alexa
Bombom
Bombom oynamanın dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi görmesindeki en büyük etken ise Türkçe yayınlanması olarak belirtilmektedir.  Bombom kodlari oyunda kullanilan para birimidir. Satin aldiginiz Bombom kodlarini E Pin sekmesine basarak kullanabilirsiniz.
199
Oyun Hakkında
Kerem Ç.
26 Ocak 2015 17:05

İnternetin giderek daha yaygın hale gelmesi, insanların hayatlarındaki pek çok ihtiyacı daha kolay ve çok seçenekli biçimde gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır. Aynı durum eğlence anlamında da geçerli olduğundan, bilgisayar oyunlarının sayısı ve türü gün geçtikçe artarak farklı yaş grubu ve kesimlerden oyun severlerin diledikleri eğlence türünü tecrübe edebilmelerine olanak sağlamaktadır. Son yılların en fazla ses getiren yapımlarından Bombom, türünün sınırlı örnekleri arasında olması ve geniş bir kullanıcı kesimine hitap etmesi ile birlikte gelişim ve yenilenmesini sürdürmektedir. Yirmi yıla yaklaşan tarihi ile efsaneler arasında sayılan Worms serisinin bir benzeri olarak nitelendirilebilecek Bombom, referans oyunda olduğu gibi iki boyutlu bir harita üzerinde birbirini sahip oldukları silah ve benzer ekipmanlar ile yok ederek takım galibiyeti elde etmeye çalışılan bir tema üzerine kuruludur. Sahip olduğu çizgi film benzeri çizimler ve renkli dünyası ile ilk bakışta bir çocuk oyununu andıran Bombom, sahip olduğu oyuncu kitlesinin çoğunluğunu yetişkinlerin oluşturması sebebi ile bu durumdan tamamı ile farklı olduğunu kanıtlamaktadır. Sıradan ve basit bir oynanışa sahip gibi görünen oyun, kullanıcısının zaman içinde tecrübe edeceği detay özellikler ve taktiksel farklılıklar ile birlikte ne denli derin bir içeriğe sahip olduğunu göstermektedir.

Oyunun bu denli yoğun kullanıcı kitlesine ulaşmasında yardımcı olan ilk iki etken şüphesiz ücretsiz olması ve herhangi bir indirmeye gerek kalmadan tarayıcılar üzerinden kullanılabilmesidir. Günümüzün profesyonel oyun dünyasında pek çok yapımın yüksek ücretler karşılığında kullanabilmesi bu konuda hassasiyet sahibi çoğu kullanıcının tepkisine neden olmakta ve tercihlerini Bombom gibi başarılı olduğu kadar ücretsiz şekilde kullanılabilen yapımlardan yana kullanmalarını sağlamıştır. Buna ek olarak kişilerin ister ev isterse işlerindeki boş zamanlarında direkt olarak kullanabilmeleri için tarayıcı üzerinden birkaç saniyede erişime açılabilen oyun, kullanıcısının ne zaman ve nerede isterse eğlenceli zaman geçirebilmesine olanak vermektedir.


GÜLSÜM D.
29 Ocak 2015 17:06
Bombom güzel bir online oyun dur