alexa
Burnout Paradise The Ultimate Box
Yayınlandığı 2008 ve 2009 yıllarında pek çok otorite tarafından yılın en yenilikçi ve etkileyici oyunu gibi sıfatlara nail olmayı başaran Burnout Paradise, kullanıcılarından gelen yoğun olumlu yorum ve geri dönüşler sayesinde de herhangi ek bir reklam veya tanıtım işlemine gerek kalmaksızın kendi kendisinin popülerliğini dolaylı yoldan arttırmayı sağlamış yapımlar arasında.  Burnout Paradise: The Ultimate Box Origin Cd Key'inizi aldiktan sonra Origin üzerinden aktif edebilir ve indirmeye baslayabilirsiniz.
193
Hollywood Esintileri !
Ekin G.
3 Mart 2015 00:40
Yarışlar demişken biraz da bundan bahsedelim. Bize verilen bir ehliyet var ve bu ehliyet D,C,B,A şeklinde seviyelere sahip. Seviye atlamak için ise istenilen sayıda yarış kazanmak gerekiyor. Bu yarışlarda trafik ışıklarının olduğu yerde bulunuyor ve oraya gittiğimizde L2-R2 tuşlarına basılı tutarak yarışa giriyoruz. Bu yarışları kazandığınızda yeni araçlar çıkıyor ve doğal olarak zamanla yarışlardaki araçlarda değişmeye başlıyor. 

Yollarda sürekli gezen bazı arabalarda var ve bunları takip edip kaza yaptırdığınız takdirde o araca da sahip olmuş oluyorsunuz. Bu da araç çıkartma yöntemlerinden birisi. Toplamda çıkartabileceğiniz 75 araç var. Bunun dışında oyunun sahip olduğu müthiş hasar sistemi sayesinde en eğlenceli yarış türü Road Rage yani Takedown'lar olmuş. Size verilen sınırlı süre içinde istenilen sayıda Takedown yapmanız gerekiyor ve otoyol gibi yoğun trafik olan yerlerde aynı anda birbirine kaza yaptırmaya çalışan sizinde dahil olduğunuz bir çok arabayla inanılmaz kaza sahneleri ortaya çıkıyor. Burnout Paradise, Sixaxis'in sahip olduğu hareket algılayıcı sistemi de kullanmamıza olanak sağlıyor. Ancak oyun çok hızlı olduğu için Motion Sensitive ile kullanmak oldukça zor ve yorucu olabiliyor. Oldukça zaman harcayıp alışmak lazım yoksa her yarışta onlarca kez kaza yapmanız kaçınılmaz.

Bir de oyunumuz online destekli. 8 kişiye kadar arkadaşlarınızla toplanıp Drift, Takedown gibi özellikleri birbirinize karşı oynayabilirsiniz. Burnout serilerinde sürekli olan ve gaza getiren hareketli şarkılar aynen bu oyunda da mevcut ve alınan zevki oldukça arttırdığını da söyleyebilirim. Ayrıca araçların sesleri de çok başarılı olmuş, motor seslerine hayran kaldım diyebilirim ve değişen kamera açısıyla seslerin geldiği noktada ona göre değişiyor. Aynı şekilde kaza anında ortaya çıkan seslerde gerçekten muazzam olmuş. Birebir gerçek kaza sahnelerine gerçek kaza sesleri eşlik ediyor diyebiliriz. Bunun dışında aracınızı bir yerde durdurduktan bir süre sonra arabanızın motoru duruyor ve klasik müzik eşliğinde Paradise City size tanıtılıyor. Herhangi bir tuşa basarak tekrardan arabanızın durduğu noktaya dönebiliyorsunuz ve arabanızı tekrar çalıştırmak için de R2 tuşuna basılı tutuyorsunuz ve o anda motorun çalışma sesi duymaya değer olmuş.

Uzun lafın kısası

Başka bir Burnout yok. Arcade yarış türünün kesinlikle kralı. Evet, bazı eksiklikler, hatalar olabilir ama yinede bu oyun hakikaten çok başarılı. Criterion, yeni nesile yakışan bir Burnout yapmış dersek yalan olmaz. Ancak oyunda biraz Burnout özünden çıkıp NFS'ye yönelme olmuş. EA ile anlaşıldıktan sonra böyle bir değişiklik açıkçası şaşırtmadı beni. Sonuç olarak Burnout: Paradise belki bir klasik değil ama kesinlikle oynanmayı hak eden bir oyun olmuş.
Cevap bulunamadı.