alexa
Assassins Creed 4 Black Flag
Assassin’s Creed 4 Black Flag, suikast dünyasını karadan denize taşıyan oldukça başarılı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Assassins Creed 4 Black Flag PC cd key satin alma isleminden sonra cd key olarak hemen teslim edilmektedir.
638
Kim Bu Edward Kenway ?
Ekin G.
26 Şubat 2015 23:31
Edward Kenway


"O sorun ve kargaşayla beslenen korkunç bir köpek... Onun bir İspanyol kalyonunun güvertesini nasıl kolaylıkla temizlediğini gördüm. 
Şeytan gibi dövüşüyordu, insan görünümlü bir şeytan!"

-Karasakal, Edward hakkında

     Edward Kenway (1693-1735) İngiltere hükümetinin izniyle korsanlık yapan bir suikastçı birliği üyesi. Geçmiş yıllarda İngiliz donanmasına katılmak için başvurdu. Kabul edildiğinde ise kendini batı Hint kıyılarında buldu. Şan, şöhret, altın içindeki korsanlık yaşamında suikastçılar ile ilk teması kısa süre içinde gerçekleşti.     Edward, Haytham Kenway'in babası ve Ratonhnhaké:ton(Connor Kenway)'un büyükbabası, Desmond Miles'ın da atası. Karanlığın Yükselişi     Edward, fakir bir ailede İngiliz bir baba ve Galili bir annenin bir çocuğu olarak dünyaya geldi. Edward çekici ve karizmatik bir o kadar da bencil, parvasızdı. İçmek ise onun için artık bir yaşam tarzı olmuştu.
     Edward'ın ailesi o onlu yaşlardayken Bristol'e, Edward'ın kendinden 2 yaş büyük Caroline Scott'la tanışdığı ve evlendiği yere taşındı. Ayrıca ikisinin Jenny adında bir kızı vardır.     Caroline, Edward'ın düzgün bir iş bulamayıp kocalık görevini yapmaması yüzünden oldukça zor günler yaşıyordu ancak kocası Edward'ın büyük planları vardı; Batı Hindistana bir korsan olarak yelken açmak. Ancak bu seçim onun evliliğini yok edecektir.     Edward'ın korsanlık hayalleri devam ediyordu. 1712'nin sonlarına doğru Jameika'ya gitmek için Benjamin Hornigold ile bir gemi kiraladı. 6 ay Jameika'da kalan Edward'ın hiç istemediği birşey oldu; Utrecht Antlaşması ile Veraset savaşları son buldu. 1715'ten 1717'ye kadar kendi bölgesinde korsanlık yaptı. Bu onun tırmanma ve savaşma yeteneklerini bir hayli geliştirdi. Sonraki Yaşamı
     Edward, denizlerdeki yolcuğu sırasında ikinci karısı olacak kadınla tanıştı: Tessa Stephenson-Oakley. Onun ailevi bağlantılarını kullanarak Queen Anne's Square, Londra'da bir malikane satın aldılar. 1725 yılında ikinci oğulları dünyaya geldi; Haytham Kenway (Connor'ın babası). Edward onu henüz sekiz yaşında olmasına rağmen kılıç kullanımı konusunda eğitti ve ona bir hayli yol aldırdı. Edward sürekli olarak ona kendi düşüncelerini kanalize ediyordu. Bu yakınlığa rağmen korsanlık geçmişini küçük oğlundan hep gizli tuttu.
     4 Aralık 1733'de Haytham'ın sekizinci doğum gününde aile White's Chocolate'ın evine kısa bir yürüyüşe çıktığında bir haydut grubu onlara saldırdı. Haydutlardan biri Tessa'nın gerdanlığını çalmaya çalışırken Birch(Yan Taraftan kısa biyografisini okuyabilirsiniz.) ona engel oldu. Birch haydutu öldürmeye çalışırken Edward onu engelledi. Haydut serbest kaldıktan sonra Edward evde Haytham'a ne hissettiğini sorduğunda önce öfkeyle intikam istediğini sonra hayduta merhamet edilmesinin onu rahatlatdığını söyledi. Bu olaydan sonra Edward oğluna bir hançer verdi.
     3 Aralık 1735'te yani Haytham'ın onuncu doğum gününden bir gün önce Birch'in adamları maskeli şekilde Kenway'lerin evini bastı. Edward'ın kızını kaçırıp birçok hizmetçilerini öldürdüler. Edward karısı ve Haytham'ın güvenliği sağlayıp onlarla çatışmaya başladı. Edward adamlardan birinin göğsüne saplanan kılıç darbesiyle öldü.  Yetenekleri ve Teçhizat
     Edward 4 adet silaha sahip ayrıca 2 kılıcıyla da savaşabiliyor.
  • Jackdaw isimli gemiye sahip ve bu gemi sayesinde birçok yere gidip okyanusa açılabiliyor.
  • İyi bir yüzücü hatta köpekbalıklarıyla mücadele edebilecek kadar.

Aşk Hayatı

     Edward bir aile babası ancak birkaç kaçamaktanda kaçmıyor. Birlikte olduğu hayat kadınlarını kullanarak hedefini konuşturabiliyor. 

     Edward'ın iki evliliği arasında birçok birlikteliği oldu, Korsan Anne Bonny örneğinde olduğu gibi.
Nur Çağla K.
3 Şubat 2016 20:44

Karakter oyunda da çok iyi grafiklendirilmiş.