alexa
Battlefield Hardline
DICE ve Visceral Games ortaklığı ile yapılan Battlefield Hardline , 21 Ekim tarihinde Playstation 3, PlayStation 4, PC, Xbox 360, Xbox One platformları için satışa sunulacak.  PC oyunu kargo ile gönderilecektir.
159
Yepyeni bir Battlefield deneyimi
eray ö.
5 Nisan 2015 10:21
Battlefield 4’ün olaylı çıkışının ardından serinin bir sonraki oyunu için üzerlerindeki baskı iyice artan geliştiriciler çareyi bize bambaşka bir Battlefield oyunu tasarlamakta bulmuş. Klasik bir polisiye hikâyesi ve kendine özgü çoklu oyunculu modlarıyla BF4’ün sağlam oynanış mekaniklerini birleştiren oyun hem eski hem yeni oyunculara hitap etmek istemiş.  Tabii burada önemli olan konsepti serinin kendi tarzına iyi yedirebilmek. Sonuçta PayDay 2 ve GTA 5 gibi Hardline da kendine özgü bir suçlu-polis kurgusu oluşturmayı başarmış. 

Askerliği jandarma olarak yapmış biri olarak (CSI: Sivas) uzun zamandır sokakların verdiği heyecandan uzak kalmak bana yaramamıştı. Dürüst ama çaylak bir polis Nick Mendoza olarak atıldığım macera geri dönüşü olmayan bir batağın başlangıcı olacaktı. Evet aynı bir polisiye diziden bölümler halinde sunulan hikaye moduna girdiğinizde oyun sizi ortağınız Khai ile tanıştırıyor ve yavaş yavaş olaylara dahil olmaya başlıyorsunuz. Her oyun gibi başlarda oyuncuyu kendi mekaniklerine alıştıran Hardline, sizi serinin önceki oyunlarına nazaran gizliliğe ve daha taktiksel davranmaya teşvik ediyor. Rozetinizi çıkardığınızda elindeki silahlara rağmen sarımsak görmüş vampir gibi donakalan suçlular yeri geldiğinde sizinle çatışmaktan çekinmiyorlar. Gerek kırılgan bir yapıda olmanız gerek ise merminizin çabuk tükenmesinden dolayı daha temkinli hareket etmeniz gerekiyor. 

Yol açın ben polisim! Lanet olsun dostum, ben de polisim!

Cevap bulunamadı.