alexa
Age of Wulin
Age of Wulin MMO türündeki dövüş oyunlarını seven oyuncular tarafından beğenilenerek oynanmaya devam ediyor. Age of Wulin WCoin satın alma işlemi yaptıktan sonra, Webzen ödeme penceresi üzerinden Durmapay seçilerek aktif edilebilir.
131
Rehber
Emre S.
9 Nisan 2015 21:26
Age of Wulin (Amerikan sunucusu Age of Wushu) uzak doğu savaş sanatları ve kültürünü birleştirmeyi amaçlamış, benzer yapımlara göre farklılık sağlamaya çalışmış bu nedenle de belki de çizgi dışı yapısı onu çok da sabırlı olmayan oyuncu kitlesi için anlaşılmaz kılmıştır.Ancak size önerim biraz vakit ayırıp çözme girişiminde bulunmanız. 

Forumda ayıntılı bir rehberi geçiniz, kısaca oynanışı özetleyen bir konuya rastlamadım Wulin hakkında.Öncelikle Wulin, Jianghu adı verilen eski uzakdoğu düşünce ve inanışlarını barındıran bir arka plan üzerine kurulmuş ve bu planı iyi işlemiş denebilir. Zamanın savunma ekolleri ve arkasındaki düşünceler yansıtılmaya çalışılmış. 

Oyun başında karakterimizi oluşturduktan sonra size bir kaç senaryo önerisinde bulunacak olan oyunumuz bu hikaye seçiminize göre sizi bu Jianghudaki şehirlerden seçmiş olduğunuz senaryonun başladığı yere yollayacak ve bir süre oyun burada geçecek. Ben ve bir kaç arkadaşım ''Phoneix Oath'' senaryosunu seçtik ve size de bu senaryoyu öneririm başlangıç şehri gayet merkezi ve canlı. 

Başlangıç görevlerinde size kısaca oyunu gösterdikten sonra size hangi okula katılmak istediğini soracak olan oyunumuzun kısaca özellikleri; 

-Bilindik görev yap - yaratık kes tabanlı level sistemi oyunda yok. Seviyeniz yeteneklerinizi geliştirmeniz, daha doğrusu içselleştirmenizle ilgili. (oyunda zaten canavar yok gerçek dünya tabanlı canlılar) 

-Öldürülen moblardan item (zırh,silah,para ... ) gibi itemler düşmez. Meslek ağaçları bu nedenle çok önemlidir. 

-PK açıp open world pvp haritanın her yerine yayılmıştır, bunun yanında suçlu-kelle avcısı kapışmaları, kervan ve onları soymaya çalışanlar, şehir arenaları, battlegroundlar, okul savaşları , guild savaşları , köle ticareti , liderlik müsabakaları , ajanlık , bilgi çalma , rakip guild şehrini yağmalama gibi bir çok pvp faaliyeti mevcuttur ki pve'den ziyade pvpye dayalı bir oyundur. 

-Oyundan çıktığınızda karakteriniz bir iş bulur ve bununla uğraşır bu sayede oyunda değilken de yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz puanları edinebilirsiniz ancak köle olarak kaçırılıp satılmanız da bir ihtimal bu durumda. İster oynayın ister oynamayın karakteriniz Jianghu'dan ayrılmaz. 

-Oyunda yaptığınız mesleklere göre bir takım mini oyunlar mevcut. (Candy Crush , Go (Weiqi) , Guitar Hero oynamanız mümkün. ) 

-30 kadar dungeon (oyundaki adı Faction) ve yapılabilecek birçok raid var. Buralarda reputation, qi kasabilir ya da havada uçma , suda koşma gibi yetenek kitaplarını düşürebilirsiniz. Yine meslekler için tarifler de buralardan temin edilir. 

-Random encounter denilen npclerle yaptığınız dedikodular sayesinde aldığınız bonus görevler mevcut. (Yirmi bin kadar quest olduğu söyleniyor oyunda) 

-Oyunda diğer oyunlardaki exp burada birden farklı şekilde görülür. Bunlar çakralar için qi , cultivation point (yetenek seviyelerini yükseleten puanlar) ve bu puanlar için exp.
Cevap bulunamadı.