alexa
Battlestar Galactica Online
Battlestar Galactica oyunculara herhangi bir yükleme veya indirmeyi zorunlu bırakmadan direkt tarayıcı üzerinden aksiyon dolu bir dünyaya adım atma şansı sunmaktadır. Battlestar Galactica Online Cubits satin alma isleminden sonra, Bigpoint ödeme sayfasi üzerinde E Pin seçilerek yüklenebilir.
419
Görevler (Günlük Görevler)
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 02:47
Tanım: Bu görevler günlük görevlerdir. Tamamladıkça her gün yenilerini alabilirsiniz. Ancak günde bir defa alınmaktadırlar. Bunları tamamladıkça seviye atlamanız için bol bol puan da kazanacaksınız. Bu puanlar yeteneklerinizi geliştirmek için de çok önemlidir. Yetenekler için (bknz.6) Görevleri aşağıdaki “Tüm Görevler” konusunda tek tek anlatacağım.,

Görev Alma: Bu görevleri almak için Alpha Ceti bölgesindeki Galactica gemisinin içinde bulunan Dinlenme Odasında oturan Lee Adama ile konuşun. Görev almak istediğinizi söyleyin. Size verdiği görevler ekranınızın sağında görevler yazısının altında görünecektir.

Tamamlanan Görevler: Tamamlanan görevler ekranın sağ tarafında bulunan listede beyazdan maviye dönüşürler.


Tamamlanan Görevi Teslim ve Ödülleri Almak: Tamamladığınız görevleri 3 kişiye rapor ederek ödüllerinizi alabilirsiniz. Bunlar aşağıdaki “Tüm Görevler” başlığında anlatılacaktır.


Ödüller: Tamamlanan görevleri rapor ettiğinizde mermi, hammadde, cubit ve puan gibi ödüller alırsınız. Hangi görevde ne ödül alacağınızı görmek için bakacağınız ekranın açılışını aşağıda anlattım.

Görevler Ekranı (Görevler Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Ekran)

Görevler hakkında ayrıntılı ilgi almak için ekranınızın sağ üst kısmında bulunan ve seyir defteri penceresini açan küçük kitap resmine tıklayın. Buradan da bir solda bulunan başlığı yani görevleri tıklayın. Ekran açılacaktır. Aynı işlem Shift tuşuna basılı tutarak A tuşuna bastığınızda da gerçekleşecektir.


Bu listede almış olduğunuz görevler vardır. Buradan hangi görevin tamamlandığını da görebilirsiniz. Yanında işlem sürüyor yazan görev henüz tamamlanmamıştır.
Bu listeden herhangi bir göreve tıkladığınızda ekranın sağ kısmında o göreve dair ayrıntılı bilgi görünecektir. Buradaki bilgiler sırasıyla şu şekildedir.  • En üstte görevin adı yazar


  • Zorluk Derecesi: O görevin zorluk seviyesi.


  • Bölge: Eğer hepsi yazarsa o görevi herhangi bir bölgede yapabilirsiniz demektir. Ancak bölge kelimesinin yanında başka bir şey yazıyorsa bu o görevi yapmanız gereken bölgenin adıdır.


  • Metin kısmı görev hakkında ayrıntılı bilgi göstermektedir.


  • Hedefler: Görevi tamamlamak için yapmanız gereken şey.


  • Ödüller: Görevi tamamladığınızda alacağınız ödül ya da ödüller.


Tüm Görevler (Tamamlamak için Yapmanız Gereken Herşey)

Tüm görevleri burada tek tek anlatacağım. Burada sürekli bahsedeceğim görevler ekranını açmayı hemen üst başlıkta anlattım. Ekranı açmak için okuyabilirsiniz.


Not: Bir görevi tamamlamak için verilen görevden kaç tane veya ne miktarda yapmanız gerektiği oyun ekranınızın sağ tarafındaki görev başlığı altında listelenir. Örneğin asteroid keşfi 0/5 ise taramanız gereken 5 asteroidden henüz hiç taramadığınız anlamına gelecektir. 2 asteroid tararsanız bu 2/5 olarak değişecektir. Tamamlanan her görev ekranın sağ kısmında bulunan listede mavi olur.


Önemli Not: Tamamlanan görevleri 3 kişiye rapor ederek ödüllerinizi alabilirsiniz. Bu 3 karakter de Alpha Ceti bölgesindeki Galactica gemisinin içindedir.
Captain Adama: Dinlenme odasında masada oturmaktadır.
Captain Thrace: Dinlenme odasında masada oturmaktadır.
Şef Edison: Hnagar kısmında gemi tamir etmektedir.


Görevler
1. Asteroid Keşfi: Görevde belirtilen bölgede, belirtilen miktarda asteroidi scan ederseniz yani tararsanız görev tamamlanır. Bunun için scan (tarama) ekipmanına ihtiyacınız olacak. Asteroidler hakkında ayrıntılı bilgi için (bknz.8) Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Adama ile konuşun.
2. Düşman Operasyonlarını Aksat: Görevde belirtilen miktarda gerçek oyuncu öldürmeniz gerekmektedir. Eğer hedef aldığınız düşman gemisinin resminde bir gemi resmi değil de karakter resmi varsa bu gerçek oyuncuya aittir. Aynı şekilde bilgisayar gemilerinde sadece gemi adı ve türü yazarken gerçek düşmanlarda oyuncunun Nick’i ve gemisinin adı yazar. Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Thrace ile konuşun.


3. Droid İmhası: Görevde belirtilen miktarda drone yani droid öldürmeniz istenmektedir. Droidler uzayda karşınıza rastgele çıkan ve seçildiğinde gri çember içinde görünen küçük ya da büyük uçaklardır. Asteroid yoğunluğu olan bölgelerde daha çok karşılaşıyorum bunlarla. Düşman hedef alma tuşuna bastığınızda bunlar da otomatik hedef alınırlar. (X) Radar ve haritada da gri görünürler. Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Thrace ile konuşun.


4. Sistem Devriyesi: Görevde belirtilen miktarda, belirtilen bölgede devriye gezmeniz istenmektedir. O bölgede gezin. İsterseniz bu arada birkaç düşman haklayın, asteroid tarayın. Görev kendisi tamamlanacaktır.


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Adama ile konuşun.


5. Silah Platformlarını Devre Dışı Bırak: Yine uzayda karşılaşabileceğiniz silah platformları yani küçük, büyük, epik boyutlarda sabit tanklar bulunmaktadır. Asteroid ya da planetoide benzer büyük kayalar. Bunları görevde belirtilen miktarda yok etmeniz istenmektedir. Ancak bu platformların da çok uzun menzile kadar size ateş edebildiklerini göz önünde bulundurun. Bu platformlar genellikleplanetoidlerin etrafında olmaktadırlar. Bu platformalrı yok etme işini birkaç kişi bir arada yapmanızı tavsiye ederim.


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Thrace ile konuşun.


6. Destek Filosu: Görevde belirtilen miktarda filo için titanium (hammadde) toplamanız istenmektedir. Sizden istenen miktarda titanium topladığınızda görev tamamlanır. Hammaddeleri asteroid ve planetoidlerden bulabilirsiniz. Asteroidler hakkında ayrıntılı bilgi ve planetoid almak için (bknz.8)


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Şef Edison ile konuşun


7. Kaynak Çıkarımı: Görevde belirtilen miktarda Tylium hammaddesinden mining yapmanız (hammadde toplamanız) istenmektedir. Bu hammadde toplama işlemini asteroid tarayıp patlatarak ya da planetoidlerden toplayarak yapabilirsiniz. Asteroidler hakkında ayrıntılı bilgi ve planetoid almak için (bknz.8)


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Adama ile konuşun.


8. Düşman Devriyelerini Yakala: Görevde belirtilen miktarda cylon uçağı patlatmanız gerekir. Bunlar bilgisayarın kullandığı cylon uçakları olabilir. Eğer hedef aldığınız düşman gemisinin resminde bir karakter resmi değil de gemi resmi varsa bu bilgisayara aittir. Aynı şekilde bilgisayar gemilerinde sadece gemi adı ve türü yazarken gerçek düşmanlarda oyuncunu Nick’i ve gemisinin adı yazar.


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Thrace ile konuşun.


9. Günlük Destek/Malzeme Dağıtımı (ÖNEMLİ): Filodan alacağınız günlük mermi, cubit ve yakıttır. Bu görev aldığınız anda direk tamamlanmaktadır. Oyuna vakit ayıramayacağınız günlerde olsa bile en azından oyuna girip bu görevi alıp teslim etmenizde fayda var. Çünkü burada verilen malzemeler günde bir defa verilmektedir ve tamamen karşılıksızdır. Alacaklarınızı almak için Şef Edison ile konuşun.


10. Hurda Geri Kazanımı: Görevde belirtilen miktarda konteynır bulmanız istenmektedir. Konteynırlar “enkaz alanlarında” bulunurlar. Enkaz alanalrı sabittir ve sürekli aynı yerdedirler. Bir enkaz alanında konteynır yoksa birisi almış demektir. Bu yakında bu enkaz alanında tekrar bir konteynır doğacak anlamına gelmektedir. Enkaz alanlarında belirli aralıklarla konteynırlar sürekli çıkacaktır. Bir konteynır gördüğünüzde ona tıklamanız onu almanız için yeterli olacaktır. Ancak bunun için konteynırlara iyice yaklaşın ki içinde hammadde varsa onarlı da alabilin.


Bu görevi tamamladığınızda ödül almak için Captain Adama ile konuşun.

Not: Görevlerin bazıları tüm bölgeler için bazıları ise özellikle tek bir bölge içindir. Eğer o bölgede yapmaz iseniz tamamlanmaz. Bunu yukarda görevler ekranında görebilirsiniz.


Not: Unutmayın ki bir uçağa, droide, silah platformuna ya da asteroide ilk kim ateş ederse o uçak, droid, silah platform veya asteroidi o patlatmış sayılır. Hammaddeyi de görevi de puanını da o alır. O yüzden sizden önce birisi ateş ettiyse siz patlatsanız dahi ilk ateş eden herşeyi alır. Ancak sizden önce vuran ölür ise siz alırsınız.

Cevap bulunamadı.