alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
148
Allods Online Dünyayı Keşfetme
İsimsiz Üye
13 Şubat 2015 23:49
M tuşuna basarak bölge haritasına ulaşabilirsiniz. Burada görev dağıtıcılar sarı ünlemlerle gösterilmiştir.

Tüccarlar ise bir kese işaretiyle belirtilmiştir.

Tamamladığınız bir görevi teslim etmeniz gereken NPC yeşil bir bayrak ile gösterilir. Görev amaçlarını görmek için imleci işaretin üzerine getirin.
Seyahatleriniz süresince interaktif nesnelerle karşılaşacaksınız.

İmlecinizi böyle bir nesnenin üzerine getirdiğiniz zaman, ekranın sağ alt köşesinde bir açıklama belirir. Bunlar genellikle görev nesneleri ya da uygun bir mesleğiniz olması halinde toplayabileceğiniz bitki ve mineral gibi bazı kaynaklardır. Nesnenin yakınına gelip Z tuşuna basarak onu kullanabilirsiniz.

Tüccarları, sınıf eğitmenlerini ve diğer NPC’leri bulmanızı kolaylaştırmak için üzerlerinde özel bazı işaretler vardır. Pusulanın yanındaki ok işaretine tıklayarak bu işaretleri kapatıp açabilirsiniz. Ayrıca işinize yarayacak bir mini harita da mevcuttur. Pusulaya sol tıklayarak bunu açabilirsiniz.

Allods Online dünyasının ucu bucağı yoktur! Seyahatlerinizi daha kolay hale getirmek için kasabalarda ve şehir merkezlerinde geçit muhafızları bulunur. Daha hızlı hareket etmek isterseniz Nesne Dükkanı’ndan binek hayvan satın alabilirsiniz.

Özel bir görevi tamamladıktan sonra bir Gezgin Taşı elde edeceksiniz. Bunu sizi bir geçit muhafızına ya da tercih ettiğiniz bir Cun geçidine gönderir. Taşı her 30 dakikada bir kullanabilirsiniz. Taşın dinlenme süresini, Nesne Dükkanı’ndan alacağınız Cun Sikkesi Kesesi ile kısaltabilirsiniz. Cüzdana sağ tıklayarak paraları elde edin. Daha sonra Karakter Ekranı penceresindeki “Değerler” sekmesine tıklayarak ne kadar para kaldığını görebilirsiniz.

Gezgin Taşı’nı kullanabilmek için öncelikle bir geçit muhafızını ziyaret etmeniz ya da Cun Harabelerini etkinleştirmeniz gerekir.
Geçit muhafızları ulaşım ağını kontrol ederler. Bir geçit muhafızıyla konuşun, istikametinizi seçin ve anında oraya gönderileceksiniz.

Bazen, özel bazı bölgelere seyahat edebilmek için geçit muhafızlarının verdikleri özel bir görevi tamamlamanız gerekir.
Nesne Dükkanı’ndan alacağınız Seyahat Parçası sayesinde istediğiniz zaman topluluğunuzun başkentine dönebilirsiniz.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.