alexa
Aliens Colonial Marines
Aliens Colonial Marines ünlü serinin tüyler ürperten gerilim ve adrenalin dolu aksiyon seviyelerini daha da yukarılara taşıyor. Aliens Colonial Marines satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
251
Oynamayanlar İçin Başlangıç Notları !
Ekin G.
2 Mart 2015 16:13

Alien delisi olanlar bilir, 1986’dan bugüne kadar çıkan ve Aliens filmine de gönderme yapılan birçok yapıt yaratıldı. Video oyunlarından tutun, live action videolarına kadar deli gibi takip ederdim. Hala da takip ediyorum. Kronolojik olarak ilk film 1979’dur ve yönetmeni Ridley Scott'tur. İkinci filmi 1986 yılındaJames Cameron’un ellerinden çıktı ve Aliens (Yaratık 2) olarak vizyona girdi. Zamanının da en iyi bilim kurgu filmidir. Sırasıyla vizyona giren filmler; Alien, Aliens, Alien 3, Alien Resurrection, Alien vs. Predator, Aliens vs. Predator: Requiem ve son olarak Ridley Scott'un filmi Prometheus. Özellikle Ridley Scott'un yönettiği birçok filmin mükemmel olduğunu buraya not olarak düşüyorum.İlk olarak hikayenin anlatılış kısmından Prometheus’la başlamanızı öneririm.

Genel olarak Alien’ın kendisine özel bir felsefesi olduğu söylenir. Prometheus ise bu felsefeye güzel bir giriştir. İnsanların yaratılma sürecinden öte, Alien’ı kendi DNA’sından yaratan bir ırk olarak bahseder. Çok fazla detay vermeden sizi filmi izlemeye davet ediyorum ve asıl konumuz olan Aliens: Colonial Marines’e dönüyorum. 

Bilim kurgu var dediler, geldik
Bilim kurgu ve aksiyon denildiğinde aklınıza neler geliyor? Sadece oyun olarak değil, film olarak da düşünün. Tamam kabul ediyorum, eleştiriye son derece açık bir soruydu bu. Son zamanlarda firmaların hepsi “mükemmel video oyunu” peşinde geziyorlar. Hangisinin tam puanı aldığını gördünüz? Mükemmel olabilmesi için; grafiğin mükemmel olması, en son teknoloji ürünü olması, silah mevcutsa tok ve gerçekçi ses, sıfır hata ve tabii ki hayatınızda hiç duymadığınız kadar eşsiz bir senaryo gerekiyor. Daha belki de olması gereken yüzlerce nedenden ötürü video oyunları bizlerden eksi puan alıyor. Mutlaka bizleri tatmin eden özel tarafları da oluyor.

Aliens: Colonial Marines için ilk olarak kurgunun iyi başladığını fakat sonrasında “yok artık, ne alaka?” şeklince cümlelerinizle biteceğini belirtmek zorundayım. Alien denildiğinde insanların yüzüne atlayan korkunç yaratıkların akla geldiğini biliyoruz. Sonrasında midelerinden çıkan o mini Alien’lar, insanları avlayan korkunç yaratıklar haline geliyorlar. Bu kurgudan haberi olmayanınız azdır. Özellikle Aliens: Colonial Marines, bu konudan oldukça uzak görünüyor. İlk defa Alien’ı duyanlar için son derece basit senaryosu yüzünden benim tarafından eksi puan almayı hak etti. 

Uzay boşluğunda büyük bir savaş gemisinin saldırıya uğraması sonucunda, kendisini ve asker arkadaşlarını kurtarmak zorunda olan bir insan olsaydınız neler yapardınız? Hayatta kalmak için daha önce hiç görmediğiniz yaratıklar tarafından saldırıya uğradığınızı da varsayarsak, elinizde ne var ne yok kullanıp kaçardınız diye düşünüyorum. Şahsen ben içimden “topuk topuk topuk” diye geçirerek koridordan koridora yürüdüm. 

Sega çıldırmış olmalı!
PC, PS3 ve Xbox 360 platformuna oyunu çıkartan sevgili SEGA, Aliens: Colonial Marines için ne yazık ki yeterince uğraşmamış. Dersini kötü çalışan sevgili Gearbox Software’e de bu davranışını hiç yakışıramadım. Borderlands, Brother in Arms ve Half-Life gibi gerçekten başarılı oyunlardan sonra Aliens: Colonial Marines, firmanın etiketini taşımayı hak etmemiş. 


Cevap bulunamadı.