alexa
Atlantica
Atlantica, içerisinde yaşadığı ortamın geçmişinin zengin ve araştırılabilir olması, oyuncunun karakterine ve dünyaya olan bağlılığını arttırıyor. Nexon Kod satın alma işlemi. Atlantica Nexon Cash satin alma isleminden sonra, Nexon ödeme penceresinden Durmapay seçilerek yüklenebilir.
344
Atlantica oyun rehberi
Batuhan S.
20 Aralık 2014 16:47
Atlantica Online grafikleri ve oyundaki item, skill, pvp vb. özellikler bakımından rpg türü bir oyun olsa da oynanış biçimi ve daha fazla stratejik düşünmeyi gerektiren oyun yapısıyla diğer rpg türü oyunlardan farklı bir yerde duruyor. Örneğin oyunda 9 farklı karakteri aynı anda yönetebiliyorsunuz. Başlangıçta bir ana karakteriniz, üç tane de yardımcı karakteriniz var, seviyeniz yükseldikçe bu sayı dokuza kadar çıkıyor.

Aslında savaş durumu dışında her şeyi ana karakterinizle yapıyorsunuz; bir yerden bir yere giderken, NPC’leri dolaşırken, amaçsızca gezinirken sadece ana karakteriniz görünüyor. Diğer karakterler ise sadece bir savaş durumunda ortaya çıkıyorlar. Bu karakterleri seviyenize göre siz NPC’den alabilir (bazı karakterler NPC’de bulunmuyor) ya da belli şartlar dahilinde etrafta gezen karakterleri takımınıza katabilirsiniz, bazı karakterlere ise sadece belli görevleri yapmanız karşılığında sahip olabiliyorsunuz.

Atlantica Online’ın en önemli ikinci farkı turn based yani dönüşümlü saldırı tekniğiyle oynanmasıdır. Yani bir Boss ya da mob keserken ya da PvP yaparken bütün karakterleriniz meydana çıkar, rakibin de karakterleri meydana çıkar. Sonra sırasıyla bir siz saldırı yaparsınız bir rakibiniz saldırı yapar. Kim düşmanın bütün karakterlerini öldürürse galip gelir ya da ana karakteri öldürmeniz yeterlidir çünkü ana karakter ölünce yardımcıları savaş alanından kaçıyor.

Oyun başında 4 karakteriniz olduğunu belirtmiştik. Seviyeniz 10 olduğunda 1 karakter daha alabiliyorsunuz ve 20, 30, 40 ve 50. seviyelere geldiğinizde de 1′er karakteri daha takımına katabiliyorsunuz. Yani seviye 50′de 9 karaktere sahip olabilirsiniz ve isterseniz daha fazla karakter de edinebilirsiniz fakat savaşlarda sadece 9′unu meydana çıkarabiliyorsunuz. Geri kalanlar Mercenary Room’unuzda bekliyor. Bir savaşa çıkmadan önce bütün karakterleriniz arasından belirlediğiniz savaş stratejisine göre 9′unu seçiyor ve meydana çıkarıyorsunuz.Atlantica Online
Savaşçılarınızın (karakterlerinizin) herbirinin farklı silah ve skilli olacak şekilde seçebildiğiniz gibi isterseniz bütün savaşçılarınızın tek tip olması da mümkün, seçim size kalmış. Savaşçıların sınıfına göre kullanabileceği silahlar değişiyor.

Ana Savaşçı : Sword, Spear, Axe, Gun, Gun, Cannon, Staff, Maniac, Musician.
D Sınıfı Savaşçılar: Swordsman, Spearman, Archer, Gunner, Artilleryman, Shaman, Monk, Viking.
C Sınıfı Savaşçılar: Beast Trainer, Witch, Princess, Prophet, Exorcist, Oracle, Inventor, Cannoneer, Lady Knight, Janissary, Hwarang, Minstrel.
B Sınıfı Savaşçılar: Spartan, Pirate, Elementalist.

Oyunda bütün karakterlerinizin seviyesi birbirlerinden bağımsız şekilde yükseliyor yani savaşçılarınızı ayrı ayrı kasıyorsunuz. Oyunda çok zengin karşılıklı savaş şekilleri var. PvP’nin dışında ülke savaşları ve haftalık turnuvalar olduğu gibi, klan savaşları, ve kazananın puan aldığı lig usulü karşılaşmalar var.

Oyun başında 4 karakteriniz olduğunu belirtmiştik. Seviyeniz 10 olduğunda 1 karakter daha alabiliyorsunuz ve 20, 30, 40 ve 50. seviyelere geldiğinizde de 1′er karakteri daha takımına katabiliyorsunuz. Yani seviye 50′de 9 karaktere sahip olabilirsiniz ve isterseniz daha fazla karakter de edinebilirsiniz fakat savaşlarda sadece 9′unu meydana çıkarabiliyorsunuz. Geri kalanlar Mercenary Room’unuzda bekliyor. Bir savaşa çıkmadan önce bütün karakterleriniz arasından belirlediğiniz savaş stratejisine göre 9′unu seçiyor ve meydana çıkarıyorsunuz.

Atlantica Online Sistem Gereksinimleri :

Minimum Gereklilik :

OS: Windows XP/ 2000 / Vista
CPU: Pentium 4 1GHz or higher
RAM: 512MB or higher
HDD: 5GB or more
VGA: GeForce4 TI4200, 64MB or better (vertex pixel shading support required)

Önerilen Sistem:

OS: Windows XP/ 2000 / Vista
CPU:Pentium 4 2GHz or higher
RAM: 1GB or higher
HDD: 10GB or more
VGA: GeForce4 TI4200, 64MB or better (vertex pixel shading support required), DirectX 10
Cevap bulunamadı.