alexa
Bitefight
Piyasaya sunulduğu an büyük bir sansasyon yaratan ve kısa sürede dünya çapında milyonlarca kullanıcıya erişen Bitefight, günümüzdeki yaşamına Gameforge bünyesinde devam ederek gelişme ve yenilenmesini sürdürmektedir.  Bitefight Cehennem Tasi 'ni Gameforge Epin olarak almaktasiniz. Aldiginiz Gameforge Epin'leri hemen Gameforge sitesinden aktif edebilirsiniz.
228
oyun rehberi
Batuhan S.
20 Aralık 2014 17:33
Merhaba arkadaslar, sizlere bir BiteFight rehberi hazirladim. Sorulariniz varsa ÖM olarak veya buradan sorabilirsiniz. Ilk kez bir rehber hazirliyorum, umarim yardimci olabilirim.

Karakter.

Ozellikler.

Oncelikle Karakterimizin ozellikleri ile baslayalim. Ozelliklere tikladigimiz zaman karsimiza boye bir sayfa cikiyor. 

Burada hangi ozelligi yukselteceginiz tamamen size bagli. Hepsi birbirinden onemli. Ama su var, bazi insanlar sadece guce onem veriyor. Kademe 12 iken gucleri 50 olupta diger ozellikleri 8 - 9 - 5 - 10 olan var. Bunu yaparsaniz size tek onerim o karakteri silip yenisini acin, onu kurtarma ihtimaliniz yok. Sadece bir ozellige onem vermiceksiniz, ustteki resimde de gordugunuz gibi, hepsine az az, birbirine yakin olsun sayilar, ama esit tutmayin.

Envanter.

Istediginiz Silahi - Kalkani - Kaski - Zirhi - Eldiveni - Botlari - Takilari ve Iksirleri Tuccardan almak mumkun. Pazarda da bazi itemleri daha ucuz bir fiyata bulabilirsiniz. Ben once Tuccardaki fiyatina bakarim ardindan Pazara giderim ve Pazardaki fiyatina bakarim. 200 - 300 altin farkla yeni itemimi pazardan satin alirim eger varsa. Yeni bir item aldik ve elimizde eski itemimiz var bunu ne yapmamiz gerekiyor? Pazara gidin ve Nesneleri Pazara Sun butonuna tiklayarak istediginiz Itemi satabilirsiniz. Ayrica yeni bir item aldiginiz zaman onu aktiflestirmeniz yani uzerinize giymeniz gerekiyor. Nasil mi? Karakter > Genel bakis > Envanter ve istediginiz itemi aktiflestirin. Level atladiginiz zaman hangi yeni itemleri alabiliceginiz yazar. Ben hemen bu itemler icin para biriktirip satin aliyorum, hic aksatmadan.

Kabiliyetler.

Burada istediginiz kabiliyeti satin alabilirsiniz, bu tamamen size bagli. Benim onerim diyelim ki Karizmaniz dusuk, o zaman saldiri hizi ile bir kabiliyet satin almanizi oneririm. Ben genelde bana + veren kabiliyetleri satin alirim.

Guvenli Yer.

Guvenli yer bir kullanici sizi ararken golgenizle karsilasmasina yarar. Yanii sizi birisi ariyorsa zor bulur. Kesinlikle onem verin Guvenli Yere. Alt tarafta satin alabiliceginiz seylerle kendinize gore saklanma yerinizi gelistirebilirsiniz.

Av.

Iblis Avi.

Bir nevi gezi gibidir. Karanlik Ormandan baslarsiniz avlanmaya ve Dipsiz ucuruma kadar gider Iblis avi. Iblis avina cikmak icin Enerjiniz olmasi gerekiyor.

Vampir Avi.

Vampir avi gercek insanlarla yani dusmanlarimizla savasma secenegidir. Vampir avina cikabilmemiz icin Canlilik gerekiyor.

Insan Avi.

Insan avinda bir Ciftlige - Koye - Kasabaya - Sehire ve Metropole saldirmaniz mumkun. Yerlesim yeri nekadar buyukse kazanma sansiniz o kadar dusuk. Ciflikte kazanma sansiniz 65% ise Metropolde 25% dir.
Insan avina cikmak icin Enerji gerekir.

Sehir

Tuccar.

Farkli itemlar alabiliceginiz yer.

Mezarlik.

Bir isiniz varken, oyundan cikmaniz gerekirken kesinlikle calismaniz gereken yer.

Taverna.

Buradan farkli gorevler alabilirsiniz. Onerim bu gorevleri yapin, baya bir altin kazandirir.

Pazar.

Gercek insanlarin item sattigi yer.

Kutuphane.

Isim degistirme yeri, Cehennem Tasi gerektirir.

Kutsal yer.

Hp'nizi fullemeye yarar. 4 saatte bir 5 Enerji odeyerek HP'niz fullenir. Eger 4 saatte bir kezden daha fazla yapmak isterseniz Enerji miktarida yukselir. 4 saat sonra tekrar baslangic miktarina yani 5 Enerjiye duser.
GÜLSÜM D.
21 Şubat 2015 22:20
rehber için teşekkür ederim.