alexa
Age of Empires 2 HD Edition
Age of Empires 2 Satın Al ve ilk oyunun üzerine çıkarılan The Conquerors genişletme paketinde bulunan toplamda 18 adet farklı ırkı HD olarak oyna. Age of Empires 2 satin alma isleminizden sonra PC versiyonu olarak hemen teslim edilmektedir. Aktivasyon Steam üzerinden yapilmaktadir.
429
Oynanış Biçimleri !
Ekin G.
2 Mart 2015 14:59

Oynanabilirlik

Açıkçası 10 yıldan eski bir oyun için oldukça yüksek bir ücrete satılan (neredeyse 20 dolar) Age of Empires 2 HD’nin oynanabilirlik açısından büyük iyileştirmelere sahip olmasını bekliyordum. Özellikle birimlerinizin hareketlerinde hala sorunlar var ve büyük bir orduyu hareket ettiriyorsanız eski oyunlardaki gibi birimler birbirlerinin arasından geçmekte zorluk yaşıyorlar.

Yapay zekada gerçekleşmesi gereken yeniliklerin olmaması günümüz strateji oyunlarına göre maçlarınızın daha zor gerçekleşmesine ve istediğiniz yöntemleri uygulayamamanıza neden oluyor. Birimlerin birbiri içerisinden geçebilmesi gibi kolaylaştırıcı ve oyunun akmasını sağlayan özellikleri gözlerim aradı diyebilirim.

Bunun dışındaki otomatik tarla yapma ve diğer mekanikler Conquerors ek pakedinden geçirilmiş ve bu nedenle ana oyundan daha iyi durumda.

Age of Empires 2 HD özellikle zamanında oyunu çok sevenler ve eski “eycof” maçlarını özleyenler için ideal görünüyor. Bazı oyuncular oynanış mekaniklerinde değişiklik olmamasını elbette güzel karşılayacaklardır.

Yeni oyuncular ise strateji oyunlarının günümüze kadar gelmesinde büyük bir rolü olan bu seriye güzel bir giriş yaparak multiplayer oyunda eğlenceli vakit geçirebilirler.

Sergen B.
9 Mart 2015 16:29
Oynayış Biçimleri Gerçekten Çok Op