alexa
Araf Online
Araf Online, mevcut orta çağ temalı rol yapma oyunlarında yeni bir sayfa açıyor. Hali hazırda klasik MMORPG’lerde görülebilecek görev, zindan ve arena savaşlarına ek olarak pek çok yeni sistem ve sınıf özelliğine sahip olan Araf Online, bu sayede kişilerin uzun yıllardır arzu ettikleri gelişmiş sistemleri oyuncuların beğenisine sunuyor. Araf Online ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Aldiginiz Araf Online GT Puanini oyunun E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
195
Araf Online Oyun Ayarı
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 09:32
Merhabalar,

Oyun işlevliğini artırmayı, istediğimiz kısayolları kullanmayı, efektleri istediğimiz gibi ayarlamayı hepimiz isteriz. İşte bu rehberde bunlardan bahsetmeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

Launcher Ayarlar

Launcherdaki Ayarlar butonuna tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız.Bu panelden oyunun kasmaması için sisteminize uygun ayarlamaları yapabilirsiniz.

Oyun İçi Ayarlar

Oyun içi ayarlara ulaşmak için ana menüyü açmalısınız. Ana menü için ESC tuşuna basabileceğiniz gibi ekranınızın alt kısmındaki kısayolların en sağındaki  simgesine de tıklayabilirsiniz.

Ana menümüz aşağıdaki gibidir:1) Video - Görüntü & Efekt

Ana menümüzün ilk seçeneği olan Video ayarları oyunun görüntü kalitesini ve bazı efektlerini ayarlamanıza olanak sağlar.

2) Ses

Ana menümüzün ikinci seçeneği olan Ses ayarları oyundaki fon müziklerini ve ses efektlerini ayarlamanıza olanak sağlar.3) Arayüz Ayarı - Görüntü, Görünüm, Savaş, Fare Ayarı, Kısayol Listesi, Özel Efektler

Ana menümüzün üçüncü seçeneği olan Arayüz Ayarı oyun arayüzünü ve görsel şeyleri dilediğiniz gibi ayarlamanıza olanak sağlar.

Bu bölümün detaylı bölümleri mevcuttur. İşte o bölümler:İlk bölüm olan Görüntü panelinden arayüzdeki fazlalığı değiştirebilirsiniz.

Not: Bu bölümün en altındaki "Portremi Gösterme" seçeneği arayüzün sol üstündeki avatarınızın hareketli olmasını sağlar. Hareketli olmasını istiyorsanız başındaki işareti kaldırmalısınız.Arayüz Ayarlarının ikinci seçeneği olan Görünüm panelinden görebileceğiniz karakterleri ve onlara ait görmek istediğiniz bilgilerin görünümünü değiştirebilirsiniz.Savaş paneli skillerinizi gizlemeye ya da açmaya olanak sağlar. Bunun yanında fareyi izleyen 3D ipuçları da kapatabilirsiniz.Bu bölümden fare hızınızı değiştirebilirsiniz. Bu hız sadece oyun için geçerli olur, bilgisayarınızı etkilemez.Skillerinizi veya potlarınızı koymaya yer bulamıyorsanız buradan yeni kısayol çubukları açabilirsiniz.Buradan da ek efektleri ayarlayabilirsiniz.

4) Kısayollar - Kısayol & Sekme AyarlarıBu bölümden klavye kısayollarını değiştirebilirsiniz.

Not: Oyunu kapatıp açtığınızda kısayollar varsayılana döner.TAB tuşu ayarlamalarını buradan yapabilirsiniz.
Cevap bulunamadı.