alexa
Brick Force
Brick Force, silahların farklı geri tepme oranlarına varana kadar en derin ayrıntıların düşünülmüş olduğu bir yapım. Brick Force, kullanıcısına oldukça farklı birçok oyunculu çevirim içi silah oyunu tecrübesi sunuyor.  Brick Force Token Epin'lerini dijital olarak hemen satin alabilirsiniz. Alacaginiz Brick Force Token Epinlerini oyun web sitesinden aktif edebilirsiniz.
239
Rehber
Emre S.
7 Haziran 2015 15:45

Brick-Force, Sandbox FPS özelliği ile kullanıcısına iki yönlü bir oynama seçeneği sunuyor. Oyunun tanıtım yazısını okuduğunuzu varsayarak, nişancı ve inşa seçenekleri arasından herkesin yolunun düştüğü nişancı moduna dair stratejik bazı bilgiler verelim öncelikle sizlere.

Öncelikle lobi kısmında dikkat etmeniz gereken ilk nokta harita seçimi olacaktır. Oynayacağınız haritayı bilmiyorsanız, karşınıza hiç beklemediğiniz ve sonuç hiç istemeyeceğiniz bir ortam çıkabilir. Başlangıçta kullanıcı yapımı haritalardan bir süre uzak durabilirsiniz. Oyuncu yapımı haritaların geneli detaylı ve biraz daha ileri düzey ya da tecrübe edinmiş oyunculara göre olacağından sizin mücadeleniz zayıf kalabilir ve alışmakta sıkıntı çekebilirsiniz. Oyuncu yapımı haritayı ve resmi haritayı ayırt etmeniz zor olmayacak. Lobide bir odaya çift tıkladığınızda direkt olarak oyuna bağlanmazsınız. Önce odaya girip oyuncuların dağılışı, harita bilgileri, oyun türü, süresi gibi bilgileri görürsünüz. Kararınızı bu noktada verebilirisiniz. Resmi haritalar çok büyük değildir. Basit yapısı ile oyuna adapte olma sürenizi en aza indirir. Elbette bu noktada da dikkat etmeniz gereken bazı istisnalar var. Haritalar orta büyüklükte olduğundan, çok fazla oyuncunun olduğu resmi haritalarda gerçekten sıcak çatışmalar yaşanır. Düşman karşınıza anında çıkabilir. Bu çok büyük bir sorun olmamasına karşın, başlangıçta hem resmi harita olmasına hem de oyundaki oyuncu sayısının çok fazla olmamasına dikkat etmenizde fayda var.

Az kişiyle oynamanın ilk yararı haritaları tanımak olacaktır. Karşınıza anında oyuncu çıkmayacağından, siz haritayı dolaşırken bir yandan da ortamın detaylarını öğrenmiş olacaksınız. Oyuna adapte olma sürecinde oynamak istediğiniz karakter türünü de kesin olarak belirlemelisiniz. Çoğu MMOFPS’de olduğu gibi karaktere özel silah düzeni Brick-Force’da yok. Bu da oyuncular için büyük avantaj. Aynı karakterle ister keskin nişancı, ister ağır silahlar kullanan bir asker, isterseniz de hücumcu bir piyade olarak oynayabilirsiniz. Farklı karakterlerde oynamayı seviyorsanız paranız yettiğinde dükkandan silah satın alıp envanterinize ekleyebilirsiniz. Paranızın tükendiği yerde Token ile silah satın almaya devam edebilirsiniz. Tek tip bir karakter isterseniz de, farklı silah seçeneklerinden istediğinizi satın alıp donanabilirsiniz.

Oyuna alıştığınızda oyuncu yapımı haritalar, resmi haritalara kıyasla daha zevkli hale gelmeye başlayacak. Brick-Force bu anlamda size hayal gücünüzle sınırlı bir harita çeşitliliği sunuyor. İster başkalarının yaptığı haritalarda mücadele edebilir, isterseniz kendi haritanızı oyuna sunabilirsiniz. Her oyundan sonra kullanıcı haritalarını puanlandırmayı unutmayın. İnşa moduna geçip siz de haritalar yapabilirsiniz. Elbette harita yaratmak tamamen sizin kararlarınıza bağlı olarak gelişen bir olay. Küçük ve kolay bir harita da yapabilirsiniz, büyük ve detaylı bir harita da… Fakat karmaşık bir harita olacaksa, birkaç kişi ile birlikte tasarlamakta fayda var.

Oyunda Türk oyunculara rastlamak zor değil. Oyun dışında da Türkçe Brick-Force topluluklarına kayıt olarak çevrenizi genişletebilir, bir ekip olarak inşa modunda yeni ortamlar yaratabilirsiniz. 

Cevap bulunamadı.