alexa
Bombom
Bombom oynamanın dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi görmesindeki en büyük etken ise Türkçe yayınlanması olarak belirtilmektedir.  Bombom kodlari oyunda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Bombom kodlarini E Pin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
640
Bombom Kavis Parabol Ayrıntılı Anlatım
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 19:00
PARABOL

Parabol hesaplamak kolaydır.Açımız 0 mesafede açımız 90 ve kuvvetimiz 95 tir.Rüzgar 2 ile çarpılır yönüne göre eklenir veya çıkarılır.Örnek olarak biz haritanın solunda ws attığımız kişide sağında kalıyor,mesafe 15 ve rüzgar 1.5 sola doğru gösteriyor.Bu durumda 72 95 atmanız gerekir.

UYARI!!!

Yukardaki koşullar aynen geçerliyken rüzgarımız 1.7 olursa kuvvet değişmez deyip 95 kuvvetle atmıyoruz arta kalan 0.4 rüzgarı 95 kuvvete ekliyoruz ve 99 atıyoruz.(Başta dediğim gibi yukarıdaki koşullarda geçerli başka koşulda değişebilir.)

KAVİS

Parabolle çok benzerdir fakat tek farklı nokta bunda rüzgarı 2 ile çarparken mesafeyide 2 ile çarpıyoruz.Bir diğer farklı nokta ise kuvvetimiz 95 değil 60 tır.Örnek olarak biz haritanın sağında kalıyoruz ve ws attığımız kişi solda mesafe 6 , rüzgar sağa doğru 1 ise atmamız gereken açı ve kuvvet 76 60 tır

UYARI!!!

Kavisi heryerde atamassınız attığınız kişiyle yükseklik farkı olmamalı eğer varsa attığınız kavis öne veya arkaya gidebilir.

YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA İNŞALAAH İYİ ANLATABİLMİŞİMDİR İYİ FORUMLAR 

Doğukan Ö.
20 Aralık 2014 22:23
Sağol.