alexa
Assassins Creed 4 Black Flag
Assassin’s Creed 4 Black Flag, suikast dünyasını karadan denize taşıyan oldukça başarılı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Assassins Creed 4 Black Flag PC cd key satin alma isleminden sonra cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
295
GEMİLERLE SAVAŞ
eray ö.
1 Şubat 2015 15:25

Gemilerle Savaş
Gemilerle savaşırken ilk dikkat etmeniz gereken şey kendi gemimizi ve düşman gemiyi tanımak. Kendi gemimizin tüm geliştirmeleri yapılmış, cephanesi sağlam, canı tam ve tayfası dolu olmalıdır. Bunların eksik olması savaşta istediğimizi almamıza engel olacaktır. Sıra geldi düşman gemimize. Büyüklüğüne göre ve seviyesine göre gemilerin sınıflandırıldığını biliyoruz. Gemimizi gözlemlerken etrafımızı da gözlemlemeyi unutmayın. Etrafta düşmanımızın dost gemilerinin olması büyük dezavantajdır. Birçok gemi daha fazla hasar demek çünkü. Etrafı gözlemlerken biraz coğrafi özellikleri de gözleyin. Dağlardan olabildiğince uzakta savaş başlatmak manevra için daha fazla alan anlamına geliyor. Ve de denizin ortasındaki küçük dağlar düşmanlarınızı saşırtmak için size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

vrzs2

 

Öncelikle aranma bölgesinde değilseniz düşmanın dibine girip yelken yelkene gelin. Bundan sonra ağır toplarla düşmana verebileceğiniz en ağır hasarı verin. Böylece düşman gemi bir süre toparlanıp saldırıya geçemeyecek ve sizde istediğiniz şekilde manevralar yapabileceksiniz.

Düşman saldırılarına uğramamak için sürekli hareketli kalın ve düşman geminin kıç tarafından saldırın. Kıç tarafından size top saldırısı yapabilen çok gemi olmadığından saldırıya uğramadan düşman gemileri hezimete uğratabilirsiniz.

Oldu da saldırıya uğradınız diyelim. İlk olarak yapacağınız şey “E” tuşuna basıp korunma durumuna geçmek olsun. Bu sayede tayfanızdan adam kaybını ve gemimizin hasar görmesini en aza indirebilirsiniz. Ancak sürekli korunma vaziyetinde kalmayın. Ara sıra risk alıp düşmanın toplarına kendi toplarınızla karşılık verin. Böylece durumu nötrleme imkanı bulabilirsiniz.

vs37g

 

Düşman gemiye top saldırısında bulunurken olabildiğince gövde bölgesine saldırın. Yelkenlere hedef almanız vereceğiniz hasarı azaltacaktır. Ve de bu saldırıları uzaktan yaparsanız düşmanın sizi hedef alma olasılığı azalacağından hasarı indirebilirsiniz.

Hasar verme yollarından bir diğeri de düşman gemiyle çarpışmak. Küçük gemiler üzerinde bunu uygulayıp hasar sağlamak oldukça kolayken büyük gemilerde hasar vermek pek kolay değil. Hatta bazen hasar vermek yerine hasar bile alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk şey hızınız olmalı. Yelkenleriniz tam açık değilken hasar vermeniz pek mümkün değil. Hızınızı olabildiğince arttırmalısınız. Ve de karşınızdaki gemi güçlüyse hasar alması zor oluyor. Bu olasılığı düşürmek için ilgili geliştirmeler var. Bunları yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Çarptıktan sonra da önemli bir husus var. Geri tepmeden dolayı bir süre hareketsiz kalacağız. Bu sürede boş durmadan hemen düşmana bir saldırıda daha bulunmalıyız. Bundan sonra hızımızı azaltmadan uzaklaşıp yeni bir saldırı için hazırlanalım.

vrzxh

 

Mayınlar oldukça önemli yer kaplıyor. Eğer savaşı sürdüreceğiniz alanı belirlediyseniz dar bölgelere mayınlarınızı yerleştirin ve düşmanınızı mayınların olduğu bölgeye gitmek için hafif saldırılarla sıkıştırın. Gidebileceği diğer tüm yönleri ve yerleri de gerek mayınlarla gerek geminizin varlığıyla kaplayıp devre dışı bırakın. Bundan sonra geriye iki ihtimali kalıyor. Ya durup sizinle savaşacak ya da mayınların üstüne ilerleyip ağır hasar alacak, şanslıysa da biraz daha savaşa devam edebilecek. Eğer düşman olduğu yerde sizinle savaşmayı seçerse üzerine doğru ilerleyip ona çarpın. Ardından yukarıda belirttiğim gibi boş durmadan başka saldırılarda bulunun.

Eğer birkaç gemiye birden hedef olursak onları alt edebilmek için birkaç seçimimiz var. Saldırılarımızda dikkatli olmamız lazım. Düşmanı aynı saldırı bölgesine almak için yavaşlayıp hızlı manevralara ihtiyacımız var. İki gemi olduğundan hasar alma ihtimalimiz çok yüksek. Eğer gemilerden biri zayıfsa onu önemsemeyelim demeyin. Küçük saldırılar uzun vadede çok büyük kayıplar yaşamamıza neden olabiliyor.

Birkaç geminin saldırısında kaçamak saldırılar ilk önceliğiniz olmalı. Sakın aralarında kalmak gibi bir hata yapmayın. Eğer aralarında kalırsanız birinin üzerine yüklenerek onun olduğu bölgede boşluk yaratarak kaçma fırsatı yakalayın.
Eğer bir gemilerden biriyle sürekli yakın temasta kalabilirseniz kıç tarafına yapışın ve ona oradan saldırın. Dostlarıyla dip dibe olduğunuz için size karşı saldırıları azalacak ve de elinize galibiyet şansı geçecektir.

vs3gn

 

Efsanevi gemilerde işimiz oldukça zor. El Impoluto hariç diğer gemileri bu taktikleri kullanarak halledebileceğinizi düşünüyorum ama El Impoluto ayrı ve bambaşka bir çaba gerektiriyor. Eğer havan toplarınız (mortar) yoksa ilk denemelerinizin büyük bir ihtimalle hüsranla biteceğini söylemekte yarar var. Gemi oldukça hızlı hareket ediyor ve size bir çarpışıyla canınızın büyük bir kısmını yok ediyor. Burada söyleyeceğim bir şey var: Ağır saldırı toplarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Yan yana geldiğiniz zaman ilk başta hemen ağır saldırı toplarınızı kullanın ve ardından normal toplarla saldırıya devam edin. Sonra ani bir manevrayla kıç tarafınızı gemiye çevirip mayınlarınızı ona sallayın. Gemiye yakın olduğunuz zaman keskin manevra avantajı ile size çarpması büyük olasılık. Hemen “E” tuşuna basıp korunma vaziyetine geçip hasarı azaltın. Ardından ağır saldırı toplarınızı kullanın ve tekrardan kıç tarafınızı dönüp mayınlarınızı sallayın. Arkanız dönük bir şekilde giderken de mayınları sallamaya devam edin. Bir süre sonra gemi sizden uzaklaşacaktır. Böyle durumda kıç tarafına ağır saldırı toplarını ardından da saldırı toplarını sallayın. Bu arada söylemeyi unuttum hasar verdikten sonra çatalozları kullanıp hasar vermeyi unutmayın.

Gemiye çarparak hasar vermeyi deneyecek iseniz çarpmadan hemen önce korunma vaziyetine geçip önlem almayı unutmayın.

vs382

 

İsimsiz Üye
11 Şubat 2015 20:37
Kesinlikle en keyif veren şeylerin başında bu geliyor.
Umut Ş.
19 Şubat 2015 11:01
en iyi şeyler bunlar. iyi detaylı olmuş. filmde hissettirdi beni :D