alexa
ArcheAge Eu
Genel bazda klasik biçimde fantastik bir dünya üzerine kurulu yapısı ile birlikte kullanıcılarına yeni bir tecrübe sunamayacak gibi görünen ArcheAge , oynanılmaya başlandığı ilk andan itibaren söz konusu düşünceler ile uzaktan yakından alakası olmadığını hissettirmeye başlanıyor. Pek çok oyunun en sevilen özelliklerini karma yapıda içinde barındıran ve bu sayede MMORPG sektöründe geride kalan yaklaşık on beş senenin son derece üstün bir birleşimi olarak nitelendirilebilinecek ArcheAge, genel yorumlar ve incelemeler baz alındığında keyifli ve canlı yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor. ArcheAge E Pinleri oyunun sayfasindan E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
264
Can Alıcı Nokta F2P !
Ekin G.
2 Mart 2015 16:38
ArcheAge'in en can alıcı noktasına gelmiş durumdayız, oyunun F2P olması (daha doğrusu olamaması). Oyuna aylık ödeme yaparak Patron statüsüne sahip olmazsanız, anca ata biner, bir iki yer dolaşabilirsiniz. Neden mi? Oyunda Labour Points olarak adlandırılan bir birim bulunmakta ve neredeyse her şeyi bu puanlara bağlı olarak yapıyorsunuz demek yanlış olmayacaktır. Peki bu oyunun dengesini nasıl mı bozar? Şöyle açıklayayım; normal üyeler (yani oyuna aylık ödeme yapmayan oyuncular) 5 dakikada 1 Labour puanına sahip oluyor ve oyunda olmadıkları sürede elbette puan alamıyorlar. Patron statüsüne sahip üyeler ise 5 dakikada 5 Labour puanı alıyor ve yetmezmiş gibi bu puanlara sahip olmak için online olmaları bile gerekmiyor. Sistem ile ilgili daha fazla söylenecek bir şeye gerek yok gibi.
Elbette Trion Worlds'ün efsanevi hareketleri bununla sınırlı kalmıyor. Oyun başından beri bildiğiniz üzere F2P olacaktı, peki F2P oyuna $150 istemek nedir? Ah pardon, $149,99 doğru şekli bu olacaktı... Evet, oyunun sitesinde Founder's Pack adıyla geçen bu paketleri görmeyen kalmamıştır sanırım. Bu paketlerin fiyatları; $49,99 - $99,99 ve $149,99 olarak hazırlanmış. Bu paketler sayesinde oyun içi sahip olabileceğiniz pek çok özel eşya söz konusu. F2P bir yapıma bu denli yüksek fiyatlardan paket satmaya çalışmak... gerçekten çok çarpık düşünce şekli. Peki ArcheAge bu ödemelere değecek bir yapım mı? KESİNLİKLE HAYIR! 

Sergen B.
10 Mart 2015 20:35
Kişiden Kişiye Değişir Kardeşim Bence Oyun Parasını Hakediyor :)