alexa
Cabal Online
Durmaplay Cabal Online için Cabal eCoins, 2006 yılından bu yana Cabal ALZ ve Cabal eCoin yani Cabal cash satışı yapmaktadır. En ucuz Cabal Online ALZ satın al veya En ucuz Cabal Cash satın al. Cabal Online eCoin satin aldiktan sonra EST Games'in sitesinden Durmapay seçerek aktif edebilirsiniz. ALZ teslimatlari CH 8 Bloody ice 'ta yapilmaktadir.
338
Cabal Online Amp warrior (İnceleme)
Serhat Ç.
18 Aralık 2014 06:43
Herkes hep "Amp. warrior şöyle Amp. warrior böyle" diye söylüyor. Neden böyle bu warriorlar peki? Perde arkasındaki sırları ne? Nasıl kasılabiliyorlar? Siz kasılamıyor musunuz? Parayı nereden bulduklarını merak mı ediyorsunuz?

İşte hepsi burada bir açıklığa kavuşacak. Bazı mod arkadaşların bu konu gereksiz diyeceğini biliyorum. Ancak inanın bana, okuduktan sonra farklı düşüneceksiniz.

1- Neden güçlü bu warriorlar?

"Çünkü amp lar neden olacak" cevabı kabul edilemez. Buna da neden diye sorarsam ne yapacaksınız? Ben burada bunu sizlerin gözü önünde hesaplayacağım. Böylece şüpheniz kalmayacak ve rahat edeceksiniz.

(((Atağınız + Skillin Atağı) + (Buff Atağı-Negatif Buff Atağı)) . (Normal Ampınız + Skill Ampınız))-Rakip Defansı eşitliğini benim CABAL Hesaplamaları konumdan biliyorsunuz. Buradaki örnekleri kullanacağız.

(((830 + 775) + (100-0)) . (Normal Ampınız + 2.25))-800 yapalım bu eşitliği.(Değerleri kafadan atıyorum bu böyle olmaz diye gelmeyin bana.) Şimdi hesaplayalım: Damage 3036,25 çıkar.(Karakterler için ayrım var. Karakterlere bu kadarı ancak Tierra Glorosia da vurursunuz.(Gerçek damage yi ancak orada vurursunuz.))

Halbuki biraz ampımız olsa idi:

(((830 + 775) + (100-0)) . (%7 + 2.25))-800

%7 yi hesaplarsak 0,1575 çıkar. Koyalım yerine:

(((830 + 775) + (100-0)) . (0.1575 + 2.25))-800

Hesaplarsak 3305 çıkar. 250 damage arttı neredeyse. Sadece %7 amp ile...

Bu warriorların gücü burdan gelir.

2- Parayı nereden bulurlar?

Dört yolları vardır para kasmak için.

1-Direk Alz almak.
2-Bota bırakarak kasmak.
3-Dungeonlardan item düşürmeye uğraşmak.
4-Undead Ground'da farm yapmak.

Edit: Bir üyenin isteği üzerine ekliyorum: Bot illegal bir yöntemdir. Kullanırsanız oyundan banlanabilirsiniz. Bence denemeyin...

Siz de deneyebilirsiniz.

3- Nasıl kasılırlar?

Diyorsunuz ki bu adamların zırh defleri düşük nasıl kasılıyor bunlar.

İşte asıl mesele de orada başlar zaten. Amp. Warriorlar amp setlerinin yanında başka bir set de taşırlar kasılabilmek için. Bu setin defi yüksektir. Bu yüzden de inanılmaz fazla paraya ihtiyaçları vardır.

4- Hiç Amp basmaya çalışırlar mı?

Evet. Bu warriorların %15 inin basmaya çalıştığı, %10 unun slot bastığı, %5 inin craft yaptığı tespit edilmiştir.(Bu üç grup kesişmez diye bir şey demiyorum, kesişirler.) Ama pahalıya malolur size. Bu nedenle siz olacaksanız size direk amplarınızı almanızı veya droplamanızı öneririm.

5- Amp zırhları hangi seviyededir?

Genellikle kendi levellarının giydiği zırhların 2 kademe veya 1 kademe altındadır. Çok alt olursa amp yapayım derken definizi kaybedersiniz. Kesinlikle önermem.

6- Nerelerde yerleri vardır?

Her yerde. Özellikle Tierra Glorosia da olmak üzere her yerde kendilerine bir yer bulurlar. Bu hayvani damagelerinden kaynaklanır. 

7- Takı olarak ne tercih ederler?

BoF tercih edilir. Eğer bulunuyorsa BoF+2 + Amp slotlu alırlar. Takıları RoL, RoF, AoP, CR dir. Böylece inanılmaz bir crit ve amp gücü elde ederler. Ama bunun için çoook paraya ihtiyaçları vardır. Ben bulamam diyorsanız amp warrior olmaya çalışmayın...

karmacode'nin konusundan alıyorum: İtem konusuna fazla değinmemek için. Ama şimdi çeşitlilik doğduğundan bir kaç takı daha ekleyebilmek için 7. maddeyi ekledim.


2)Peki İtemleri Nasıl Olmalı?

En Çok Tercih Edilen Ve Merak Edilen Warrior Tipi Olduğu İçin İtemleri Üzerinde Ayrı Ayrı Duralım..

a) Suit-Plate
Suitimizde Pek Seçeneğimiz Yok Genellikle Osm Armour Suit +6 +7 50Hp + %7 Sword Amp Tercih Edilir.Nadirende Olsa Shineguard Plate Of Amp (Sword Skill Amp %5) Tercih Edenler Çıkmaktadır.

a) Sword
Bu Konuda En Merak Edilen Sorulardan Birisi "Sword'umu Deathblow Crt Rate Mi Almaliyim Yoksa Crt Dmg Mi" Sorusu Olmuştur.Eğer
-"Arka Arkaya vurdugum Crt Dmg'Lerle Rakibimin Canını Seri bir Şekilde Azaltmak İstiyorum" Derseniz Sword Of Deathblow Crt Rate İnc 10 - 16
-"Birden Bire Ani bir Atakla Mümkun oldugu Kadar Maximum Dmg Vurmak İstiyorum" Derseniz Sword Of Deathblow Crt Dmg inc 20 veya 32" (Tercihen 32) Şeklinde Almanız Gerekir.Fakat Crt Rate Kazanmak İçin Ödün Verilen, Swordlardaki Maximum Craft Olan %32 Crt Damage' Hiçte Küçümsenebilecek Bir Rakam Değil.(Bence) Genellikle Shadowtita yada Bulabilirseniz Osmium Tercih Edilir.

a) Helm-Visor
Eğerki Yukarıdaki Gibi 32 Damage'den Ödün Verdiyseniz Helminiz Tercihen Deathblow +16 VE 2 Slot 10+10 toplam %36 Crt Damage Yada Mininmum %30 Crt Damage Şeklinde Olmalıdır.Osm Pahalı Geleceğinden Shadowtitanium'a Düşülebilir.(Slot Extend Avantajı oldukları İçin Titaniumlarda Pahalıdır.) 

a) Boot-Graves
Botlarda Standart İtemlerden Olan %7Sw amp Tita - Shadowtita - Osm Arasından Seçilir.Extra Olarak +50 Hp Avantajı Daha Güzel Olacaktır.

a) Gaunlet-Gloves
Eldivenlerde Önümüzde 2 Seçenek Var.Ya ödün Verdiğimiz Atagı Kapatmaya Çalışıcağız Yada bütçemizi en Çok Sarsacak Olan İtemi Alıcağız.Eğer İlk Seçenek yoluna Gidecek Olursak Osm Armorgloves Of Deustriction + 16 Atack Ve Slotunda +2 atack Bulunan Bir Eldiven Kullanacağız.İkinci Yolu Seçersek Tita - Shadowtita - Osm Arasindan %7 Sw amp Tek Slotlu Bir Eldiven Edineceğiz.(Oldukça Pahalı Bir İtemdir)

a)Accessores-Aksesuarlar
Takılar Bilezik Olarak Dual Braclet Of Fighter +3 +4 Yada Slotlu +2 Olmalıdır.Küpelerimizi Earring Of Guard +4 Yada +3 Olarak Seçiyoruz.Yüzüklerimiz Kesinlikle Ring Of Luck +2 Olmalı.Kolye Olarakta Amulet Of Pain+4 Ve Üstü Tercih Edilmelidir.

Bu bölümdeki bir konudan alıntı yaparak başka bir item rehberi daha ekliyorum.

Alıntı sahibi: Dance4Life
Umarım yararlı olabilirim.Var olan konuyu biraz daha ayrıntılandırmak benim amacım Ve Biraz daha oyunu kavrayabilmiş ( alz sahibi ) arkadaşlara.

Öncelikle sabit konuda açıklandığı gibi Crit-Amp Wa itemlerini açıklayayım 

A)Suit 
Suit olarak çok bir tercihimiz yok.
Osmium Armor Suit of Amp +6/7 ( 7 amp 100 hp) 
Alternatif Seçenek : Osmium Armor Suit +6/7 ( 7 amp 50 hp)
B) Helm
İşte burası çok kafa karıştıran bölüm.
Warrior olarak Helmde Rate önemlidir. Weaponlarda Dmg. den kısılmamalı
* Osmium Armor Helm of Db. 8 rate 20 dmg.
*Titanium Armor Helm of Db . 15 rate 24 dmg ( SEM kullanırsanız)
Yada en iyi ihtimal olan
* Osmium Armor Helm of Db ( 40/7 yada 15/24)
C) Glove
Glove olarak en iyi tercih (ki bulunabilmesi çok zordur ) 1 slot boş ve 1 slot 7 amp.
Osmium Armor glove (7 amp ) tercihdir. Olmazsa Shadow Tit Glove (7 amp)
D)Boot
Osmium Armor Boot ( 7 amp) ve ya Shadow Tit Boot ( 7 amp +50 hp)
Takılar 
Bilinenin aksine takı kısmı karışıktır.
bence en uygun takı seçimi : 
BOF +6 (2x)
FRE +6 (2x) ( belki +7 ) 
AoP +6
AoB +8
Vamp Ear. +5-+7
2x Rol +2
2x Cri +2
2x RoF +9/10

Weapons :
işte Warrioru Warrior yapan item...
Kesinlikle Max Dmg....
Osmium daikatana +7/8/9 ( 80 dmg )
Osmium GreatSword +7/8/9 ( 80 dmg ) 
Extralar .
Eof +7
Eog +8
White Board 
Rw3 +6
ibrahim ethem b.
21 Aralık 2014 22:32
tek tek okdum.çok sağol