alexa
Assassins Creed 3 Special Edition ( PC )
Assasin’s Creed 3 Special Edition paketinde ise extra görevler ve online oyunda, extradan farklı özelliklere sahip olabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde başlayan bu isyan ateşi, oynarken sizleri de yakacak diyebiliriz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
285
saklanma mantığı
eray ö.
26 Nisan 2015 16:05

AC3’teki blend yani saklanma mantığı da biraz değişmiş. Teknik açıdan eski oyunlardan bir farkı yok, yine insanların arasına karışarak, belli yerlere oturarak ya da saklanma yerlerine saklanarak gizlenebiliyorsunuz ancak bu sefer oyun size blend olduğunuzda daha detaylı bir bilgi sunuyor.
Misal kalabalık bir alanda blend olduğunuzda sizin başınızda bir çember çıkıyor ve siz gizlendiğinizi anlıyorsunuz, ayrıca yanınızdaki insanlardan bazılarının da başında beyaz noktalar beliriyor. Bu da size kimler sayesinde gizlendiğinizi ve bunu bozmamak için o kişileri takip etmeniz gerektiğini gösteriyor. Gizliliği sevenler için oldukça güzel ve kullanışlı bir yenilik olmuş gerçekten.

Gizlilikten söz açılmışken saklanma yerlerine de değinmek gerek. Görsel açıdan farklı olsa da mantığı tamamen aynı olan saklanma yerleri olduğu gibi AC3 ile yepyeni saklanma yerleri ve metotları da mevcut.
 

Bunlardan bir tanesi çalılar. Artık diz boyuna gelen çalılıklara da saklanabiliyor ve düşmanlarımızı tıpkı eskiden olduğu gibi buradan gizlice öldürebiliyoruz. Bunun yanında zorunlu olarak bir iki görevde de yapacağımız hareketli gizlenme noktaları mevcut. Bir at arabasının arkasındaki saman yığınına saklanarak bazen korunan kapılardan rahatça geçebiliyor bazen de hareket halindeki hedefleri kolayca takip edebiliyoruz. Samanlıklarda ayrıca artık ıslık çalarak en yakındaki hedefin dikkatini çekip onu gizlice öldürme imkanımız da mevcut. Bu şekilde o hedefin iki saat dolanıp samanlığın yanına gelmesini beklemek zorunda kalmıyoruz.

Bunun yanında Connor ve Haytham takiplerde duvarların kenarından eğilerek bakabiliyorlar. Buradaki eğilme COD oyunlarındaki gibi doğrudan bir eğilme olmasa da kamera açısı ona uygun bir şekilde pozisyon alıyor hem de takip edilen kişiden gizli kalmış oluyorsunuz.

Cevap bulunamadı.