alexa
Air Conflicts Pacific Carriers ( PC )
Bir uçak gemisinin hikayesi! II. Dünya Savaşında Pasifik Okyanusundaki uçak gemilerinin kaptanları Amiral Lucas Stark ve Hideaki Hashimotonun maceralarını yaşayın. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
147
Far Cry 4 Muhteşem Hikayesi
Serhat Ç.
11 Aralık 2014 23:40
Gençlik yılları en deli dolu zamanlarımız, kanımızın kaynadığı dönemlerdir. Arkadaşlarımızla güzel vakitler geçirir, vücudumuzun izin verdiği kadar doyasıya eğleniriz. Özellikle tatil dönemi geldiğinde, arkadaşlarımızla ayrı olarak tarile çıkmanın keyfi de bir başkadır. Mümkünse yanımızda kız arkadaşımız ve en yakın dostlarımızla doyasıya eğlenir, nereye gittiysek gidelim orası bizim için bir cennettir.

Peki bu denklemin tatil etmenini biraz değiştirelim. Doğal olarak ülkemiz sınırları içinde değil de, tropik bir adada tatil yapmaya ne dersiniz? Siz, kardeşleriniz, kız arkadaşınız ve en yakın dostlarınız... Bilmediğiniz diyarlara çıktığınız bir yolculuk ne kadar güzel olurdu değil mi? İşte Far Cry 3 bizlere, bu masumane hayalin nasıl tam bir kabusa dönüşeceğini belki biraz abartıyla ama tüm çarpıcılığı ve etkisiyle gösterdi.

Deyim yerinde ise "şehir çocuğu" olan karakterimiz, insanın istese bile deneyimleyemeceği zorluklarla karşılaşıyor, bu yükün altında ezilmemek için değişiyordu. Hayatta kalmak için güçlü olmak zorundaydı. Çünkü adada güçlüler ayakta kalırdı. Karşılaştığımız düşmanlar kadar çevremizde bulunan doğal yaşam da bizler için ölümcül bir tehditti. Yaşamak için savaşmalı ve bu savaşı kazanmalıydı.
dada bulunan herkes, bizlere şahsi çıkarları için yaklaşıyorlardı. İstediklerini karşıladığımız anda ise bize sırtlarını dönüyor hatta canımızı almaya çalışıyorlardı. Bunlar bize dostça yaklaşıp gerçek yüzlerini daha sonra belli eden insanlardı. Bir de Jason'ın düşmanlarına değinelim. Hepsi birbirinden deli ve bir o kadar da akılları başlarında olan "insanlardı". Özellikle burada Vaas'ı belirtmeden geçemeyiz. Deliliğin kıyılarında yaşayan Vaas... Alice Harikalar Diyarı hikayesine ve hikayede bulunan karakterlere taş çıkartacak deliliğe sahip olan Vaas, bir nebze de olsa hayata bakış açımızı değiştiriyordu.

Ubisoft, 2012 yılında çıkan ve neredeyse bütün otoriteler tarafından yılın oyunu seçilen Far Cry 3'te bunları başarmıştı. Vaas'ın deliliği, Jason'ın karakter değişimi ve adanın güçlüye olan bağlılığı; bizleri tamamen başka diyarlara, belkide Alice Harikalar Diyarı'na taşımıştı. Böylesine büyük bir başarıdan sonra Far Cry 4'ün gelmesi ise su götürmez bir gerçekti.
Cevap bulunamadı.