alexa
Assassins Creed 3 Special Edition ( PC )
Assasin’s Creed 3 Special Edition paketinde ise extra görevler ve online oyunda, extradan farklı özelliklere sahip olabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde başlayan bu isyan ateşi, oynarken sizleri de yakacak diyebiliriz. PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
201
Silahlar
eray ö.
26 Nisan 2015 15:36

Silahlar konusunu biraz açacak olursak, artık ateşli silahların çok daha yaygın olduğunu söylemeliyiz. Olayların geçtiği tarihe uygun olarak çakmak taşından tabanca ve tüfekler etrafta cirit atıyor. İşin güzel yanı ise tüfekleri etrafta rahatça bulabilmeniz. Önceki oyunlarda olduğu gibi AC3’te de öldürdüğünüz düşmanlardan düşen silahları alabilmenizin yanında artık yerlerinde duran silahları da kullanabiliyorsunuz. Örneğin bir askeri kampa girdiğinizde silahların dizilmiş olduğu raftaki tüm silahları teker teker kullanabiliyorsunuz. Bu da doldurması bir hayli zaman alan ateşli silahları daha hızlı kullanmanıza yarıyor. Normalde ise bir silahı doldurmak nerden baksanız 8-10 saniyenizi alıyor. Bunun için ise alternatif ateş tuşuna basılı tutmak zorunda kalıyorsunuz. 

Ateşli silahların yanında el bombaları ve mayınlar da bizlerle birlikte olacak diğer korkutucu silahlarımız. Nitekim oyunu hızlıca bitirmek istediğim için bu ikisini çok fazla kullanma fırsatım olmadı maalesef. Ancak şunu söyleyebilirim ki 4-5 defa denediğim zorlu bir görevde mayının bana oldukça yardımı dokundu ve görevi çok rahat geçtim.  

Ardından ise melee silahlar dediğimiz dövüş silahlarımız mevcut. Zehirli oklar, Tomahawk baltamız, hidden blade (hook blade gibi de kullanılabiliyor) ve ucunda uzun bir ip bağlı olan bir okumuz da mevcut. 

Cevap bulunamadı.