alexa
ArcheAge Eu
Genel bazda klasik biçimde fantastik bir dünya üzerine kurulu yapısı ile birlikte kullanıcılarına yeni bir tecrübe sunamayacak gibi görünen ArcheAge , oynanılmaya başlandığı ilk andan itibaren söz konusu düşünceler ile uzaktan yakından alakası olmadığını hissettirmeye başlanıyor. Pek çok oyunun en sevilen özelliklerini karma yapıda içinde barındıran ve bu sayede MMORPG sektöründe geride kalan yaklaşık on beş senenin son derece üstün bir birleşimi olarak nitelendirilebilinecek ArcheAge, genel yorumlar ve incelemeler baz alındığında keyifli ve canlı yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor. ArcheAge E Pinleri oyunun sayfasindan E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
421
Başlangıç için 25 İpucu !
Ekin G.
2 Mart 2015 16:43
1- Oyuna başladıktan sonra ilk 10 level içinde, bir glider, bir binek, bir sandal ve bir takım diğer kullanışlı aletleri başlangıç görevleri ile birlikte edinmiş olacaksınız. Glider kısa mesafeli uçuşlar için kullanılan bir tür kanat sistemi, kalitesine göre kullanımı kolaylaşıyor fakat size verilecek olan Glider büyük ölçüde işinizi görecek. Bineğinizi yine ilk 10 level içinde kendiniz yetiştirecek ve ona sahip olacaksınız. Hareket hızı kabiliyetinizi arttıracak olan bu binek sizinle birlikte seviye atlayacağından savaşırken da yanınızda bulundurmayı düşünebilirsiniz. Sandalınız ile ise deniz aşırı yerlere yolculuk yapma süreniz bir hayli hızlanacak. Gliderda olduğu gibi sandal da da kalite arttıkça, kontrol kolaylaşıyor.
2- Başlangıç görevleriniz tam anlamıyla birer eğitim görevi üstleniyor. Bu yüzden ilk 10 seviyede yaptığınız her şeyi dikkatlice yaparsanız ilerideki seviyelerde hiç sorun yaşamazsınız.
3- Oyunu kolaylaştırmak sizin elinizde. İşte Sandbox oyunların en güzel yanı, eğer bir şeyi yapamıyorsanız, başka bir şey yapın. Ya da yapabileceğiniz bir yol bulun. Aşırı derecede zorlanıyorsanız ise yardım istemekten çekinmeyin.
4- Glider görevini kaçırabilirsiniz. Bu yüzden başlangıç bölgelerinde her görevi alıp yaptığınızdan emin olun. Hem öğreticilik açısında, hemde verdikleri araçlar ve eşyalar açısından bu görevler oldukça önemli.
5- Ticaret bu oyunda kesinlikle yapmanız gereken şeylerin başında geliyor. Çünkü bir şeyler inşa edebilmek için Gilda Star eşyasına ihtiyacınız olacak.
6- Mirage Island bu oyunu biraz çözmeye başladıktan sonra atılmanız gereken ilk yer olmalı. Çünkü ArcheAge’deki bütün büyük alım-satım işleri orada dönüyor.
7- Eğer birşeyler ekmeyi düşünüyorsanız, sakin ve boş yerleri tercih edin. Çünkü ektiğiniz ağaçlar diğer oyuncular tarafından bozulabilir, veya çalınabilir.
8- Halka açık tarlalara ektiğiniz şeyler için iki günlük bir korumanız oluyor.
9- Blue Salt Brotherhood ticaret yolu görevleri ile bir tane korkuluk elde edebilirsiniz. Eğer Patron üyeliğiniz var ise zaten onları kendiniz koyabilirsiniz. Bir büyük, bir de küçük korkuluk alabilirsiniz. Bunlar çevresinde bulunduğu bitkilerin bozulmasını ve çalınmasını önler.
10- Yaptığınız her şey için Labor puanlarınızı harcayacaksınız. Bu yüzden onları zekice kullandığınızdan ve biriktirdiğinizden emin olun. Oyunda bulunduğunuz her 5 dakika da Labor point kazanırsınız.

11- Patron üyeliği labor puanı kazanma hızınızı arttırır. Eğer inşaat işine girmeyi veya dünya üzerinde aşırı aktif olmayı planlıyorsanız size çok yararlı olacaktır.
12- Eğer oyunda ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, altın veya Gilda Star kazanmak için ticaret yapabilirsiniz, bir ev inşa edip onu dekore edebilirsiniz, tarlaları ekerek mahsulünüzü ticaret yollarında satabilir veya crafting için kullanabilirsiniz, binebileceğiniz hayvanlar yetiştirebilirsiniz, okyanusu keşfe çıkabilir veya craftingi öğrenmeyi deneyebilirsiniz.
13- Oyunda thunderstruck wood denen bi kereste türü var ve bu gerçekten de yıldırım düşmüş ağaç anlamına geliyor. Açık deniz deki adalara ağaçlar ekerek elde etmeniz mümkün.

14- Bir çok sandbox oyununda olduğu gibi bu oyunda da çok güzel işleyen bir suç – yargı – hapis sistemi var. Eğer yeteri kadar kendi ırkınızdan oyuncu öldürür, veya diğer insanlara ait bitkileri çalarsanız crime puanınız artacak. Diğer oyuncular yerde bıraktığınız kan veya parmak izlerini bildirerek sizin crime puanınızı arttıracaklar. 5 crime puanına ulaştıktan sonra ilk pvp ölümünüzde kendinizi mahkemede bulacaksınız.
15- Infamy ve crime puanları tamamı ile farklı şeyler. Crime dan farklı olarak infamy puanları çok arttığında bu factionınızdan atılmanıza sebep olacak ve böylece bir korsan olarak korsan adasında doğacaksınız. Infamy puanı sonsuza dek sizinle kalacak.
16- Hapishanede geçirdiğiniz süre boyunca boş boş bekleyebilir, fare öldürebilir, futbol oynayabilir veya hapishaneden kaçmayı deneyebilirsiniz. Hapishaneden kaçtığınızda bazı şeyleri yapmanızı engelleyen süreli bir debuff alacaksınız. Fakat sorun değil, biraz gezerek bu süreyi geçirebilirsiniz.
17- Hapishaneden kaçmak için etrafı biraz kazmak yada orada bulunan kutuları kırmalısınız. Böylece şanslıysanız bir anahtar düşürebilirsiniz. Anahtarı kullanarak kuleye çıktıktan sonra ise, Glider ile oradan uçabilirsiniz. Şuanda verilen maksimum hapis cezası 20 saat, fakat genelde en fazla 1-2 saatlik cezalar veriliyor.
18- ArcheAge’de korsan olmak için 3000 infamy puanına ihtiyacınız var. Korsan olduktan sonra korsan adasına gidebileceksiniz, ve oradaki diğer korsanlar artık size düşman olarak gözükmeyecek. Eski ırkınız ise size düşman olacak ve muhtemelen gördükleri yerde saldıracaklar.Korsan hayatı oyundaki en uç noktalardan biri ve gerçekten bir oyun sonu etkinliği olarak düşünülebilir. Yani korsan olmak için oyundaki her şeyi zaten yapmış olmayı isteyebilirsiniz. Kendinizi affettirmek için çok çalışırsanız, korsan olmaktan kurtulabilirsiniz.
19-Oyunda taşıtlarda bulunuyor. Arabalar bir defada bir kaç tane ticaret paketi taşıdığından çok yavaş ilerliyor.
20- Patron olarak oynamak oyunu sizin için oldukça kolaylaştıracak. Zira verdiği hediyeler gerçekten sonsuz.
21- Pvp şu şekilde çalışıyor: eğer sizin ırkınız bir bölgeyi elinde tutuyor ise, o bölgede tamamen güvendesiniz. Siz saldırmadıkça düşman ırklar size saldıramazlar. Eğer bir düşman bölgesinde iseniz, yalnızca birisi size saldırdığında onlara saldırabilirsiniz. Eğer yalnızca size saldırırlarsa, grubunuzdaki diğer üyeler bile onlara saldıramıyor. Tek başınızasınız (Bu değişebilir). Okyanuslar, adalar, hiç kimsenin kontrol etmediği bölgeler ise tamamen PvP’ye açık bölgelerdir ve herkes herkese saldırabilir.
22- Oyunda çok büyük bir derinlik var. Faction sohbetinden yardım istemekten çekinmeyin.
23- ArcheAge’de bir şeyler inşa etmek gerçekten zahmetli ve zaman isteyen bir iş. Eğer binayı bitirebilecek bütün malzemelere ve labor puanına sahip değilseniz, hiç başlamamanızı öneririz. Çünkü tamamlanmayan inşaatlar 3 gün içerisinde siliniyor.
24- Patron kullanıcılar, çok hızlı labor puanı kazanıyorlar. Eğer patronunuz yok ise, labor puanı kazanmak için online olmanız gerekiyor. Patron kullanıcılar ise sadece hızlı kazanmak ile kalmıyor, aynı zamanda offline iken de labor puanı kazanıyorlar.
25- Altın, görevlerden ve ticaret yollarından kazanılıyor. Gilda Star ise ticaret yollarından kazanılıyor. Honor puanları ise PvP’den kazanılıyor. Crime ve Infamy puanları ise kendi ırkınız ile yapılan Pvp ve hırsızlıktan kazanılıyor. Ayrıca bazı görevlerde honor puanı veriyor.

Sergen B.
10 Mart 2015 20:32
Bilmeyen Arkadaşlarımız Burdan Birkaç Tiyo Alabilir Teşekkürler