alexa
Battlefield Hardline
DICE ve Visceral Games ortaklığı ile yapılan Battlefield Hardline , 21 Ekim tarihinde Playstation 3, PlayStation 4, PC, Xbox 360, Xbox One platformları için satışa sunulacak.  PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
252
İnceleme Yaralı
Ahmet Hakan G.
19 Aralık 2014 21:33

Yıllardan beri severek oynadığım bir oyun serisi Battlefield. Serinin oyunculara yaşattığı atmosfer Battlefield 3 ile öyle bir noktaya gelmişti ki günlük hayatta yoldan geçenleri "Q" ile işaretlemeye başladık. Tanklar, helikopterler, arazi araçları vesaire vesaire. Oradaydık, nefes alıyorduk ve harita üzerindeki kritik bölgeler hayatımızın anlamıydı.

İki yıl sonra beklenenden de kısa bir süre içinde Battlefield 4 konuk oldu PC ve konsollarımıza. Yeni oyun motoru, inanılmaz yenilikler ve her anlamda bir öncekinden üstün bir oyun karşılamıştı bizi.

Ama bu buz dağının sadece görünen kısmıydı. Altta kalan kusurlar ve özensizlikler oyun sürecinden bir buçuk ay sonra ortaya çıkmaya başladı. Bugün halen PC üzerinde BF4'ün sorunları tam olarak halledilmiş değil. Bana sorarsanız bunun tek sebebi EA'ın DICE'a yeni oyun için inanılmaz bir baskı uygulaması. Call of Duty'e rakip olmak adına resmen markanın tüm ruhu çiğnenmişti. Bugüne kadar yapılan en detaylı en güzel Battlefield oyunu olabilirdi BF4, ama vaktinden çok erken çıktı. Böylesine kapsamlı ve geniş bir oyunu, teknik olarak bir çok yenilik getirip her sene çıkartamazsınız. En az üç yıllık geliştirme süreci isteyen bir oyunu ittirerek kısa sürede oyuncuyla buluşturamazsınız.
Battlefield ve Medal of Honor gibi iki büyük ismi elinde bulunduran EA, ilk başta bu iki oyunu dönüşümlü olarak piyasaya sunmayı denedi. Amaç belli; piyasayı domine edebilmek. Eh, bildiğiniz gibi Medal of Honor tutmadı ve şimdi EA'nın elinde tek bir büyük marka var: Battlefield.

Çıktığından beri betayı oynamaktayım. Keyif almadım diyemem, hiç eğlenmedim de diyemem ama gerçekten büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim. Daha önce yazılarımı okuyanlar benim ne denli büyük  bir Battlefield hayranı olduğumu bilirler. Colonel 100 olmak için sabahladığım, gece gündüz oynadığım BF3'ün ardından, Hardline ile resmen çöküşü gördüm.Hep Call of Duty'i eleştiririz ya yenilikçi değil, grafik motoru eski, şöyle böyle diye. Ha işte onların aynını artık Battlefield Hardline ile bu seri için de söyleyebiliriz.
Cevap bulunamadı.