alexa
Age of Empires III ( PC )
Age of Empires III, Ensemble Stüdyoları'nın geliştirilip, Microsoft tarafından yayınlanmış, gerçek zamanlı strateji oyunudur. 2005'de Amerika ve Avrupa'da piyasaya sürülmüştür, Age of Empires Serisinin son oyunudur. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
194
AGE OF EMPİRES III OYUN İÇERİĞİ
Kerem Ç.
22 Ocak 2015 17:51

Oyunda Seçilebilen Medeniyetler

Osmanlı İmparatorluğu
----Köylüleri bedava ve daimi olarak üretilir. Mosque'tan (Cami) köylü limiti ve köylü üretim hızı arttırılabilir. Osmanlılar, piyade alanındaki avantajlarıyla ön plana çıkan bir medeniyettir. Sahip olduğu büyük topun adı, Great bombard'tır [havan (şahi)]. Başkent kartları (Home City Shipment) arasından Factory 2 (fabrika) gönderildiği takdirde, oyun içerisinde fabrikadan Havan Topu üretimi yapabilmektedir. Her büyük top, 7 birim yer kaplar. Yine başkent kartları arasından, Agha isimli kart gönderildiğinde, oyundaki explorer'ınız (kaşif) ekstra yaşam puanı ve saldırı gücü kazanır. Janissary (Yeniçeri) askeri, Osmanlıların tek piyadesidir. Yakın mesafe mücadelede kılıç, uzun mesafe mücadelede tüfek kullanır. Diğer medeniyetlerin piyadelerine nazaran daha fazla yaşam puanına sahiptir. Ayrıca, Osmanlılarda Grenadier adlı topçu piyade birliği, diğer medeniyetlere göre daha erken açılmaktadır (Osmanlılarda 2. çağda, diğer medeniyetlerde 3. çağ).---

İngiltere

Evleri normal bir evden %35 daha pahalıdır (manor house). Ama her ev yapıldığında bedava bir köylü kazanılır. Longbowman adlı okçuları, oyunun en uzun menzilli askeridir. Sahip olduğu büyük topun adı, Congreve Rockets'tır. En İyi Birimleri; Musketeer (piyade) ve Hussar (süvari).

Fransa

Köylüleri diğer medeniyetlerin köylülerinden daha pahalıdır. Ancak, diğer köylülerden daha güçlüdür, ve daha hızlı üretim yapar. En iyi birimleri; Cuirassier (süvari) ve Skirmisher (piyade).

VE DAHASI.... BİR ÇOK MEDENİYET SEÇEBİLİRSİNİZ(PORTEKİZ,HOLLANDA,İSPANYA) DURMAPLAY'E SEVGİLERLE
Cevap bulunamadı.