alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
247
Allods Online Klanlar
İsimsiz Üye
14 Şubat 2015 00:04
Klanlar

Sarnaut'un dünyası maceralarla dolu olduğu kadar, gizli tehlikeler de her yerdedir. Vahşi hayvanlar gördükleri canlılara karşı nadiren dostça yaklaşırlar. Yerliler de yabancılara karşı genellikle arkadaş canlısı değillerdir. Hem İttifak'ın askerlerini hem de İmparatorluk'un savaşçılarını tehdit eden hırsızlar her tarafta cirit atmaktadır. Allods Online dünyasında sayısız tecrübeli savaşçı vardır. Fakat bunlar için bile tek başlarına düşmanın sağlam mevkilerini sarsmak ya da bir Astral aracı kullanmak zor, hatta imkansız olabilir. Bazı işleri halletmek için mutlaka işbirliğine girmek gerekir. Takım ruhuna önem veren oyuncular için Allods Online'da bir birlik sistemi vardır.

Bir birlik oluşturmak için altı kafadar bulup özel bir NPC'den elde edilebilecek birlik sözleşmesini imzalamak yeterlidir. Belge, aynı NPC'ye teslim edilir ve bu andan itibaren birlik oluşmuştur. Birliğin kayıt işlemlerini yapan kişi otomatik olarak Birlik Lideri olarak atanır. Diğer imzalayanlar da memur olurlar.

Birlik yapısı 8 basamaktan oluşur. Piramidin en tepesinde Birlik Lideri vardır. Onun hemen altında ise memurlar bulunur. Bunlar değişik seviyelerden, kademelerden, oyun tecrübeleri değişik kimseler olabilir. Piramidin alt kısımlarında ise normal ve memurlar tarafından ceza almış üyeler bulunur.
Birlik üyeleri, özel bir sohbet kanalı vasıtasıyla birbirleriyle iletişim kurabilir. Kumandan, emir kumanda yönetimi için ayrıca bir sohbet kanalına erişebilir. Birlik arayüzünde, birliğin tanımı, kademesi, güncel durumu ve üyeleri hakkında bilgiler mevcuttur.

Birlik Lideri, birlik üzerinde tam yetkiye sahiptir. Bu pozisyonda sadece bir kişi bulunabilir. Memurları birlikten çıkarmak ya da birliğe yeni memurlar almak, birliği dağıtmak ya da birlik lideri olarak yeni birini atamak (bu durumda kendisi memur pozisyonuna gelir) bu kişinin yetkileri arasındadır. Memurların sahip olduğu tüm yetkilere Lider de sahiptir.

Memurlar, Lider tarafından atanan, genellikle tecrübeli oyunculardan oluşur. Üyeleri birliğe kabul, birlikten çıkarma, terfi ettirme gibi yetkileri vardır. Memurların da birlik üyelerini cezalandırma hakları vardır. Yalnız bir memur, başka bir memuru ya da Lider'i cezalandıramaz. Bir memur ancak Lider tarafından birlikten çıkarılabilir ya da mevkisi düşürülebilir.

Yeni oluşturulan bir birliğin çaylaklıktan tecrübeli bir hale gelmesi ise uzun zaman alır.

Özet olarak birlik kadı için 3 şey gereklidir : İstek, memurların rızası ve başka bir birliğe kayıtlı olmamak.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.