alexa
Borderlands 2
Borderlands 2’de sahip olabileceğiniz sayısız ölçüde envanter çeşitliliği ile birlikte, iyi veya kötü yönde ilerlemeyi sürdürebileceğiniz geniş bir hikâye bulunmaktadır. Borderlands 2 Steam CD Key satin alma isleminden sonra, Steam üzerinden aktif ederek, indirip oynayabilirsiniz.
352
"Bu mu, uzaylılık bu mu, insanlık bu mu?"
eray ö.
18 Şubat 2015 19:54
Grafik deseniz, ilk oyundan beri aynı düzeyde. Tamam, farklı bir gezegen, farklı bir manzara var ama ben ikinci oyunun tasarımlarını daha çok beğenmiştim. Teknik açıdan kökten bir değişiklik yapmadıkları için, sanki kaldığınız yerden devam ediyormuş gibi hissediyorsunuz. Grafik açısından belki de tek iyi yan fazla geliştirilmediğinden eski sistemlerde de çalışacağı olacaktır. Nvidia kart sahibi olanlar için sunulan PhysX teknolojisi ise, tadında kullanıldığında iyi bir görsellik sunuyor, ama fazla da abartmamak lazım. High seviyeye getirirseniz, bir iki çatışmadan sonra etraf taştan topraktan geçilmez hale geliyor. Bu taş kalabalığı hem sistemi yavaşlatıyor, hem de manasız bir görüntü kirliliği oluşturuyor.Sesler Borderlands 2'den aynen aktarıldığı için bir şey söylemeye gerek yok, ama müzikler konusunda hayal kırıklığına uğradım. Böylesine bir oyunun daha kaliteli, daha modernize ve elektronik temalı etkileyici müziklerin olmasını beklerdim. Oyunun müziklerini kapatıp, arka planda Portal 2'nin soundtrack'ini açarsanız, oyunda nasıl bir müzik temasının eksik olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Önceki oyunlarda olduğu gibi yine, "Bazilyon" tane silah edinebiliyor, "Mizilyon" tane düşmanı alt ediyoruz. Eğlenceli, absürt, ilginç ve yer yer komik görevler ile karşılaşıyor, piyasadaki FPS oyunlarından daha farklı bir deneyim yaşıyoruz. Ancak ortada bir gerçek var ki, Pre-Sequel!'in sundukları kesinlikle yeni bir oyun olmayı hak edecek kadar fazla değil. Yazının en başında da bahsettiğim gibi DLC'den biraz daha uzun olacak şekilde hazırlanmış, Borderlands 2'nin tamamıyla aynı sistemini kullanan ve bir iki eklenti ilave edilmiş bir oyun ile karşılaşıyoruz. Bu durum hem tek kişilik senaryoda hem de online modlarda geçerli. Düşük yerçekimi dışında yıllardır oynadığımız oyundan hiçbir farkı yok.Hatta oyun öylesine aynı ki, sözüm ona yepyeni tasarlanmış olan düşmanlarımız, önceki oyunlardakilerin kafalarına fanus geçirmiş halleri aslında. Aralarında bir tek jetpack kullanan ve üzerimize tek hamlede sıçrayan düşman modeli farklılık oluşturuyor o kadar. Tüm düşmanlar aslında önceki oyunda olan ve bir iki görüntü rötuşu yapılan karakterlerden ibaret diyebilirim.

Toparlamak gerekirse, eğer sıkı bir Borderlans fanatiğiyseniz, çıkan her DLC'yi heyecanla oynamış ve yenisini de sabırsızlıkla beklemişseniz, The Pre-Sequel! sizi fazlasıyla memnun edecektir. Eğer Borderlands'i sevmiş ama yeni oyunda biraz daha fazlasını bekleyen bir oyuncuysanız, umduğunuzu bulamayacağınız kesin. Şu anki satış fiyatının biraz altına listelense, daha cazip bir hale gelebilirdi ama DLC'den çok da öteye gitmeyen bir oyunun pahalı oyunlar statüsünde olması çok da uygun değil. Tüm Borderlands oyunlarında olduğu gibi, yayınlanacak tüm DLC'leri bir araya getiren, toplu halde satılan indirimli paketlerin çıkmasını beklemek daha akıllıca olabilir.
Sergen B.
10 Mart 2015 12:04
Grafikleri Çizgi Roman Filmlerini Andırıyor :)