alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
537
Allods Online Sınıf REHBERİ
Serhat Ç.
17 Aralık 2014 21:30
Başlayalım İlk olarak oyundan bahsedeyim. 

Oyunumuzun logosu: 


Diyorsunuzki oyuna yeni başladım oyunda ne yapacağım bilmiyorum. Şimdi size yapılan Allods Online Başlangıç Rehberi adlı etkinlikten videolar sunayım:

Bu rehberlerde size

* Taraflar, ırklar ve sınıfların özellikleri, kısa tanıtımları
* Başlangıçtaki eğitici bölümün oynanışı
* Görevkabulü ve iptali
* Çantadaki silahları kuşanma
* Kamera ayarları nasıl değiştirilir?
* Hareket yönlerini ayarlama
* Hedef belirleme
* Pet nasıl çağırılır?
* Yetenekler nasıl kullanılır?
* Karakteristik puan nedir? Ne işe yarar?
* Yetenek puanı nedir? Ne işe yarar? 
* Sihirli Taş nedir, ne işe yarar, kısaca nasıl alındığının açıklanması
* Koruyucu ve Koruyucu düzeyleri nelerdir, nasıl alınır, ne işe yarar kısaca açıklaması
* Chat, grup, fısıltı, bölge ve dünya chatinden nasıl yazabilirim, temel chat komutları?
* Arkadaş nasıl ekleyebilirim?
* Harita nasıl açılır, temel oyun kısayolları nelerdir?
* Bir gruba veya takıma nasıl katılabilirim, nasıl çıkabilirim?
* Çantamdaki nesneleri nasıl kullanabilirim?
* Çantamda yer kalmazsa nasıl yer açabilirim?
* Ganimetler nasıl toplanır?
* Nesneleri kime, nasıl satabilirim?
* Allods Online’ı keyifli bir şekilde oynamak için öneriler, görevlerin tek tek mi toplu bir biçimde mi alınması, oyun içerisinde etkili şekilde nasıl yardım istenir, keyifli oyun için davranışta dikkat edilmesi tavsiye edilenler. 


öğretilecek...
Taraflar


Oyunumuzda 2 adet birbirine düşman taraf vardır. Bunlardan birisi İttifak diğeri ise İmparatorluktur. Oyunun %65 lik kesimi İttifak tarafında oynamaktadır. Şimdi bu iki tarafında birinci olan videolarını gösterelim:

İmparatorlukİttifakGelelim sınıflara. Teker teker açıklayacak tarzınız olup olmadığınız anlatmaya çalışacağım:
Mage

Oyunda Pagandan sonra en fazla bulunan sınıftır. Yüksek damagesi ile düşmana şuan ki mage lerin favori talenti olan buz ve elektrik talenti ile aşırı damage vurabilir. Kaçarak oynayan bir sınıftır. Skilleri çok ağır olmamasına rağmen yinede yerinde durup hazırlaması gereken skillleri olabilir.


Peki hangi ırklarda Mage açılabilir:

Sırasıyla : Zadaganlılar, Elfler, Yükselenler, Kanyalılar:

Bu sınıfların hepsinin ırksal skilleri hariç her özelliği aynıdır.

Peki şimdi talentlere bir bakalım. Rehberlere bakalım:

Oyun içerisinde özellikle İttifak tarafında en çok oynanan sınıftır. Bu sınıfın en önemli özelliği yanında bir peti olması ve kaçarak seri skillerle vurmasıdır. Dostlarına yaptığı Balzamlar ve Sağlık iksirleriyle party içinde aranan bir sınıftır. Çalı yeteneği sayesinde astral de olmazsa olmaz bir sınıf haline gelmiştir.


Hangi Irklarda pagan açabilirim diye merak ediyorsanız : 

Orklar, Kanyalılar, Bodurlar.


Paladin

Oyun içerisinde baş tanklık görevini üstlenmiş classımızdır. Zararları üzerinde 10 sn boyunca saklayabilen ve bunları eritebilen bir sınıfımızdır. Güçlü boss lara karşı tank olarak tercih edilir. Tank olmasına rağmen dps si küçümsenemeyecek kadar fazladır.Bir yakın dövüşçüdür.


Hangi sınıflarda açılabilir : 

Zadaganlı, Ork, Kanyalı, Elf

Karabüyücü
Oyunda kasması en yavaş olan karakterlerden birisidir. Bu sınıfında en önemli özelliği bir peti olmasıdır. Ancak bu pet pagan gibi sadece damage vurması için değilde karabüyücünün heal ve bazı damage skillerini kullanması için gerekli kanı alabilir. Astral de Healer veya dps rolunu üstenebilir. Düşmana süreli hasar verir. Oyun içerisinde zehirci olarak adlandırılır. Ayrıca aynı anda hem dps hem de healer olabilir.


Hangi ırklarda açılabilir: 

Zadaganlı, Yükselen, Elf

Healer

Oyun içerisinde baş healer lık görevini üstlenmiş olan sınıftır. Oyunun son seviyesine ulaştıktan sonra full healera çevrilir. Ondan önce kasılırken Melee, uzakçı, yarı uzakçı yarı healer uygulaması vardır. Ancak kasılırken genelde Melee olarak kullanılır char. Çok iyi damage si vardır zırh giyebildiği için defansı yüksektir. Zor ölür ama mana yakımı fazladır.


Hangi ırklarda açılabilir:

Zadaganlılar, Yükselenler, Elfler, Kanyalılar
Mistik
Yavaş saldırıları olmasına rağmen çok iyi damage vurabilen bir sınıftır. Kasması çok zordur. Ancak PvP de çıkarabildiği ikizi sayesinde hedef ikiziyle uğraşırken o hedefine zarar verebilmektedir. Ama artık mistik nufusu azalmıştır. Neredeyse sadece skill almak için açılan bir reenkarne charı haline dönüşmüştür. Toplama ve uzaklaştırma skilleri ile düşmanı çıldırtabilir.


Hangi ırklarda Mistik açılabilir : 

Zadaganlı, Yükselen, Elf, Bodur.Y


Casus

Oyunun en seri karakterlerinden biridir. Skilleri çok fazla enerji harcamasa önünde durabilecek yoktur. Diğer oyunlardan da bildiğiniz gibi okçudur. Bu karakter 2 şekilde oynanabilir. Birincisi yakıncı diğeri ise uzakçıdır. Eskiden herkes uzak tavsiye ederdi ancak şimdi yakının PvP içi daha avantajlı olduğunu söylüyorlar. Tabii size kalmış birşey. Yay ve Tatar yayı kullanabilir seri atışlar ve yüksek damagelerle düşmanı kendisinden bezdirir. Rakibi yerden kaldırmaz.


Hangi ırklarda açılabilir :

Zadaganlı, Ork, Kanyalı, Bodur.

Savaşçı
Yüksek hasar verebilecek bir karakterdir. Yeni güncelleme ile adeta bir ölüm makinesine dönüşmüştür. PvP'de çok çok iyi bir sınıftır. Yeni güncelleme ile belki de savaşçının açılma oranı %100 artmıştır. Paladin bulunamadığı zaman tank olarak kullanılır.


Hangi ırklarda açılabilir:

Zadaganlı, Ork, Kanyalı, Bodur.

Ozan

Oyunumuza en son eklenen sınıftır. İlk geldiği zaman damagesi çok çok fazlaydı. Uyumsuzluk adlı skill ile moblara tek atıyordu. Sonradan bu düzeltildi. Ancak hala çok güçlü bir classdır. Korku ve sutun yemiyebilir. Elindeki çalgısıyla zarar verir.


Hangi ırklarda açılabilir:

Zadaganlı, Ork, Kanyalı, Elf.Cevap bulunamadı.