alexa
Araf Online
Araf Online, mevcut orta çağ temalı rol yapma oyunlarında yeni bir sayfa açıyor. Hali hazırda klasik MMORPG’lerde görülebilecek görev, zindan ve arena savaşlarına ek olarak pek çok yeni sistem ve sınıf özelliğine sahip olan Araf Online, bu sayede kişilerin uzun yıllardır arzu ettikleri gelişmiş sistemleri oyuncuların beğenisine sunuyor. Araf Online ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Aldiginiz Araf Online GT Puanini oyunun E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
226
Posta Sistemi Rehberi!
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 09:46

Merhaba arkadaşlar,

Bu rehberimizde sizlere yine oyun içerisinde hayati önem taşıyan bir husus olan; mesajlaşma ve posta sisteminden bahsedeceğiz.

Posta Sistemi

Oyuncular arası ticarette kullanılabilecek olan en önemli yöntemlerden birisi; posta yolu ile gönderimdir.


Posta Geldiğini Nereden Anlayabilirim?

Ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan mini menüden, postanızın var olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

Eğer postanız varsa; ''Posta Var'' yazacaktır.Eğer postanız yoksa; ''Posta Yok'' yazacaktır.Bilgi: Ekranın sağ üst kısmında gördüğünüz mesaj; sadece bir bildirim mesajıdır ve oradan postalarınızı okuyamazsınız.Postama Nereden Bakabilirim?

Postalarınıza şehir merkezinde bulunan Postacı adlı NPC'ye giderek bakabilirsiniz.Bu NPC'yi kolay yoldan bulmak istiyorsanız; ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan radar haritasının hemen altındaki ''YOL'' butonuna tıklayarak açılan NPC'lerden Postacı'ya tıklamanız yeterli olacaktır.

Postalar İçin Gelen Kutusu

Postacı'ya tıkladığınızda ''Gelen'' kutusu bölümünden size gelen postaları takip edebilir, okuduklarınızı silebilirsiniz.

Nasıl Posta Gönderebilirim?

Posta göndermek için ''Mesaj Yaz'' bölümüne tıkladıktan sonra aşağıdaki kısa tanımlara göre mesajınızın içeriğini hazırlayabilirsiniz.Konu: Bu kısma mesajınızın başlığını veya içeriğini anlatan bir cümle/kelime yazabilirsiniz.Alıcı: Bu kısma mesajınızı göstermek istediğiniz oyuncunuzun nickini yazabilirsiniz. Sağ kısımdaki ok işaretli olan kutucuktan da; daha önce posta gönderdiğiniz oyuncuların isimlerini arayabilir ve böylece tekrardan yazmak zorunda kalmazsınız.Tür: Bu kısımdan postanızın bir klan postası mı yoksa genel bir posta mı olduğunu seçebilirsiniz.Genel bir postayı doğrudan göndermek istediğiniz oyuncuya gönderebilirsiniz.

Klan postasını ise; klanınızdan seçtiğiniz bir oyuncuya gönderebilirsiniz.

Eklenti: Bu kısma oyuncuya veya kendi karakterinize göndermek istediğiniz eşyayı koyabilirsiniz. ( Eşyanın karakterinize bağlı olmaması gerekmektedir. )
Fiyat: Bu kısımdan eşya satmak istiyorsanız, satacağınız eşyayı eklenti kısmına koyduktan sonra, eşyanın fiyatını girebilirsiniz.Para Gönder: Bir oyuncuya veya kendi karakterinize para göndermek için bu kısmı kullanabilirsiniz.Bilgi: Irklar arası posta gönderimi yapabilirsiniz. Yani ay ırkında olan bir karakter, yıldız ırkında olan bir karaktere posta gönderebilmektedir.

Bilgi: Karakterler arası posta gönderimi yapabilirsiniz. Yani A ve B olarak iki karakteriniz olduğunu varsayarsak, bu karakterler arasında posta gönderimi de mümkündür.

Bilgi: Bir karaktere posta gönderebilmek için 20 level ve üzeri olmanız gerekmektedir.

Bilgi: Karşı tarafın posta kutusu doluysa gönderim işlemi yapamazsınız ve postanız beklemeye alınır. Bu yüzden posta göndermeden önce karşı tarafın postasının boş olduğundan emin olmanız gerekmektedir.


Rehberimiz açık beta dönemi başlangıcında hazırlanmış bir rehber olup, oyunumuzun daha iyi kavranmasıyla birlikte geliştirilecektir.

Cevap bulunamadı.