alexa
Allods Online
Allods Online klasik üçüncü kişi görünümlü ve orta çağ temalı bir çalışma olarak görünse de, içerdiği ek özellikler ve gelişmiş oynanış seçenekleri ile farkını kısa sürede ortaya koymaktadır.  Allods Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Karakterinizi gelistirme amaçli alabileceginiz Allods Kristal'leri Allods Online Türkiye sitesinden yükleyebilirsiniz.
149
Beşik Haritasındaki Enkarnelerin Nasıl Öldürüleceği Hakkında
Serhat Ç.
17 Aralık 2014 22:03
İlk olarak Evrenin Muhafızı adlı NPC'mizden bütün enkarne görevlerini alıyoruz. 10 adet enkarnemiz vardır. Bu görevler şöyledir:

Niyetin gücü : ........ Enkarnesi

Daha sonra o NPC'mizin penceresinde aşağıya doğru indikçe Diyalog bölümünü göreceksiniz. Biz bu bölümde "Astral Bedene Geç" i seçeceğiz.

Görevleri aldık, o zaman işe koyulalım. İlk olarak Düşünce Enkarnesi:

En kolaylarından bir tanesidir. Hiçbir taktik gerektirmez. Normal saldırılarınız yaparak rahat şekilde kesebilirsiniz. Yalnız Avillon'dan da hatırlayacağınız gibi bu bir Solucan Suratlıdır. Mananızı eritebilir. O yüzden mümkün olduğunca seri kesin. Belli bir müddet sonra mana stoğunuz 0 olmuş olabilir.

Hüküm Enkarnesi :

Beşik iteminiz yok ve DPS'iniz biraz düşük ise belki de en çok zorlanacağınız mob bu arkadaştır. Bu mobumuz her seferinde 2 veya 1 adet olmak üzere yanına yancı çağırır. Bu yancıları kesmezseniz hem size yüksek bir miktar damage vuracaklar hem de Hüküm Enkarnesinin kendisine heal atmasına yardımcı olacaklardır. İlk işiniz mobları kesmek olsun. Yoksa bu enkarnemiz her seferinde %2 veya %4 şeklinde HP'nin yenileyebilmektedir.

Ölüm Enkarnesi :

Çok basit bir mobdur. Örümcekler ile benzer özelliklere sahiptir ve korku atabilir. Zehir ile zarar verir. Mantığınız ve Kuvvetinizi azaltabilir.

Öfke Enkarnesi :

Basit bir arkadaşımızdır. Direk saldırı yapın derim. Pek bir özelliği yoktur.

Gaddarlık Enkarnesi :

Zırhı yüksek bir arkadaşımızdır. Az ama seri vurur. Bu kısım mob ile ilgili özellikler idi. Taktiği ise şöyle: İçeri girdiniz ve karşınız da iki mob kavga etmekte. İlk işimiz kavga eden moblardan Gaddarlık enkarnesini kurtarmak. Diğer moba saldırı yapamıyoruz. Yanda minik minik iblisler var. Bu iblislerin 3-4'ünü keselim. Bu iblislerden çıkan Dalkavuk Kıvılcımı'nı Gaddarlık enkarnemizin canı azaldıkça yanına gidip basıyoruz. Bu nesne enkarnenin canını yükseltiyor. Böylece savaştığı mobu kesmesine yardımcı oluyoruz. Kestikten sonra ihanet ederek bize saldırılar yapmaya başlıyor. Bize düşen onu indirmek ancak Dalkavuk Kıvılcımını bastığınız taktirde mobun HP'si yükselir durumda oluyor. Yani bir yandan kesmeye çalışıp bir yanda da sakın olaki Kıvılcımı Kullanmayınız.

Ruh Enkarnesi :

Çok az zarar veren ve 1 adet yara bırakan bir mobdur. Bu mobun taktik kısmı şudur. Bu arkadaş bir kalkan tarafından çevrelenmiştir. Yanındaki kıvılcım adlı mobları kestikçe üzerindeki kalkan kalkar ve 30 sn boyunca vurmamızı sağlayan bir etki gelir. 30 sn geçtikten sonra tekrar kalkan gelir. Biz tekrar kıvılcım keserek o etkiyi almasını sağlayabiliriz.

Kaos Enkarnesi :

Kesmesi kolay anlatması zor bir mobdur. İçeri girdiğimizde ilk olarak direk moba saldırı yapın. Bir müddet sonra kendisini bir kalkanla korumaya başlayacaktır. O arada yanlarda gördüğünüz 6 adet yazıttan üzerinden kıvılcım çıkanın yanına gidip Z ye basın. Hepsi bittikten sonra ise tekrar saldırı yapabilirsiniz. Kalkanla çevrili iken stun ve korku yiyebiliyor. Ancak her 6 sn'de bir %1 HP'sini de yenilemekte.

Karanlık Enkarnesi :

Saklambaç oynamayı seven bir kardeşimizdir. İçeri ilk girdiğimizde hemen saldırıya başlayalım. Belli miktar HP'sini azaltınca kendisine bakacak ve 2-3 sn içerisinde kaybolacaktır. Kaybolduğu zaman bizim işimiz Z tuşunda olan nesne ile onu aramaktır. Ancak o nesneyi kullandığınız her seferinde HP'sini biraz daha yükseltir. Bulduktan sonra rahat bir şekilde tekrardan kesebilirsiniz.

Delilik Enkarnesi :

Emin olun en kolay enkarnedir. Çok az damage vurur. Çok kolay ölür. Bir özelliği var ki emin olun çok seveceksiniz. Bu arkadaş sanki biz kaçamayacakmışız gibi savaş sırasında ortaya bir yere mor bir daire bırakır. Bu daireden zamanında kaçmanız lazım aksi taktirde arafı boylarsınız. Peki neden bu kadar kolay diyeceksiniz. Bu mob o daireyi attıktan sonra kendisine ortalama 14 sn süren bir etki alıyor ve vurduğunuz damage neredeyse 3 kat artıyor.

ve son olarak Yaşam Enkarnesi :

Bu arkadaşlar 3 kişi dolaşırlar. Siz birisine daldığınızda diğerleri ona heal atar. Bu heali lehimize çevirebiliriz. Etrafa baktığınızda ortalarda bir yerde siyah daireyi göreceksiniz. Bu mobları oraya çektiğimizde verdikleri heal onların HP'sini arttıracağına azaltıyor. Ancak uyarayım birisini kestikten sonra diğer 2 arkadaşın üzerine "Öfke" adlı bir buff geliyor. Bu onların damage'ini arttırıyor.
Cevap bulunamadı.