alexa
Aliens Colonial Marines
Aliens Colonial Marines ünlü serinin tüyler ürperten gerilim ve adrenalin dolu aksiyon seviyelerini daha da yukarılara taşıyor. Aliens Colonial Marines satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
168
Hikaye Basitliği ?
Ekin G.
2 Mart 2015 16:18
Aliens: Colonial Marines’e ilk olarak ortalığı darmadağın eden moloz yığınlarının arasında başlıyoruz. Silahımıza bakıp, mermimiz var mı diye kontrol ettikten sonra boş koridorlara kendimizi atıyoruz. O da ne?! Gemi sallanıyor. Çok da şaşırmamak gerek, ortalık o kadar dağıldıktan sonra uzay gemisinin uçabildiğini görmek bile mucize. Güvenlik kapılarını tek tek aştıktan sonra hayatta kalmayı başaran Colonial Marine’lerle konuşup, işin aslını öğrenmeye çalışıyoruz. Başaramayınca bizi uzay gemimizin bilinmedik karanlıklarına yolluyorlar. Ne de olsa biz basit bir askeriz ve işimiz de hayatta kalan var mı yok mu bunu öğrenmek.
İlk dostumuzu buluyoruz ama olay biraz tuhaf gelişiyor. “O ağzındaki de ne?!” sözünden sonra tüm kurgu ortaya çıkıyor zaten. Aliens: Colonial Marines’teki basitleştirilmiş kısımlardan biri de bir radar sayesinde Alien’ların hangi yönden geleceğini anlayabiliyor olmamız. Bir süre sonra kulaklarınızda sürekli “bip, bip, bip” şeklinde bir sesle yürüyor olarak bulacaksınız. Hatta zaman zaman bu ses hızlanıp beyninizi yiyecek. Bunu geçtim, ilk hedefimi görememek beni çıldırttı. Radar olmasa gerçekten korkunç grafikleri yüzünden Alien’ı bulamayabilirdim. Zor seviyede başlamamın da etkisi olabilir bakın, bunu hesaba katmadım. 

İlk Alien’ı öldürdükten sonra dostumuzu kurtarıyoruz. Kendisi de zannediyor ki, her şey gayet normal ilerleyecek. Birden aksiyona giriyoruz ve her yer Alien kaynamaya başlıyor. Bu aşamada sağa sola ateş etmekten başka çaremiz de kalmıyor. 
İlk dostumuzu kurtardık, sıra geldi hayatta kalma kısmına. Bundan kısa bir süre sonra kurtardığımız dostumuz Alien kurbanı oluyor.  Kurbanı geride bıraktıktan sonra mürettebatın diğer elemanlarıyla karşılaşıp, aslında daha fazla Alien olduğunu öğreniyoruz. Doğal olarak asıl yapmamız gereken yeni keşfettiğimiz bu yaratıklardan hayatta kimler kaldıysa onları bulmak oluyor. Bir takım olarak devam edip oyunun sonuna kadar bu şekilde ilerliyoruz.
Aliens: Colonial Marines her karanlıktan bir yaratık fırlayabileceğini garanti etse bile, grafik bakımından çok zayıf. “Bir Alien bu şekilde olmamalı” diyeceğiniz zamanlar da olacak. En basitinden bir Alien öldürdüğünüzde onun asit bıraktığını biliyorsunuz, yalnız bu size zarar vermiyor. Silahımızı kullanmaktan çekineceğimiz zamanlar da olacak, çünkü ses ve mermi efektleri başarısız olmuş. Kimi zaman çok komik hatalara denk geldiğimi de belirteyim. Tepemde beni bekleyen bir Alien öldürdüğümde, orada kalması gibi teknik hatası da var. Hedef alırken zorlanacaksınız, eğer yalnızsanız hızla öldürüleceksiniz. 
Sergen B.
12 Mart 2015 10:03
Oyunun Senaryosu Çok Başarılı Olmuş Bence