alexa
4Story
4Story hikâyesi gereği Iberia yarımadasının birbirine sonsuz bir nefretle düşman olan iki krallığı arasındaki bitmek bilmez savaşı konu alıyor. 4Story Ay Tasi satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
169
Tüm Sınıflar
İsimsiz Üye
12 Şubat 2015 00:33
ÇAĞIRICI

Esrarengiz ve kara çağırıcılar, karanlığın yaratıklarına hükmeder.

Uzak mesafe savaşçısı, Hasarcı
Yaratıklar çağırıp onlarla birlikte saldırı düzenler
Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha
Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlar


Yer tanrısı Endendros'un öğrencileri olan çağırıcılar, diğer boyutlara kapı açarak, dövüş esnasında saldırı ve iyileştirme amaçlı kullanabilecekleri güçlü yaratıklar çağırma yeteneğine sahip olan yegâne kimselerdir. Çağırıcılar, bu yaratıklar sayesinde tehlikeli birer rakiptir. Bunların dışında, ekiplerini destekleme amacıyla kristal ve zayıf düşürme büyüleri kullanarak rakipleri yavaşlatırlar.

Teçhizat: Değnek, Sihirli asa, Gantha kullanırlar, Deri zırh ile Sert deri zırh kuşanırlar.

OKÇU

Tanrıçaları Lapiris'in gülüşü okçulara güç ve kesinlik verir.

Uzak mesafe savaşçısı, Çevik ve atik bir hasarcı
Silahlar: Yay, Arbalet, Hançer, Tek el kılıç ve Çift el kılıçlar
Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlar


Yay ve oku ustaca kullanan çevik uzun mesafe savaşçılardır. Sakin elleri sayesinde tehlikeli durumlarda bile soğukkanlı olmayı başarırlar. Düşman saldırılarını ustaca savuşturabildiklerinden dolayı hafife alınmayacak yakın dövüş savaşçılarıdır.

Teçhizat: Çevikliği korumak için sert deri zırhlar ve zincirli zırhlar giyerler. Yay ve ok dışında arbalet, tek el kılıcı, çift el kılıcı ve hançer kullanırlar.

SAVAŞÇI

Güçlü savaşçılar, ateş tanrısı Rumapark'ın bahşettiği gücün etkisiyle her muharebede zafere ulaşır.

Yakın dövüş savaşçısı, Dayanıklı bir blokçu ve hasarcı
Rakipleri dövüşemeyecek hale getirir
Silahlar: Tek el kılıç ile Çift el kılıçlar, Balta, Arbalet, Yay
Zırhlar: Zincirli zırh, Plaka zırh ve Kalkan


Becerikli ve atik savaşçılardır. Düzenledikleri korkunç saldırılarda düşmanlarını muazzam yakın dövüş ataklarıyla dize getirirler. Ağır darbelere karşı dayanıklı oldukları gibi mükemmel savunma teknikleri sayesinde rakiplerinin en şiddetli saldırılarında bile hayatta kalmayı başarırlar.

Defansif savaşçılar, rakipleri kendilerine bağlar, plaka zırh ve kalkanları sayesinde bedensel hasara karşı dayanıklıdır. Ofansif savaşçılar ise çift el kılıçlarıyla büyük hasara uğratır.

Teçhizat: savaşçılar, tek el ile çift el kılıçlar, baltalar, arbaletler ve yaylardan oluşan geniş bir silah mühimmatına sahiptir. Zincirli zırh, plaka zırh ve her çeşit kalkan kullanmasını bilirler.

BÜYÜCÜ

Büyücüler, hem büyü ustası hem elementlerin hakimidir.

Uzak mesafe dövüşçüsü, Yaralanabilir hasarcı
Ateş-Buz-Yıldırım Büyüsü
Rakiplerini etkisiz hale getirebilir
Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha
Zırhlar: Kumaş zırh ve Hafif zırhlar


Yıldırım tanrısı Pauldron, onlara imkansızı imkanlı kılmayı ve büyü enerjisini güçlü büyülere dönüştürmeyi öğretmiştir. Büyücüler, uzun süre yaralı olmaya neden olan patlayıcı saldırı büyüleri, korkunç alan hasarları ve büyüler yapar.

Zayıf olan zırhları ve düşük performansları nedeniyle saldırılarda çabuk yaralanabilirler. Bu yüzden dikkatli oynamaları gerekir. Yeteneklerini en iyi grup halinde ve başka oyunculara karşı sergilerler; özellikle başka büyücülerle omuz omuza oldukları zaman.

Teçhizat: Büyücüler uzak mesafeden dövüşür ve kumaş zırh veya hafif zırh giyer. Değnek, sihirli asa ve ganthalardan ekstra güç elde ederler.

RAHİP

Rahipler yoldaşlarını Su Tanrıçası Rekamies gibi asil ve nazik bir edayla tüm tehlikelerden korur.

Uzak mesafe savaşçısı, İyileştirici ve Destekçi
Maharetini grup oyunlarında sergiler
Silahlar: Değnek, Sihirli asa ve Gantha
Zırhlar: Kumaş zırhlar ve Hafif zırhlar


Rekamies, uzun zaman önce rahiplere müttefikleri koruma ve iyileştirme yeteneğini bahşetmiştir. Zor durumlarda savaşçıların yardımına koşan rahipler, gerektiğinde düşmanlarına karşı koyabilecek ve onlara büyük zarar verebilecek tahrip edici bir büyü gücene sahiptir. Bu yetenekler onları hem koruyucu melek hem ölüm meleği haline getirir.

Karanlığın rahipleri, saldıran kişilerin sayılarını azaltmak için rakiplerin gözlerini kamaştırır veya zararsız sincaplara dönüştürür. Kurban etme ve kehanet özelliği sayesinde yoldaşlarını güçlendirip iyileştirirler, öldüklerinde de diriltirler.

Teçhizat: Değnek, sihirli asa ve ganthalar sayesinde ekstra güç elde ederler. Kendilerini koruma amaçlı kumaş zırh veya hafifi zırh giyerler.

DÜZENBAZ

Atik, keskin zekalı ve tehlikeli olan düzenbazlar, düşmanları karanlıkta pusuya düşürme peşindedir.

Yakın mesafe savaşçısı, Güçlü hasarcı
Gizlenip rakipleri etkisiz hale getirirler
Silahlar: Yay, Arbalet, Çakram, Hançer ve Tek el kılıçlar
Zırhlar: Deri zırh ve Sert deri zırhlar

Daima serinkanlı, sinsi ve hızlıca hareket ettikleri için karanlığın tanrısı olan Pendatron'dan geri kalmazlar. Düşman bölgeye dalmaktan çekinmezler ve kurbanlarının ruhları bile duymadan saldırıp karanlıklar arasında kaybolurlar.

Yakalanma durumunda veya rakibe çok uzak bir yerde bulunduklarında, yeteneklerin etkisi kaybolur.

Teçhizat: Deri ve sert deri zırhlar giydikleri için savaşçı kadar emniyette değiller. Çakram ve hançer dışında, tek el kılıçlar, yaylar ve arbaletler düzenbazların kullandığı silahlar arasında yer alır.

Alıntıdır.
Cevap bulunamadı.