alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
159
Allods Dünyanın Kalbi 5.0.00 Güncellemesi çok yakında!
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 22:47
Bu yağmurlu gece, huzur içinde uyumakta olan vatandaşların başına bir sürü tuhaf rüya musallat etti. Rüyalarının kesitleri, bir araya zor getirilen bir yap-bozun parçaları gibiydi.
Madenci Sığınağı, ertesi sabah geçen gece ne gördüklerini anlatan insanlarla dolup taştı. İnsanlar, dertlerini unutup birbirlerini korku ve dehşet içinde dinlemeye başladılar."Ben de benzer yerleri gördüm! Umoyra... Babam beni oraya bir defasında bir tüccarın karavanıyla götürdü. Gerçek Kanya asaletinin son kalesi oradaydı! Ama çok değişmiş... Geçit vermez ormanlar ve bataklıklar her tarafı kaplamış! Karanlık patikalarda mide bulandırıcı canavarlar av peşinde koşuyorlardı. Aslında normal hayvanlara benziyorlardı ama... Bir şekilde çürümüş ve bozulmuş bir haldeydiler! Ve kan tutkusu gözlerini kör etmişti! Dişlerini boynumda hissederek uyandım! Berbat bir kabustu!.. Ulu Büyücü ve Katerina neden bir şeyler yapmıyor?! Ah... Gerçekten büyük bir ıstıraptı!"Novograd'ın bilindik avcı ailelerinden Hevesli, "Vay anasını! Tıpkısı!" diye onayladı. Birbirlerinin sözlerini keserek kendi hikayelerini anlatmaya başladılar:

- Bir rüya gördük! Ormanın kıyısında dikiliyorduk!
- Şekil değiştirmiş bir orman!
- Evet evet! Anlattığın gibi.
- Gerçekten büyük bir avdı! Çantalarımız, patlayıncaya kadar ganimetle dolmuştu.
- Ama avın verdiği heyecanla hep daha ileriye gidiyorduk! Hayvanlar oldukça korkutucuydu ama postları epey para ederdi!
- Hiçbiri bizden kaçamıyordu!
- Sonunda kendimizi ormanın tam ortasında bulduk... Gölgede dururken, ormanın sanki bizi çok yakından izlediğini hissettik. Paniğe kapılıp karanlığın içinde koşmaya başladık ve...
- İmkansız! Saklandığımızı kimsenin görmesi mümkün değildi! Ölü gibi sessizdik!
- Ve o kadar da korkmuyorduk aslında! Sadece durum biraz rahatsızlık vericiydi, o kadar...
- Dur biraz... Bırak da bitireyim. Sonra pusuya düştük. Öfkeli bir yaratık sürüsü etrafımızı sarınca sonumuzun yakın olduğunu anladık... Bizi parçalayacakları şüphesizdi ki, o an uyandık!
- Nasıl yırttık ama?!"

Bodurlar, bu sözlerle birlikte biralarını fondip yaptılar. Avcıların çok korktukları aşikardı ama bunu belli etmemeyi iyi başarmışlardı."Ahh, o canavarlar!" diye diye homurdandı eski Ork kaptanı Külhanbeyi Zagehof. - "Benim halim çok daha kötüydü! O adayı ele geçirecektik! O birliğin serserilerini pataklayacaktık. Zor bir iş değil, üstelik parası da iyi. Düşman, önümüze bir bölük yem sürdü. Kolayca hallettik! Şefleri zırh dedikleri şöyle ince, buruşuk birkaç paçavra giymişti. Ben kenardan onlara bakıp gülüyordum. Tam bir palyaço! O an yüzüne bir tane indiresim geldi...

Ona doğru koşmaya başlamıştım ki, çelimsiz bacağını öne doğru uzattı. Sanki ondan fırlamış ve yere çivilenmiş bir metal kutusu gibiydi. Sonra iblisler beni yakaladılar ve olduğum yerde tuttular. Ve o itin sırıtışı! Fırlattığı başka zamazingolar da etrafımı sarmaya başladı! Nihayet o lanet silahı kaldırdı, yüzümün ortasına doğrulttu... Ve son. İyi ki, sadece bir rüya idi... Ahh...""Ne saçmalıyorsun sen?" diye çıkışarak konuşmaya daldı şehrin terzisi Fil de Desir. "Benim rüyamda, lüks kıyafetlerle dolu, harika bir yer vardı! Sarnaut'un en iyi modacılarının en iyi koleksiyonları! Hatta bazı özel dikim şeyler..." - Kokulu bir mendili burnuna dayayarak gözlerini kapadı ve derin bir nefes aldı. - "Bir takımdan ötekine vals yaparak gidiyordum. Onları denemek istiyordum, hepsini! Ah, ne kadar güzel bir rüya!""Zevkler tartışılmaz! Herkesin ilgi alanı renkli kıyafetler olmayabilir Elf." Bu sözler, odanın karanlık köşesinden yükseldi. Sözlerin sahibi, eski bir maceracı Sergey Astralin'di. - "Ben, mürettebatımın uzak ve bilinmeyen diyarları keşfe çıktığını gördüm. Üzerinde bulutlara kadar yükselen bir kulenin olduğu sıra dışı bir adaya rastladık.
Ve adanın yanında, koca bir orduyu güvertesine alabilecek boyutta dev bir gemi duruyordu!
Gerçek güzellik denen şey bu olsa gerek! Ağzımız açık bu güzelliği seyrederken canavar bir ahtapotun bize yaklaşmakta olduğunu fark etmemişiz. Kocaman, zehirli kollarıyla gemiye saldırdı ve güverteyi resmen ikiye böldü... Hala korkudan titriyorum...O ana dek herkesi dikkatle dinleyen Yükselen tarihçi Sarang Dacah, konuşmaya dahil olmaya karar verdi. Gözlerinde şaşkınlık ve hayranlık vardı:
"Geçen gece eski bazı tomarların şifresini çözmekle meşgulken birdenbire uyku bastı. Hiç dayanamayıp uyuyakaldım. Kendimi höyüklerin arasında buldum. Bana bir yerden aşina geliyorlardı. Acaba tozlu kitaplarda mı okumuştum? Ya da belki yüce bilgelerden biri onlardan el yazmalarında bahsetmişti.
Düşüncelerin içinde kayboldum... Eski türbenin geniş kapılarını açtım. Sarnaut'un en yiğit kahramanları, gözümün önünden akıp geçti. Bana bir şeyler göstermek için beni geçmişin içine çektiler ve..."
Sözleri, sığınağa aceleyle giren sabırsız bir iblis avcısı çırağı tarafından kesildi. "Bir canavar yakaladık! İnanılmaz bir şey! Gidin ve görün!"

Sığınak, birden boşaldı. Merak, dedikodu ihtiyacından daha baskın çıkmıştı. Geriye sadece anlatılan hikayeler kalmıştı... Günün birinde gerçek olabilecek hikayeler...

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.