alexa
Assassin's Creed 4 Black Flag ( XBOX )
Yıl 1715. Karayip adalarını korsanlar yönetmekte ve yozlaşmışlığın, açgözlülüğün ve zulmün günlük hayatın bir parçası olduğu kanunsuz bir Cumhuriyet kurmuş durumdalar. Korsanlığın altın çağına hoş geldiniz. Assassin's Creed 4 Black Flag Xbox kutulu oyununuz belirttiginiz kargo adresine en hizli sekilde gönderilecektir.
166
Assassin's Creed 4: Black Flag İNCELEME
Özgür G.
18 Aralık 2014 21:23
Bu yazıda oyunun içerik yönünde çok bahsetmeyeceğim için oldukça kısa bir yazı olacak. Nitekim bunların hepsinden Assassin’s Creed IV: Black Flag PS3 incelemesinde bahsetmiştim. Burada sadece aynı oyunun PS3 ile PS4 arasındaki farkını anlatacağım ki o da zaten sadece grafik anlamında.
Yeni nesil konsolların mimarisinin PC mantığı ile oluşturulmasındaki en güzel yan artık bir miktar AA’nın da konsol dünyasına giriş yapmış olması. Belki PC kullanıcıları (ki bir tanesi de benim) oyunlar arasında yıllarca gidip gelmekten AA’sızlığın ne olduğunu unutmuş olabilir fakat konsol kullanıcıları için gerçekten oldukça hassas bir durum olmuş. Keskinliğin artması ve objelerin buna göre daha da netleşmesi konsolda kendi başına çığır açan bir olay olarak bile görülebilir. Bunu Killzone, Knack gibi PS4’ün Sony tabanlı çıkış oyunlarında farkedemezsiniz çünkü onları kıyaslayacağınız eski bir versiyonları yoktur. Oysa Black Flag ile bu fark gün gibi açığa çıkıyor. 
Keskinliğin arttırılması yanında oyundaki diğer görsel efektler de güçlenince adeta bir görsel şölene kavuşuyorsunuz. Özellikle ışıklandırmalar bu konuda başı çekiyor. 

Konusu ve teması itibari ile Black Flag resnk skalası oldukça geniş ve ışıklandırması çok aam çok öenmli bir oyun. Karayipler bol güneşli, bol sulu ve oldukça renkli bir doğaya sahip olduğu için her rengin detayının en üst seviyede olmasa da belli bir noktaya kadar yükseltilmesi lazım ki karma karşık ormanda farklı bitkileri görme imkanımız olsun ya da adadaki bir mağaradan çıktığımızda yüzümüze vuran güneş ışınlarını hissedebilelim. 
Örneğin AC 3’te bu özelliklerin o kadar da önemi yoktu çünkü olayların geçtiği yer genelde şehir ya da fazla çeşitliliği olmayan bitki örtüsüne sahip ormanlar oluyordu.
Cevap bulunamadı.