alexa
Assassins Creed 3 ( PC )
Assassins Creed 3 Yepyeni karakterler, haritalar ve modlar gibi yeniliklerle güçlendirilmis çokluoyuncu sistemi sayesinde bugüne kadar gördügünüz en etkileyici Assassins çokluoyuncu deneyimi sizi bekliyor olacak. Assassins Creed 3 satın alma işleminizden sonra uplay cd key olarak teslim edilmektedir.
193
Assassin's Creed 3 (PC) (İnceleme)
Serhat Ç.
15 Aralık 2014 00:05
Oyun dünyasının bölgeselleştirilmiş platform savaşları yapımcılara neler sağlıyor bilmiyorum ancak biz oyuncular açısından yorucu durumlara sebebiyet veriyor. Kimimizde PC var kimimizde konsol -şanslı olanlarımız ikisine, hatta belki üçüne birden sahip. Hal böyle olunca bir oyun –misal L.A. Noire- bir platformda oldukça güzel gözükürken diğer platformda ilk dakikada çuvallayabiliyor. Port olayı ciddi anlamda tehlikeli ve zor bir olay. En ufak bir hatada bile oyunun temelini sarsabilirken özellikle AAA oyunlarının bu derece platform yaygını olup belli bir kalite seviyesini tutturmaları cidden takdirimi kazanıyor. Tıpkı Assassin’s Creed serisini yapan Ubisoft Montreal gibi. 

Şimdi lafı fazla uzatmadan yeni oyunun PC versiyonuna geçecek olursak, elbette ilk gözümüze çarpan şey grafik kalitesi oluyor. Zaten yazı içinde sizler için hazırladığımız videolarda da görebilecğiniz gibi oyunun PC versiyonunda ışıklandırma ve gölgelendirme, texture detayları ve draw distance özelliği, performansla orantılı olarak çok daha iyi durumda. Haytam’ın yüz hatları ve kaplamaları gayet kaliteli. Üstelik anti-alising’i üstüne ekleyip detaylara keskinlik kattığımızda görüntü kalitesi bir kat daha artıyor....
Aksiyon oyunlarının konsollar ve dolayısı ile gamepad’ler için bir nimet olduğunu düşünenlerdenim. Futbol ve bu tarz oyunlar ciddi anlamda gamepad’de çok sağlıklı bir oynanışa sahip oluyorlar lakin analog çubuğu ile nişan almak takdir edersiniz ki fare ile almak kadar kolay ve net olmuyor. 

Geçtiğimiz günlerde sizlere AC3’ün PC versiyonu ile ilgili yaptığım bir haberde oyunun kontrollerinin PC kısmında biraz ağır, odunsu olduğu yönünde açıklamalardan bashetmiştim. Oyunu kendim denediğimde ise açıkçası kontrollerde bu tarz bir durum ile karşılaşmadım. Elbette ben oyunu yükledikten sonra daha hiç açmadan çıkan yamaları kurduğum için bunu da bir etkisi olabilir, nitekim siz de aynı yamaları kullanacağınızdan dolayı rahatlıkla söyleyebilirim ki kontrol kısmı en az konsoldaki kadar iyi. Zaten AC3’ün kendinde daha akıcı ve kontrollü bir hareket mekanizması kullanıldığı da bir gerçek. 

Bu şekilde özellikle çatılarda dolaşırken sürekli yapılan yanlış yere tırmanmalar ve yanlış noktalara atlamalar eski oyunlara göre çok daha seyrek gerçekleşiyor. AC3’e has bir özellik olan ağaçlara tırmanmada bu yenilği çok daha rahat görebiliyorsunuz. Kontrol ettiğiniz karakter bir bakıma yolu kendi seçiyor gibi. Nitekim ben Connor ile ağaçlarda, yerde olduğundan, daha hızlı ve akıcı bir şekilde ilerleyebiliyorum. Tek sorun bazen nereye gideceğinizi tam olarak kestirememeniz oluyor.Özgür D.
17 Aralık 2014 20:22
oyunun oynayışı nedense bana esnek geldi ve bir rahatlık sağladı. dövüş ve parkur kolaylaştırılmış ancak dövüş ve parkurun diğer özellikleri çok hoşuma gitti :D hikaye beni büyüledi. hepinize öneriyorum
Doğancan H.
20 Aralık 2014 21:14
serinin en sevdiğim oyunu...
Serkan G.
21 Aralık 2014 14:50
Güzel bir inceleme olmuş teşekkürler
Ali Haydar Ç.
22 Aralık 2014 19:53
oyunun kalitesi tartışılmaz ama dövüş mekanikleri biraz kolaya kaçmış gibi
Anıl Ş.
3 Ocak 2015 21:20
Güzel inceleme ama bence oyun 3 ten sonra bozuldu :(
Şakir E.
10 Nisan 2015 15:51
Bazıları her ne kadar kötü dese de tarihi olaylar mükemmel işlenmiş.Tarih sınavına çalışırken hoca bile bu oyunu önerdi.