alexa
Araf Online
Araf Online, mevcut orta çağ temalı rol yapma oyunlarında yeni bir sayfa açıyor. Hali hazırda klasik MMORPG’lerde görülebilecek görev, zindan ve arena savaşlarına ek olarak pek çok yeni sistem ve sınıf özelliğine sahip olan Araf Online, bu sayede kişilerin uzun yıllardır arzu ettikleri gelişmiş sistemleri oyuncuların beğenisine sunuyor. Araf Online ürünleri dijital olarak aninda teslim edilmektedir. Aldiginiz Araf Online GT Puanini oyunun E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
183
[REHBER] Savaşçı Becerileri
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 09:26
Merhaba arkadaşlar,

Bu rehberimiz de sizlere Araf Online'nin ana sınıflarından birisi olan Savaşçı sınıfı ve onun alt sınıfları hakkında bilgiler vereceğiz.
Savaşçı hakkında genel bilgiler

Savaşçı sınıfı kolay kullanılabilen ve doğru şekilde dizildiği takdirde partilerde ve birebir karşılaşmalarda yüksek canı ve direnci ile rakiplerine üstünlük sağlayabilen bir sınıftır. Fiziksel saldırısı ve defansı yüksektir ancak büyü defansının düşük olması, onu büyücülere karşı daha korumasız hale getirmektedir. Savaşçılar kısa mesafeli (melee) sınıflardır. Kısa mesafeden yaptıkları güçlü saldırılar en önemli özellikleridir. Level atlamak için partiye ihtiyaçları yoktur. 

Özellikle zindanlara girildiğinde veya büyük Boss'ların kesilmesi sırasında her zaman bir savaşçıya ihtiyaç olacaktır. Yüksek defans ve HP'leri ile savaşçılar bu tür aktivitelerde adeta birer tank görevi görerek pek çok canavarın karşısında ayakta durabilmekte ve oyun içi genel olarak kullanılan tabirle yaratıkların altına yatabilmektedirler. 

Bir savaşçı tek başına çok rahat ve hızlı bir şekilde kasabilir. Savaşçılar PvP alanlarının öldürücü karakterleridir. Dayanıklılıkları ve HP'leri nispeten yüksektir ve çok yüksek hasar verirler. İyi bir savaşçı, savaş alanında birçok karakteri 2-3 vuruşta indirebilir.Savaşçı için hangi alt sınıfı seçmeliyim ?

Eğer PK alanlarında oynamaktan zevk alıyorsanız size Muhafız sınıfını önerebiliriz.
Eğer EXP kasarken veya zindanlara girerken tank karakter olarak partilerin aranılan ismi olmak istiyorsanız size Gladyatör sınıfını önerebiliriz. Gladyatör sınıfı yüksek defans özelliğine sahip olması sebebiyle atağı Muhafız'a göre daha azdır.

Burada önemli bir yol ayrımı da; EXP kasmak isteyen oyuncularımızın Gladyatör sınıfını seçmeleri, daha çok VS(Birebir savaş modu) oynamak isteyen oyuncularımızın Muhafız seçmesi gerektiğidir.Savaşçı için alt sınıfları nasıl seçebilirim ?

Bir savaşçı olarak alt sınıflardan birisini seçebilmek için; öncelikle 40 level olmanız gerekmektedir. Seçebileceğiniz iki farklı alt sınıf vardır. Bunlar; Muhafız ve Gladyatör'dür.

Alt sınıf seçimi ile ilgili daha detaylı bilgiye, sizler için hazırlamış olduğumuz alt sınıf seçme rehberiniBURADANinceleyerek ulaşabilirsiniz.Savaşçı için hangi statları kullanmalıyım ?

Savaşçı karakterinizi dizerken dikkate almanız gereken özellik; Çeviklik ve Fizik olmalıdır. Eşyalarınızı bu özellikleri verecek şekilde dizerseniz, çok daha güçlü bir savaşçınız olacaktır. Ancak tabi ki; her oyuncumuzun oynama şekli birbirinden farklı ve kendine özel olabilir. Bu durumda farklı statları da kullanabilirsiniz.


Savaşçının alt sınıfları nasıl değiştirilir ?

Savaşçı alt sınıfları oyun içi MARKET kısmında satılan '' Gölge hapı '' ile değiştirebilirsiniz.
Cevap bulunamadı.