alexa
ArcheAge Eu
Genel bazda klasik biçimde fantastik bir dünya üzerine kurulu yapısı ile birlikte kullanıcılarına yeni bir tecrübe sunamayacak gibi görünen ArcheAge , oynanılmaya başlandığı ilk andan itibaren söz konusu düşünceler ile uzaktan yakından alakası olmadığını hissettirmeye başlanıyor. Pek çok oyunun en sevilen özelliklerini karma yapıda içinde barındıran ve bu sayede MMORPG sektöründe geride kalan yaklaşık on beş senenin son derece üstün bir birleşimi olarak nitelendirilebilinecek ArcheAge, genel yorumlar ve incelemeler baz alındığında keyifli ve canlı yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor. ArcheAge E Pinleri oyunun sayfasindan E Pin bölümünden aktif edebilirsiniz.
204
Oyunun Teması !
Ekin G.
2 Mart 2015 16:35
ArcheAge'in asıl teması PvP. İster karada, ister denizde sizi sürekli olarak bol bol aksiyon bekliyor. Öncelikle söylemem gereken şey; oyunun hemen her haritası açık dünya PvP'ye izin veriyor. Yani siz bir kenarda masumca görevizi tamamlamaya çalışırken, 10 kişilik bir grubun altında kalabiliyorsunuz. Kendinizi bu tip durumlara şimdiden hazırlayın. MMO oyunlarında yalnız takılmayı seviyorsanız, size şimdiden kolay gelsin.
Haritalarda yaşanan saldırılara bağlı olarak, çok geçmeden burada bir savaş başlıyor. Savaş bitene kadar öldürdüğünüz oyunculardan puan elde ediyorsunuz. Bu savaşlar oldukça aksiyonlu ve eğlenceli geçiyor diyebilirim. Açık dünya PvP'nin en güzel taraflarından bir tanesi de bu olmuş ArcheAge için. 

ArcheAge'de PvP sadece bunlarla sınırlı durumda değil elbette. Kale kuşatmaları da (evet özellikle son dönemde her MMO oyununda moda olmuş durumda) oldukça büyük ve heyecanlı savaşlar arasında yerini alıyor. Bunun dışında zaten yazımın başlarında bahsettiğim gibi deniz savaşları ve arenalar da diğer PvP seçenekleri arasında geliyor.
Sergen B.
10 Mart 2015 20:36
Temaları Çok Op Gerçekten :)