alexa
Brick Force
Brick Force, silahların farklı geri tepme oranlarına varana kadar en derin ayrıntıların düşünülmüş olduğu bir yapım. Brick Force, kullanıcısına oldukça farklı birçok oyunculu çevirim içi silah oyunu tecrübesi sunuyor.  Brick Force Token Epin'lerini dijital olarak hemen satin alabilirsiniz. Alacaginiz Brick Force Token Epinlerini oyun web sitesinden aktif edebilirsiniz.
338
İnşaa Et, Paylaş, Oyna!
Emre S.
7 Haziran 2015 15:59

Brick-Force'a tür olarak Sandbox FPS diyebiliriz. Oyunun içeriğinde en büyük payı, oyuncularla silahlı mücadelelerde bulunmak alıyor. Brick-Force beta aşamasında oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştı. Bunun sonrasında tam sürüme geçti ve oyuna ilgi katlanarak artmaya devam ediyor. Tam sürüme geçmenin sevinciyle oyuncularına birbirinden farklı etkinlikler sunan oyun ekibi, bir yandan da oyunu geliştirmeye devam ediyor. Oyuna Türk oyuncuların ilgisi de azımsanmayacak derecede. Bunun sebebi hiç şüphesiz yayıncı firmanın oyunu tamamen Türkçe olarak Türkiye pazarına sunuyor olması. Web sitesinden tutun oyun arayüzüne, oyun içi tüm metinlerden seslendirmeye kadar her şey Türkçe. Durum böyle olunca Türk oyuncuların ilgisi de kaçınılmaz oluyor. Oyun Türkçe dışında birçok dilde faaliyet gösteriyor. Faaliyet alanlarına göre farklı sunucular da açılmış. Yani bir oyuncu ister Türklerin bulunduğu Türkiye sunucusuna, isterse de genel kapsamlı Avrupa sunucusuna ya da başka ülke sunucularına girebilir. Şu aşamada genel Avrupa sunucusunun yoğunluk oranı gün içinde orta seviyelerde, akşamları ve hafta sonları yoğun seviyelerde seyrediyor. Türkiye sunucusu ise yaklaşık %25 doluluk oranlarında. Brick-Force'ta sunucu seviyesi hiçbir şekilde sizin oyun keyfinizi etkilemiyor. Yani odaların tamamı dolu olsa dahi siz kendi oyununuzda herhangi bir “lag” problemine maruz kalmıyorsunuz.

Oyunun grafikleri temasına uygun olarak adeta bir çizgi diziyi andırıyor. Elbette tasarımı itibariyle böyle bir oyundan üst düzey grafik seviyesi beklemek yanlış olur. Haritadaki detayların tamamı köşeli objelerden oluşuyor. Sanki etrafınızdaki her şeyin piksel piksel dağılması gibi. Lobi kısmı ve silahlar bu piksellenmeden payını almayanlardan. Bunlar, daha kullanıcı dostu olması amacıyla 3D çizilmiş ve animasyon destekli olarak oyuncuya sunuluyor. Genel anlamda oldukça kolay ve dış etkenlerin oynayışa minimum etki ettiği bir kontrol düzeni mevcut Brick-Force'ta. Karelerden oluşan karakterinizi klasik FPS oyun kontrolleriyle yönlendirerek diğer oyuncularla online mücadele ediyorsunuz.

Bir MMOFPS'den beklediğiniz gibi oyundaki karakterinizi geliştirmeniz Brick-Force'ta da mümkün. Geniş vitrinden oyun paranızla ya da cebinizden vererek alacağınız “Token” parasıyla karakterinizi istediğiniz düzeyde geliştirebilirsiniz. Oyunda FPS oyunlarını oynayan oyuncuların aşina olacağı birçok silah var. İster makineli, ister dürbünlü silahlarınızı satın alarak gücünüzü arttırabilirsiniz. Sadece silah da değil; karakterinize kask, kostüm gibi eşyaları satın alarak savunma gücünüzün artmasını sağlayabilirsiniz. Brick-Force'da bazı MMOFPS'lerdeki gibi karakter sınıfları yok. Her tür silahı satın alıp aynı karakterde kullanabilirsiniz.

Oynama seçeneklerinde 5 farklı oyun türü bizi karşılıyor. Klasik Modlar olarak tanımlayabileceğimiz bu oyun türlerini lobide seçerek oynayabilirsiniz. Hepsini kısaca tanıyacak olursak; “Takım veya Solo Ölüm Modu”, seçtiğiniz bir harita üzerinde en fazla 8'e karşı 8 kişiyle oynamaya izin veriyor ve hangi takım diğerini ilk önce mağlup ederse, o takım kazanıyor. “Hayatta Kalma Modu”, klasik bir ölüm kalım mücadelesi oynamak isteyen oyuncular için. “Patlatma Modu”, bir bomba yerleştirmek ve savunmak (kırmızı takım) veya diğer takımın bomba yerleştirmesini engellemek (mavi takım) amacıyla oynanan bir oyun türü. Son olarak “Bayrak Kapma” modunda mavi takım bayrağını kırmızı bırakma noktasına ve tam tersi şekile kırmızı takım da kendi bayrağını mavi bırakma noktasına taşımak zorunda. Bu oyun modlarına çok yakında “Dalga Modu” ya da “Bombacı Arı Modu” olarak da bilinen ve oyuncuların işbirliği ile yükselen ya da düşen “Savunma Modu” da eklenecek.

Cevap bulunamadı.