alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
262
Allods Online Sihirli Taşları
Serhat Ç.
17 Aralık 2014 22:33
Runa Sihirli Taşları
Allods Online'da oynayan her oyuncu 4. seviyeye ulaştığında özel bir görevi tamamlayarak, 12 şehitten birinin koruması altına girer. Koruma sistemi sayesinde oyuncu ihtiyaç duyduğu anlarda dua için tütsüleri kullanarak belirli süreyle enerjisini ve manasını artırabilir. 12 şehit olduğu gibi 12 adette runa sihirli taşı vardır. Bu 12 sihirli taşın işaretleri runa alfabesini oluşturur. Sihirli taşlar, Allods Online’da belirli nesneleri geliştirmeyi sağlayan bir sistemdir. Sihirli taşlar tarafından geliştirilmiş zırhlar, onları giyen kişiye ek bir güç verir. Birinci seviye korumanın elde edilmesinin ardından sihirli taşlar elde edilip kullanılabilir. Runa sihirli taşlarını geliştirmede 10 seviye vardır. Seviye yükseldikçe taşın verdiği etkide artar. Aynı türden iki sihirli taş birleştirilerek daha güçlü bir taş elde edilebilir.
Sihirli taş birleştirme işlemini gerçekleştirebilmek için üç farklı bileşen vardır. Bunlar:

  • Runa Sihirli Taşı:
    İmparatorluk tarafında alınabileceği NPC'lerden biri: Seman Nemar (İmparatorluk Meydanı/Dünya Gözü)
    İttifak tarafında alınabileceği NPC'lerden biri: Gizemli Kara Büyücü (Bodur Mahallesi/Novograd)
  • Altın Tozu: Yukarıda belirtilen NPC'lerden alınabilir.
  • Sihirli Taş Birleştirici: Aynı şekilde yukarıda belirtilen NPC'lerden alınabilir.
  • Kristal Parçacıklar: Nadir Nesne Mağazasından alınabilir.

Belirtilen Nesneleri aldıktan sonra yapmanız gereken çantanızda çekiç simgesi ile gösterilmiş olan Sihirli Taş Birleştiricisi'nin üzerine sağ tuşla tıklayıp, yine çantanızda bulunan almış olduğunuz sihirli taşın üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi görüntüyle karşılaşacaksınız. Gereken nesneler çantanızda mevcutsa resimde görüldüğü gibi Birleştirme tuşuna basarak sihirli taşları birleştirebilirsiniz.
Yukarıdaki listede belirtilen NPC'lerden sihirli taş aldıktan sonra bunları kullanmak için yapmanız gereken şey avatar resminizin hemen sol altında bulunan koruyucunuzun simgesine tıklamanız. Burada hücrelere yerleştirilmiş olan sihirli taşları görebilirsiniz. Aldığınız taşları yerleştirmek için çantanızı açıp taşın üzerine sağ tuşla tıklayın. Resimdeki pencerede sağ taraf saldırıya yönelik sihirli taşları listelerken sol taraf ise savunmaya yönelik taşları listeler. İlk sıradaki sihirli taşlar koruma elde edildikten hemen sonra kullanılabilirken ikinci sıradakiler 10. seviyeye ulaşmanın ardından, üçüncü sıradakiler ise 20. seviyeye ulaşınca etkinleşir.
Cevap bulunamadı.