alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
261
Allods Kıvılcım Mozalesi Rehberi
Serhat Ç.
17 Aralık 2014 22:26
Kıvılcım Mozalesi RehberiTepa,bu mozaleyi kurban ayinleri yapmak için kullanırdı.Kurbanlarının vücudundan kıvılcımları çıkartır,onları çılgın düzeneklerine yerleştirirdi.
Tepa,Sarnaut tarihinde gelmiş geçmiş en tehlikeli çılgındı ama kimse onun olağanüstü yetenekli bir büyücü olduğunu yadsımıyordu.
Kısa süre önce Lord,astralin derinliklerinde bir yerde mozaleyi buldu ve en güçlü dövüşcüyü belirlemek için bu sınavı düzenledi.Bu zorlu mücadelede karşınıza gelecek olan bazı bossları astral adalardan hatırlıyor olacaksınız.Ancak bazıları ise daha ne olduğunu anlayamadan sizi öldürecek güce sahip.

Vahiy Adasında,Gerçeğin Terasında Kıvılcım Avcısı isimli NPC'den alacağınız Güç Sınavının Anahtarı görevinden gelen 3 adet parlak anahtarı kullanarak mozaleye giriş yapabilirsiniz.Mozalenin ortasında bulunan dikilitaş bu zorlu sınavı başlatacak.Düşmanlar dalga dalga gelecek.Bugüne kadar mozalenin sonunu gören olmadı,dayanabildiğin kadar dayan ve adını Sarnaut tarihine yazdır.
Gelen her dalgayı başarı ile geçtiğinizde bir adet kıvılcım belirecek,aldığınız bu kıvılcım ile düzenekleri,yanlarına giderek etkinleştirebilir,geliştirebilirsiniz.
1 kıvılcım düzeneği 1 dakika boyunca aktifleştirir,3 kıvılcım düzeneği geliştirmenizi sağlar.
Her dalga sonucunda elde ettiğiniz kıvılcımların 10 dakika süresi bulunmaktadır.
10 dakika içerisinde kullanılmayan kıvılcım yok olur.10 dakika içerisinde yeniden bir kıvılcım alırsanız sayaç başa döner tekrar 10 dakika süreniz olur.
Grup içerisinde üzerinde kıvılcım bulunan oyuncu öldüğü zaman aldığı tüm kıvılcımlar yok olur.
Onları nasıl alt edeceğini kendin bulmalısın.Zaferin büyüklüğü, mücadelenin zorluğu ile ölçülür.

İçeride kullanmanız için 3 ayrı düzenek bulunmaktadır.İlk düzenek bir kıvılcım emdikten sonra her tür yarayı iyileştirebilir.İkinci düzenek güçlü bir koruma sağlar ve büyü gücünün yenilenmesini hızlandırır.Üçüncü düzenekte ise bir kıvılcımda saklı enerjinin akışını hissedersin.Saldırıların daha güçlü olur,enerjin daha hızlı yenilenir.
Etkinleştirdiğiniz düzeneğin yanında durursanız karakterinizin üzerinde size sağladığı etkiyi görebilirsiniz.Mozaleye en çok 6 kişilik bir grup ile,aktif sezon boyunca haftada 3 kez girebilirsiniz.

Mozale Ödülleri

Savaşın sonunda kimin güçlü olduğu değil kimin kazandığı tarihe geçer.Kıvılcım Mozalesinde kendini kanıtlamış olan cesur oyuncular artık ünvan sahibidir.

Şampiyon;Her sınıftan ancak bir tane Şampiyon olabilir.
Bozguncu;Sınıfının şampiyonunun ardından %5'lik sıramalaya girebilen kişiler bozguncu olabilir.
Gladyatör;Sınıfının bozguncusunun ardından %10'luk sıralamaya girebilen kişiler gladyatör olabilir.
Başkeser;Sınıfının gladyatörünün ardından %15'lik sıralamaya girebilen kişiler başkeser olabilir.

Aldığınız ünvanlar karakteristik puanlarınızı arttırır.Ödüller iki türlüdür geçici ve sabit.Geçici ödüller her hafta pazartesi günü gönderilir.Sabit ödüller ise sezon sonunda gönderilir ve kalıcıdır.Başarı ile geçtiğiniz her dalga alacağınız ödülü arttırır.
Her sınıf farklı bir değerlendirmeye tabi tutulur.
Binek RenkleriKıvılcım Mozalesinden binek renkleri almak için belirli bir ünvan kazanmalı ve en az yarım sezon boyunca her hafta girmeniz gerekmektedir.
Cevap bulunamadı.