alexa
Aion
Aion, uzun yıllardır oyun dünyasının en başarılı isimleri arasında gösterilerek ilgiyi üzerinde toplayan yapımlar arasında yer almaktadır.  Aion Coins satin alma isleminden sonra, Gameforge ödeme sayfasi üzerinde kupon seçilerek yüklenebilir. Aion Gold oyun içerisinden mail ile gönderilmektedir.
411
Aion Online İzci(Scout) Sınıfı
Barış S.
3 Mart 2015 17:50
Scout(İzci)
 aion-sihirbaz height
Eğer bir savaşçı, cesaret, güç ve sarf kuvvet demekse İzci de hız, çeviklik ve farkındalık demektir. Kuşandıkları hafif zırh onları savunmasız kılar... vurulabilirler. İzciler, hassas bir dokunuş ve ölçülü bir yaklaşım gerektiren, karmaşık kadın ve adamlardır. Tabiiatlarındaki zayıf ve güçlü noktaları bir defa öğrendikten sonra İzciler zorlu rakipler haline gelebilir.İzci (Scout) Temel Özellikleri
Temel Özellikler Güç 100 / Sağlık 100 / Çeviklik 110 / İsabet 110 / Bilgelik 90 / İrade 90
Silah Hançerler / Kılıçlar
Zırh Kumaş / Deri
Alt sınıflar Suikastçi (Assassin) / Korucu (Ranger)

İzciler diğer temel sınıflara kıyasla oldukça karmaşık bir oynama stili yelpazesi sunarlar. Çevikliklerinden faydalanırlar ve oldukça hızlı saldırılar yaparlar, gerçi performansları oyuncuya bağlıdır. İzciler oldukça değişken bir sınıftırlar. 
Bir izci yükselmeye hak kazandığında Korucu (Ranger) veya Suikastçi (Assassin) olarak uzmanlaşmayı seçebilir.

İzci'nin yolu
İzci, gereken yeterliliğe ulaştığında yolu ikiye ayrılır. Bazı izciler karanlıkların içine gizlenip kılıç veya hançerle saldıran bir suikastçinin yolunu seçerler. Diğerleri de düşmanlarına yay ve tuzaklarla uzaktan saldıran Korucuların yolunu izlerler. 
Suikastçiler, gizlenmekte o kadar ustadırlar ki gün ışığında düz ovada bile saklanabilirler. Arkadan saldırmak onların işidir, bir suikastçinin silahına körlemesine saldırmak hiç akıllıca değildir. Rakiplerine iz koyup daha sonra iz silme yetileriyle onları vahşice ortadan kaldırırlar, Suikastçiler düşmanlarını felç edici hızda bir saldırıyla vurabilir, büyük miktarda hasar verebilir ya da onları zayıf düşürebilirler.
Uzun menzilde kalmayı tercih ederseniz, Korucular yayı büyük ustalık ve isabetle kullanırlar. Sadece tek bir düşmanı değil birden fazla düşmanı vurabilecek becerileri vardır. Düşman gözlere görünmeyen tuzaklar kurarak düşmanı yavaşlatabilir veya ona hasar verebilirler, bunları yaparken de tam isabetli atışlarla daha fazla hasar verirler. 

Yükselme
Seviye 9 da izciler yükselme görevlerini otomatikman alırlar. Bu kampanya görevi bir suikastçi mi yoksa bir korucu mu olacağınızı belirlemenizi sağlar. Bir kez yükselip yolunuzu seçtikten sonra artık temel özellikleriniz değişmeye ve gelişmeye başlar.

Alt Sınıflar

II.1) Suikastçi (Assassin)

Suikastçiler Ölüm Yıldınızı takip eden öldürme uzmanlarıdır. Kendini gözlerden gizler, düşmanına sessizce yaklaşır, en hayati noktaları arar ki en hızlı en ölümcül darbeyi indirebilsin. Bu suikastçinin imzasıdır. Bazı Daevalar onları savunmasız düşmanlara saldırdıkları veya zehirli hançerler kullandıkları için eleştirirler. Ama suikastçi, savaş alanında düşmanın arasına sızma, karışıklık çıkartma, sessizce öldürme ve daha bir çok becerisi için vazgeçilmezdir. 
Elyoslu Suikastçiler Özgür Ruhların Efendisi Vaizel'in öğrencisidir; Asmodyalı suikastçilerse Ölüm Kraliçesi Triniel'in emrindedirler. Suikastçi (Assasin) Özellikleri

Temel Özellikler Güç 110 / Sağlık 100 / Çeviklik 110 / İsabet 110 / Bilgelik 90 / İrade 90
Silah Hançer / Kılıç / Yay
Zırh Kumaş / Deri 
Sınıf Özellikleri
• Zehirlemek ve sersemletmek dahil, düşmanlarını etkisizleştirmek (debuff) için bir çok yetenekleri vardır
• Saldırı alacakları zaman ortadan kaybolurlar ve keskin bir isabetle geri saldırı yaparlar
• Her durumda ve ortamda saklanabilme yetenekleri vardırSavaş Rolleri ve Yetenekleri

Suikastçi, bir çok akrobatik saldırı becerisiyle kısa zamanda çok hasar vermeye programlanmış saldırgan bir sınıftır. Savunmaları zayıf olduğundan, suikastçiler çok iyi saklanma yetisine sahiptir. Saklandıktan sonra düşmanlarını sersemleterek ve onları bilhassa arkadan saldırılmaya açık hale getirerek karşı saldırıya geçerler.Suikastçiler sadece gölgelere saklanmaz, her şartta her yerde saklanma becerileri vardır. Bu sayede düşmanları daha ne olduğunu anlamadan yüksek miktarda hasar almış olurlar. 
Suikastçilerin en karakteristik saldırısı düşmanlarına iz koymalarıdır (Pattern Engraving) Düşmana bir çok iz koyduktan sonra suikastçi, çeşitli yetilerini kullanarak bu izleri kaldırır. Bu izler, çeşitli derecelerde hasar (buff) veya düşmanın becerilerini azaltma (debuff) özellikleri içerir ve bu izler suikastçi tarafından kaldırılırken, bu hasar/beceri azaltma vb özellikler düşmana uygulanmış olur. 
Silahlara gelince, suikastçiler bilhassa hançer ve kılıç kullanımında ustalaşırlar. Suikastçi için spesifik olmamakla beraber isterlerse yay da kullanabilirler. Akrobatik hareketlerini kısıtlamayan ve gizli kalmalarına yardımcı olan deri zırhları tercih ederler. Solo ve Grup Oyunu

Solo Oyun: "İyi bir saldırı en iyi savunmadır." sözü suikastçinin parolasıdır. Düşmanın arkasında saklanıp devasa hasarlar verebilirler. Düşman sonraki saldırılarla düşmemişse, daha etkili saldırabilmek için düşmana izler koyabilirler, sersemletme veya diğer ölümcül etkiler için patlama becerileri kullanabilirler. Suikastçinin doğasında var olan saldırılardan kaçınma yeteneği, solo oyunu oldukça kolaylaştırır. Saklanma yetisi, sersemletme becerilerini kullanmaya olanak tanır ve bazı durumlarda düşmanın suikastçiye arkasını dönmesini sağlar bu da zaten suikastçinin en iyi vuruşunu yapmak için aradığı fırsattır.
Deri zırhın darbelere direncinin az olması nedeniyle suikastçi direkt hasar almaktan ve bir defada halledebileceğinden fazla düşmana saldırmaktan kaçınmalıdır. Bu nedenle yaratıklar ve diğer düşmanlarla birebir savaşmalıdır. Birbirine çok yakın konumda birden fazla düşman varsa, suikastçi içlerinden birini uzağa çekmek için yay kullanabilir. Bu sayede sadece kendisine ok atılan gruptan uzaklaşarak suikastçiye yaklaşır. Elbette bunu yaparken düşman grubundaki diğer rakiplerin hedeflediği rakibe yardım için gelmeyeceklerinden emin olmak gerekir. 
Grup Oyunu: Solo oyunda olduğu gibi suikastçinin işi hasar vermektir. Bir grupla oynamak bunu daha kolay hale getirir çünkü gelen saldırılardan kurtulmak için ortadan kaybolması gerekmez. Bir grupla oynarken, düşmanın arkasına geçerek (supriz saldırı veya suikast gibi) arkadan saldırma becerileriyle normalden daha fazla hasar verebilir. Elbette, saldırmayı abartırsa ve düşmana çok kısa sürede çok fazla dikkat çekecek şekilde hasar verirse kendisini düşmanın dikkatinin odağı olarak bulabilir (agro) bu da düşmanın tank yerine suikastçiye saldırması demek olur ki bu ölümcül bir hata olur. Bu nedenle çok dikkatle ve akıllıca oynamalıdır. 

II.2) Korucu (Ranger)

Korucu, olağanüstü okçuluk yetenekleri olan bir Daevadır. Korucu sadece yay kullanmaz aynı zamanda yakın dövüşler için mükemmel biçimde kılıç ve hançer kullanabilir. Korucu aynı zamanda tuzak kurma ustasıdır bu sayede hem tek başına oynarken sağlam bir düşman hem de grupla oynarken aranan bir kişidir. Hem uzun hem kısa menzildeki saldırı becerileri ve tuzak kurma yeteneğiyle Korucular hemen hemen her durumda başlarının çaresine bakarlar. Elbette hem tuzaklar için gereken malzemeler hem de oklar pahalı olabilir bu da Korucuları en masraflı sınıflardan biri yapar. 
Korucular diğer tüm sınıflar gibi inançlı kişilerdir. Elyoslu Korucular Özgür Ruhların Efendisi Vaizel'i örnek alırlar; Asmodyalı korucularsa Ölüm Kraliçesi Triniel'in öğretisine uyarlar. Korucu (Ranger) Özellikleri

Temel Özellikler Güç 100 / Sağlık 100 / Çeviklik 115 / İsabet 115 / Bilgelik 90 / İrade 90
Silahlar Yay/ Hançer / Kılıç 
Zırh Kumaş / Deri 
Sınıf Özellikleri
• Uzun menzilde isabetli saldırılar yapma becerisi
• Çeşitli özelliklerde tuzaklar kurma yetisi
• Gerektiğinde yakın dövüşte de beceriklidir.Savaş Rolleri ve Yetenekleri

Nasıl ki suikastçiler düşmana sezdirmeden yaklaşıp saldırıyorsa, Korucular bunu uzun menzilin koruyuculuğu sayeseinde uzaktan ok ve yayla yaparlar. 
Deri zırhları sayesinde korucular çok hızlı ve çeviktirler. Gölgelere saklanabilme yetileri sayesinde avlarına yakından da oldukça iyi hasar verebilirler. Elbette bu yakın dövüş becerileri bir suikastçi kadar iyi değildir ama yine de hiç şüphe yok ki düşmanlarını yenmek için bu yakın dövüş yetenekleri işe yarar. 
Elinde yayıyla bir korucu tek bir düşmana saldırabileceği gibi alan etkili atışlarla birden çok düşmana da saldırabilir. Bu düşmana hasar veren veya onu hareketsizleştirebilen tuzaklarla birleştiğinde Korucular becerikli birer rakip ve grupların aranılan adamı olurlar. Elbette her karakter ancak onu oynayan kadar iyidir. Ama bu kural korucular için çok daha geçerlidir.Solo ve Grup Oyunu

Solo oyun: Suikastçiler gibi Korucular da düşmanlarını yenebilmek için hızlı ve etkili hasar vermeye bakarlar. Farklı olarak bunu mümkünse düşmana fiziksel olarak yaklaşmadan, yaylarıyla uzaktan yapmayı tercih ederler. Rakibe kurulan tuzaklarla Korucu düşmanına fazladan hasar verebilir veya onu yavaşlatarak ok atabileceği mesafede tutmayı başarabilir. Becerikli bir solo oyuncu düşmanı uzakta tutarak kılıç veya hançer çekmey gerek kalmadan, öldürmeyi başarabilir. 
Akılda tutulmalıdır ki Korucular yakın mesafede beceriksiz değildirler, yakın dövüş silahlarını da çok iyi kullanırlar. Yalnızda deri zırh çok iyi bir koruma sağlamayacağından gelen saldırılardan kaçınmaları gerekir. 

Grup Oyunu: Bir grupla oynarken Korucunun iki rolü vardır. İlki tank düşmanı tutarken hasar vermektir. Bu, tankın arkasında durup yayı ve oklarıyla hünerlerini sergilemesi demektir elbette agro-azaltıcı berecileriyle düşmanı kendi üstüne çekmeden yapmalıdır bunu. 
İkinci rolleriyse Uyku Oku (Sleep arrow) gibi düşmanı uyutan veya Bağlayıcı Ok (Entangling Arrow) hareketini kıstlayan yetilerle fazladan düşmanları kontrol eltında tutmalarıdır. Bu grubun birden fazla düşmanı çekip de halen tek birine odaklanmalarını sağlar. Elbette diğer hareket kısıtlayıcı veya uyutucu yetenekler gibi bu yetenekler de fazlasıyla agro-tehdit-düşmanlık oluşturur bu nedenle de Sakinleştirici Fısıltı (Calming Whisper) gibi becerilerle düşmanın kinini azaltmalıdır. 
Sergen B.
9 Mart 2015 10:16
En Güzel Zırhlar İzcilerde Var :D
Barış S.
12 Mart 2015 13:57
aynen öyle ama asmodakiler daha sağlam duruyor :)
İsimsiz Üye
12 Mart 2015 18:05
Sergen B.
En Güzel Zırhlar İzcilerde Var :D
Keşiferinini sadece TF seti güzel uruyor ya onun haricinde sihirbazın çılgın grendal seti veya gladyatörün katalamize seti de güzel :D aslında hepsi güzel ama sete göre değişiyor