alexa
Bombom
Bombom oynamanın dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi görmesindeki en büyük etken ise Türkçe yayınlanması olarak belirtilmektedir.  Bombom kodlari oyunda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Bombom kodlarini E Pin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
451
Bombom Rehberi Detaylı
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 18:58
Başlangıç Rehberi

Oyun açıklaması

Bombom sevimli bir online oyundur, oyunu indirmeye gerek olmadan sadece kayıt olarak oynayabilirsiniz.

Oyunda farklı oyuncularla karşılarak savaşabilirsiniz. Basit klavye sistemi ile daha kolay oynamanızı ve oyunun tadını çıkarmanızı sağlar.

Sevimli çizgileriyle, hikayeleriyle, masalsı sahneleri ve moda kıyafetleriyle bayanların da çok ilgisi çeken Bombom özel skill efektleri ve savaş sahneleriyle de erkeklerin odak noktası olmayı başarmıştır.

İndirmeye gerek olmadan sadece kayıt olarak oynayabileceğiniz müthiş bir oyun.

Masalsı sahneler: Koca kafalı minik gövdeli karakterlerden oluşan oyun çizgi film etkisi yaratır.

Savaş sahneleri: Türlü türlü savaş çeşitleriyle insanı heyecanlandıran BOSS savaşlarıyla geliyor, rakibinizi yenmeye hazır olun!

Ses efektleri: Savaşırken arka plan müziği oluşturan ilk online oyun. Rahatlatıcı müziği ve komik ses efektleriyle daha fazla eğlenmenizi sağlar.

Moda kıyafetleri: Binbir çeşit şapkaları, gözleri, kıyafetleri ve yüz ifadeleriyle sana seçme imkanı sunuyor. Oyunda kendini yaratma imkanı sağlıyor.

Özel savaş efektleri: Birbirinden farklı silahları ve saldırı efektleriyle aklınızı başınızdan alır. Taş devrine ait balta mı kullanmak istersin, burda! Yoksa modern bir top mu, o da burda! Ya da ultra modern elektrikli bir silah, o da burda! Alışveriş merkezinde bulabileceğin çeşit çeşit aksesuar oyunu daha zevkli kılar.


Karakter yaratma

Oyuna kayıt olduktan sonra karakter arayüzüne girerek karakter yaratabilirsiniz. Kız ya da erkek olmak üzere seçebileceğiniz iki tip kart vardır. Karta tıklayarak karakteri büyük boyutta inceleyebilirsiniz.


Güzel kahramanımız güçlü ve dayanıklıdır.Yakışıklı kahramanımız, alaycı görünüşünün altında yatan kibarlığıyla etkileyicidir.


Anasayfa GörünümüOyuna girdikten sonra anasayfaya yönlendirileceksiniz. Anasayfadaki her bölümün farklı bir kullanım amacı vardır.

Oyun salonu: Oyunda temel etkinliklerin yer aldığı bölümdür, her türlü savaşa buradan girilir.

Alışveriş merkezi: Burada her çeşit silah, teçhizat, aksesuar ve güzellik öğelerini bulmanız mümkündür.

Evlendirme Dairesi: Aşıkların hayatlarını birleştirdiği nikah salonu.

Birlik Kulübü: Burada isterseniz birlik kurarsanız, isterseniz herhangi bir birliğe katılırsınız. Birlikle alakalı her türlü işlem buradan yapılır.

Onur Listesi: Tüm kişisel sıralamalar ve birlik sıralamaları buraya asılır.

Demirci Atölyesi: Burada güçlendirme, sentezleme, füzyonlama ve nitelik aktarma işlemleri yapılır.

Açık Arttırma Pazarı: Açık arttırmaya çıkarılmış her şeyi buradan temin edebilirsiniz.

Arkadaşlık Merkezi: Oyuncu buraya kayıt olarak kişisel bilgilerini paylaşabilir, oyundaki karakterini gösterebilir. Ayrıca diğer oyuncularla tanışıp arkadaşlık kurabilir.


Ana Menü

Soldan sağa: Kredi yükleme butonu, Alışveriş merkezi, Sırt çantası, Mail kutusu, Görevler, Arkadaşlık, Ayarlar, Etkinlikler ve Çıkış.

Kredi yükleme: Bu butona tıklayınca kupon yükleme sayfasında yönlendirileceksiniz.

Alışveriş Merkezi: Bu butona tıklayınca alışveriş merkezi arayüzüne yönlendirileceksiniz.

Sırt Çantası: Bu butona tıklayarak sırt çantasını açıp içindekilere göz atabilir, teçhizat, nitelik, aksesuar ve karakterleri buradan düzenleyebilirsiniz.

Mail kutusu: Buraya tıklayarak mail kutusuna ulaşacaksınız. Buradan mail alıp gönderebilir, mail yoluyla takas alışverişler yapabilirsiniz.

Arkadaşlık: Buraya tıklayarak arkadaşlık arayüzüne ulaşacaksınız. Böylece çevrimiçi ve çevrimdışı arkadaşlarınızı, birlik üyelerini görebilir, istemediğiniz kişileri kara listeye alabilirsiniz.

Ayarlar: Her türlü oyun ayarlarını buradan yapabilirsiniz.

Etkinlik: En yeni etkinliklere bir tıklamayla buradan ulaşabilirsiniz.

Çıkış: Buraya tıklayarak bir önceki sayfaya ulaşabilirsiniz.


Oyun SalonuOda Listesi: O kanaldaki tüm oyuncuların kurduğu odaların listesi bulunur.
Mevcut Kanal: O anda mevcut olan kanalları bulabilirsiniz.
Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı karakter ve görevini, birlik ad ve seviye sıralamasını, mükafat bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.


Oyuncu Listesi:Oyun salonunda bulunan tüm oyuncuları oyuncu listesinden takip edebilirsiniz.Oda listesi
ID: Oda numarasıdır. Buraya tıklayarak küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe olmak üzere sıralamasını görebilirsiniz.
Oda: Oda türüne tıklayarak odaların oda türüne göre sıralamasını görebilirsiniz.
Savaş türü:Buraya tıklayarak odalara bağlı olarak yapılan listeyi görebilirsiniz.
Kişi Sayısı:Odada bulunan kişi sayısını belirtir. Buraya tıklayarak odalardaki kişi sayısına göre kaç defa listeye girdiğini görebilirsiniz.

Buraya tıklayarak oda listesi sayfa değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Hemen Katıl: Atletik modda savaşmak için kullanılır.
Ara: Buraya tıklayıp oda numarasını yazarak bu odaya girebilirsiniz.
Kur:Buraya tıklayarak oda kurabilirsiniz.


Savaş Görünümü


Oyundaki temek işlemler "←, →, ↑, ↓" okları ve ''Boşluk'' tuşu kullanılarak gerçekleştirilir.

"←,→":Okları karakterin haritadaki sağ sol yöne olan hareketlerini kontrol eder.
"
↑,↓":Okları karakterin ateşleme yaparkenki açısınız kontrol eder.
“Boşluk tuşu”: Ateşleme yoğunluğunu ayarlar.
Boşluk tuşuna ne kadar uzun basarsanız, o kadar uzağa isabet almış olursunuz. En aşağıdaki ''yoğunluk'' derecesinde ateşleme şiddetini görüntüleyebilirsiniz. Yanlışlıkla çok uzun süre basılı tutar yoğunluğu aşarsanız, tuşa basmaya devam edin, 100 dereceye geldiğinde kendiliğinden düşecektir böylece şiddetini tekrar ayarlayabilirsiniz.


Açı ve yoğunluk“↑ ↓” tuşları ateşleme açısını belirlerken tuşları yön belirlemede kullanılır.
“Boşluk tuşu” ile ateşleme yapılır, boşluk tuşuna basma süresi atışın yoğunluğunu belirler. Yapmamız gereken tek şey, yoğunluğun üst tarafındaki şiddeti göz önünde bulundurarak atış yapmaktır.


POW kullanımı
Savaş sırasında öfke değeri dolduktan sonra, "Pow  butonu görünür, saldırı sırasında buna tıklayarak ya da (B tuşunu) kullanarak bu özelliği kullanabilirsiniz.
Dikkat edilmesi gerek nokta, ''Üçlü bombalama'' aksesuarı ve pow aynı anda kullanılırsa etkisi olmaz.
Bombomda Evlenmenin yolu 

İlk olarak hesabınızda 800 Kupon olması gerekli daha sonra Shop'dan Tek taş yüzük almalısınız.2. Olarak Evleneceğiniz kişi arkadaş listenizde ekli olmalıdır.Arkadaşlar listesinden evleneceğiniz kişinin üstüne tıklayın Bekar yazan yere tıklıyorsunuz ve teklifi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.Eğer kabul ederse görev tamamlanır ve evlenmiş olursunuz ama redderse size "iyi insan kartı" gelecektir. ( Benim karakterim bayan olduğu için birde evli olduğum için Bekar butonu renksiz)

Bu işlemleri yaptıkdan sonra artık evlisiniz görev yapabilirsiniz fakat yüzük almak için düğün yapmalısınız aksi taktirde yüzükler gelmez.
Konunun sonuna geldik İYİ OYUNLAR 

Cevap bulunamadı.