:BÜYÜCÜ!!
Bu bücür ama hiç şeker olmayan uyuz şeyler yanında görünmezlik potu olmayan bir savaşçıyı tek yakalarsa gerçek anlamda,SAATLERCE uyuşturup oynatabilirler.
2 tane toplu uyuşturması vardır ve büyücü SSS opslu deynekle neredeyse sıfır miss atar.
Tek zayıf noktası çok zayıf olmasıdır EMO_ALT_2 Hiçbir defansif skili yoktur.
RAHİP
Oyunun gerçek anlamda şifa atabilen ve birilerini koruyabilen,aynı zamanda tanrı cesareti bufu sayesinde yüksek hasara sahipdir.
Tek bir rahip koca bir grup adamı koruyabilir,ya da yerine göre kendini bile ölmekten kurtaramadığı olabilir.
Bir arkadaşın da söylediği gibi bir rahibin değeri öldürdüğü değil ,kurtardığı adam sayısıyla ölçülür.
eksi yönlerine gelirsek düşük fiziksel defansa sahipdir.
her zaman buffludur evet ama diğer sınıflarda aynı buffları kendi bufflarının üzerine alabilir ve bu durumda rahibin buffları kendisine dezavantaj yaratır.
Savaşçıya karşı gerçekten çok zayıfdır fakat yakınlarda bir portal varsa savaşçı onu yakalamadan kalkan açıp kaçabilir.
Çağırıcıya karşı ezici derece üstündür.Düzenbazla karşılaştığı zaman ise,neyin vurduğunu bile anlayamaz.
Yüksek zırhlar giydiği ve büyü kalkanı taktığı zaman büyücüyü tanklayabilir.
ÇAĞIRICI
Oyunun en gizemli sınıfıdır.Düşük saldırıya sahipdir,savuşturma veren kristal çıkarabilir,kendi seçimine göre büyücü benzeri skillere sahip tanrı ruhunu ya da savaşcı gibi skilleri olan iblis ruh'u özelleştirebilir.yoldaşını feda ederek kendisine can basabilir,kalkan basabilir ya da yoldaşına can basabilir.
Güzel bir sınıf fakat kullanması gerçekten çok zor ve dürüst olmak gerekirse birazda güçsüz kalan bir sınıfdır özellikle atak gücü olarak en gücsüz sınıfdır.
bunun sebebi atağının bir kısmının yoldaşında olmasıdır.Ayrıca blokaj,yavaşlatma skillerine sahipdir.Düşük büyü defansı olan düşmanları kesebilir.(ne düşündüğünüzü biliyorum ama bufflu bir savaşçıyı genelde kesemez hayır.)
Cevap bulunamadı.