alexa
Assassins Creed 4 Black Flag
Assassin’s Creed 4 Black Flag, suikast dünyasını karadan denize taşıyan oldukça başarılı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Assassins Creed 4 Black Flag PC cd key satin alma isleminden sonra cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
325
Gemi Savaşı Rehberi 2
Salih Y.
22 Aralık 2014 17:53

vrzs2

 

Öncelikle aranma bölgesinde değilseniz düşmanın dibine girip yelken yelkene gelin. Bundan sonra ağır toplarla düşmana verebileceğiniz en ağır hasarı verin. Böylece düşman gemi bir süre toparlanıp saldırıya geçemeyecek ve sizde istediğiniz şekilde manevralar yapabileceksiniz.

Düşman saldırılarına uğramamak için sürekli hareketli kalın ve düşman geminin kıç tarafından saldırın. Kıç tarafından size top saldırısı yapabilen çok gemi olmadığından saldırıya uğramadan düşman gemileri hezimete uğratabilirsiniz.

Oldu da saldırıya uğradınız diyelim. İlk olarak yapacağınız şey “E” tuşuna basıp korunma durumuna geçmek olsun. Bu sayede tayfanızdan adam kaybını ve gemimizin hasar görmesini en aza indirebilirsiniz. Ancak sürekli korunma vaziyetinde kalmayın. Ara sıra risk alıp düşmanın toplarına kendi toplarınızla karşılık verin. Böylece durumu nötrleme imkanı bulabilirsiniz.

vs37g

 

Düşman gemiye top saldırısında bulunurken olabildiğince gövde bölgesine saldırın. Yelkenlere hedef almanız vereceğiniz hasarı azaltacaktır. Ve de bu saldırıları uzaktan yaparsanız düşmanın sizi hedef alma olasılığı azalacağından hasarı indirebilirsiniz.

Hasar verme yollarından bir diğeri de düşman gemiyle çarpışmak. Küçük gemiler üzerinde bunu uygulayıp hasar sağlamak oldukça kolayken büyük gemilerde hasar vermek pek kolay değil. Hatta bazen hasar vermek yerine hasar bile alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk şey hızınız olmalı. Yelkenleriniz tam açık değilken hasar vermeniz pek mümkün değil. Hızınızı olabildiğince arttırmalısınız. Ve de karşınızdaki gemi güçlüyse hasar alması zor oluyor. Bu olasılığı düşürmek için ilgili geliştirmeler var. Bunları yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Çarptıktan sonra da önemli bir husus var. Geri tepmeden dolayı bir süre hareketsiz kalacağız. Bu sürede boş durmadan hemen düşmana bir saldırıda daha bulunmalıyız. Bundan sonra hızımızı azaltmadan uzaklaşıp yeni bir saldırı için hazırlanalım.

Umut Ş.
19 Şubat 2015 11:38
çok güzel çalışma. oyuna alışamayanlar yararlanabilir eline sağlık