alexa
Araf Online
Araf Online, mevcut orta çağ temalı rol yapma oyunlarında yeni bir sayfa açıyor. Hali hazırda klasik MMORPG’lerde görülebilecek görev, zindan ve arena savaşlarına ek olarak pek çok yeni sistem ve sınıf özelliğine sahip olan Araf Online, bu sayede kişilerin uzun yıllardır arzu ettikleri gelişmiş sistemleri oyuncuların beğenisine sunuyor. Araf Online ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Aldiginiz Araf Online GT Puanini oyunun E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
218
Araf Online Eşya Takası ( Resimli anlatım )
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 10:01

Merhaba arkadaşlar,

Bu rehberimizde sizlere oyun içerisinde sıklıkla kullanacağınız ticaret gönderme ve eşya takası hakkında bilgiler vereceğiz.

Dilerseniz; vakit kaybetmeden resimli anlatımımıza başlayalım.


Ticaret talebi için; üzerine tıkladığınız bir oyuncunun profil resmine sağ tıklayarak ''Ticaret'' seçeneğini seçebilirsiniz.Ticaret talebi gönderdiğiniz oyuncuya bir sistem mesajı gidecektir.Oyuncu ticaret talebini kabul ettiği zaman ticaret arayüzü açılacaktır.Bu arayüzde bulunan kısma göndermek/satmak istediğiniz eşyayı, parayı veya yardımcıyı koyabilirsiniz.Eşya Ticareti

Ticaret arayüzünde bulunan bölümlere göndermek istediğiniz eşyayı koyduktan sonra eşyanın kilidini açmak için alt kısımdaki ''Kilit'' butonuna basabilirsiniz.
Siz kilit butonuna bastığınızda ekranınızdaki arayüz yeşil renge dönecektir ve karşı oyuncunun ekranında da aynı şekilde gözükecektir.Aynı şekilde karşı oyuncu da eşyayı almak istediğini belirten ''Kilit'' butonuna basacak ve kendi tarafındaki arayüzün rengi yeşile dönecektir.
Eğer ticaretten vazgeçerseniz, iptal etmek için ''Kilidi Kaldır'' butonuna basmanız yeterlidir.Eğer ticaret konusunda eminseniz, tamamlamak için ''Ticaret'' butonuna basmanız yeterlidir.İki taraf da ticaret butonuna bastığında arayüzün rengi mora dönecek ve ticaret tamamlanacaktır.Bilgi: Karakterlere bağlanan eşyalar gönderilemez. Bir eşyanın karakterinize bağlı olup olmadığını anlamak için; eşyanın açıklamasını okuyabilirsiniz.

Para Ticareti

Para ticareti için; karşı oyuncuya ticaret teklifi gönderdikten ve yine ticaret arayüzünü açtıktan sonra, alt kısımdaki sarı renkli bozuk para simgesine tıklıyorsunuz.Tıkladıktan sonra sağ kısımda açılan bölümden girmek istediğiniz para miktarını yazıyorsunuz ve onaylıyorsunuz.Daha sonra yine eşya ticaretindeki gibi ''Kilit'' ve ''Ticaret'' butonlarını kullanarak alışverişi tamamlıyorsunuz.Yardımcı Ticareti

Bir yardımcıyı diğer bir oyuncuya ticaret yoluyla gönderebilmek için; karşı oyuncuya ticaret teklifi gönderdikten ve yine ticaret arayüzünü açtıktan sonra, alt kısımdaki yardımcı bölümünden göndermek istediğiniz yardımcıyı seçiyorsunuz.Ve daha sonra onu ''Yardımcı'' yazan kısımdaki alana yerleştiriyorsunuz.
Daha sonra yine eşya ve yardımcı ticaretindeki gibi ''Kilit'' ve ''Ticaret'' butonlarını kullanarak alışverişi tamamlıyorsunuz.


Rehberimiz açık beta başlangıcında hazırlanmış bir rehber olup, ileriki dönemlerde geliştirilecek güncellenecektir.
Cevap bulunamadı.