alexa
Assassins Creed Rogue
Assassin's Creed: Rogue, Ubisoft tarafından yayınlanan, Assassin's Creed serisinin açıklanan 8. oyunudur. Assassin's Creed: Rogue, Ubisoft'un Unity ile birlikte geliştirdiği bir oyundur Assassins Creed Rogue satın alma işleminizden sonra UPlay CD Key olarak hemen teslim edilmektedir.
200
Assassin's Creed Rogue-PC İnceleme
Kubilay A.
7 Mayıs 2016 16:15

Assassin's Creed serisinin PC oyuncularına göre son halkası Rogue oldu. Konsollar için detaylıca incelediğimiz oyunu kısaca özetlemek gerekirse, müthiş bir senaryoya ve atmosfere sahipti. Assassin's Creed: Unity, serinin birçok hayranı için hayal kırıklığı oldu. Bu yüzden Rogue, özellikle PC’de biraz daha değere bindi. Rogue'da, madalyonun öteki yüzünü görüyor, biraz da Tapınakçıların gözüyle Assassin's Creed evrenini tekrar keşfediyoruz. Üstelik yanımızda serinin en sevilen karakterlerinden (oğlu Connor’dan daha çok seveni var) Haytham Kenway bulunuyor.
 
Önceki sorunlar bir bir ortadan kalkıyor

AC: Rogue’un eski nesil konsollarda iki tane ciddi sorunu vardı: Birincisi, Black Flag’ten çok daha kötü grafiklere sahip olmasıydı. İkinci sorunsa, kontrollerde yaşanıyordu. PC platformu için yapımcılar oyunu tekrar yaratmaktan çekinmemişler. Ubisoft Sofia daha önce, PC’ye AC III: Liberation ile adım atmıştı. Buradan aldıkları ders ile Rogue’un grafiklerini ve kontrol sistemini en iyi şekilde optimize etmişler.
 


PS3 ve Xbox 360’taki Rogue ile PC’deki oyun arasında çok büyük grafik farkları var. Yine de Unity’in yeni nesil grafik motoru yanında Rogue biraz yavan kalıyor. Fare ve klavye ile daha rahat hale gelen kontroller deyim yerinde ise akıyor.

Shay Patrick Cormac’ın, Assassin'likten, Templar'lığa geçtiği dramatik hikaye kesinlikle PC’de daha ayrı bir tat veriyor. Ubisoft malum, Unity’in ön plana çıkması için, eski nesil konsollarda Rogue’un grafiklerini düşürmek gibi garip bir strateji izlemişti.
  
Rogue’un PC’deki grafikleri, Black Flag kadar iyi. Üstelik 60 FPS ile birlikte ara sahnelerdeki garip durağanlık hissi de ortadan kalmış. Işık ve gölge efektleriyle konsolla kıyasla farklı bir oyunla karşılaşmışsınız hissini veriyor. 
 


Gemi savaşları, gizemler ve AC serisi arasındaki enteresan kesişmeler

Rogue genel olarak size, gemi savaşları, Templar gizemleri, ACIII, AC: Black Flag ve Unity’i birbirini bağlayan güzel bir senaryo sunuyor. Shay Patrick Cormac gibi yeni bir karakterle tanışıyoruz ve senaryo kısa sürede bu karakteri benimsememizi sağlıyor.
 
Puanlama yaparken açıkçası bayağı düşündüm. Kısa süre önce Unity, PC’lere çıktı grafik anlamında bayağı etkileyiciydi. Teknik sorunlardan herkes şikayet etmiş olsa da, Unity, Rogue’dan daha iyi grafiklere sahip.

AC hayranları ve farklı bir oyun arayanlar için Rogue kesinlikle çok iyi bir seçenek. Keşke bu senenin AC serisindeki ana oyun Rogue olsaydı cümlesini bol bol kullanacaksınız.

Cevap bulunamadı.