alexa
ArcheAge Eu
Genel bazda klasik biçimde fantastik bir dünya üzerine kurulu yapısı ile birlikte kullanıcılarına yeni bir tecrübe sunamayacak gibi görünen ArcheAge , oynanılmaya başlandığı ilk andan itibaren söz konusu düşünceler ile uzaktan yakından alakası olmadığını hissettirmeye başlanıyor. Pek çok oyunun en sevilen özelliklerini karma yapıda içinde barındıran ve bu sayede MMORPG sektöründe geride kalan yaklaşık on beş senenin son derece üstün bir birleşimi olarak nitelendirilebilinecek ArcheAge, genel yorumlar ve incelemeler baz alındığında keyifli ve canlı yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor. ArcheAge E Pinleri oyunun sayfasindan E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
198
Grafikler ve Sesler !
Ekin G.
2 Mart 2015 16:40
ArcheAge grafiksel olarak biraz dengesiz bir yapım. Karakter modellemeleri ve pek çok doku oldukça yüksek bir kaliteye sahip durumdayken, yazımın başlarında bahsettiğim gibi çevre tasarımları biraz boş kalıyor. Grafiklerin güzelliğiyle ilgili hele bazı manzaralara denk geliyorsunuz ki ekran görüntüsü almadan geçmen istemeyeceksiniz. Animasyon olarak, genel yapı kaliteli ve güzel fakat bazı rahatsız edici animasyonlar hemen dikkat çekiyor.
Müzikler her ne kadar başarısız ve kendini tekrar ediyor olsa da ses efektleri olarak yeterli bir seviye de diyebiliriz. Oyunda zayıf olan atmosfere en büyük katkıyı zaten çevre sesleri sağlıyor demek yanlış olmayacaktır. 

Sonuç


Sonuç olarak baktığımız zaman ArcheAge, özellikle Sandbox MMO oyunları seven oyuncular tarafından tecrübe edilebilir bir yapım olmuş durumda. Fakat dediğim gibi Theme Park MMO oyunlardan hoşlanıyorsanız, ArcheAge sizin için kesinlikle yanlış bir seçim olacaktır. ArcheAge serüveni sizin için geçireceğiniz bir kaç saat ile sınırlı kalacaktır. Diğer yandan ArcheAge ortalamanın biraz üzerine çıkmayı başaran bir yapım olmuş.
Sergen B.
10 Mart 2015 20:33
Grafikler Çok Sağlam Ama Seslendirmeler İçin Aynı Şeyi Söyleyemicem