alexa
Amazing Spider Man 2
Amazing Spider Man 2 PC, Peter Parker yani Örümcek Adam ’ın bir mağazadan çıkarken iki sene önce yaşadığı bir hatırayı hatırlaması ile başlıyor. The Amazing Spider Man 2 cd key satin alma isleminden sonra, steam üzerinden aktif edilerek indirilip oynanabilir.
424
The Amazing Spider-Man 2 (PC)-2.BÖLÜM
Kerem Ç.
26 Ocak 2015 17:16

Ağ fırlat tut beni

Beenox nihayet şu ağ atma işine ciddi bir önem vermiş. Artık Spidey’nin attığı ağlar bulutlara değil de sadece binalara yapışabiliyor. Böylelikle daha gerçekçi bir Örümcek Adam’a sahip oluyoruz. Sol Shift tuşuna basarken farenin sol ve sağ tuşlarına basarak aynı yöne ağ atıp savrulabiliyoruz. Bununla birlikte belli bir mesafedeki binaları hedef alarak E tuşuyla hedefteki yere zıplama ve ağ atmayla birlikte ulaşmamız mümkün. Kısacası Manhattın’da gezmek hem daha kolay, hem de oldukça gerçekçi.


"Gelecek elektrik faturasının haddi hesabı yok..."

“Peki ya dövüşler?” diyeceksiniz. Rocksteady’nin Arkham serisini bilenler, bu oyundaki dövüşlerin de neredeyse aynı olduğunu fark edecekler. Yakın dövüş alabildiğine sıkıcı oluyor bir yerden sonra. Ancak Spidey’nin animasyonları ve konuşmaları bu konuda çok başarılı olmuş.

Zaten oyunda genel olarak bir çizgi roman havası hâkim. Yani filmdeki Örümcek Adam’ı bir kenara bırakmalısınız. Buradaki Örümcek Adam, aynı çizgi romandaki gibi daha atletik ve ince görünen bir vücuda sahip. Aynı zamanda konuşmaları ve esprileri de çizgi romana daha yakın. Kısacası bu Spidey, gördüklerimiz arasındaki en hakiki Spidey olmuş.

Bir ağ attım havaya

Oyun hakkında buraya kadar söylediklerim, sanki bir “Bu oyun muhteşem, kesinlikle alın!” havası yaratmış olabilir. Ancak şimdi asıl belirtmemiz gerekenlere gelelim. İlk olarak oyun tamamen konsollardan portlanmış havası taşıyor. PC’de optimizasyon çok kötü. Kontrollerin de konsolda daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.


"Ay ayağım kaydı"

Görsellik çok değişken özelliklere sahip. Manhattan çok detaylı işlenmemiş. Sadece belli başlı bazı binaları tanıyabiliyorsunuz. Bunun dışında her şey birbirinin klonu halinde. Karakterlerde de aynı durum mevcut. Spider-Man çok iyi modellenmiş görünüyorken, dövdüğümüz araba hırsızları adeta kardeş halinde bu işi yapıyor gibi görünüyor. Aynı durum animasyon konusunda da kendini belli ediyor. Spidey olabildiğince gerçekçi yürürken, neredeyse diğer herkes kutu gibi ilerliyor.  Kısaca belirtmek gerekirse, görsel bir bütünlük yok ve oyunun genel olarak grafik kalitesi başarısız.

SON BÖLÜMLE KARŞINIZDA OLUCAM BİRAZDAN !!

BU ARADA OYUN DURMAPLAY'DE İNDİRİME GİRMİŞ BU FIRSATI KAÇIRMAMANIZI ÖNERİRİM !
Cevap bulunamadı.