alexa
Cabal Online
Durmaplay Cabal Online için Cabal eCoins, 2006 yılından bu yana Cabal ALZ ve Cabal eCoin yani Cabal cash satışı yapmaktadır. En ucuz Cabal Online ALZ satın al veya En ucuz Cabal Cash satın al. Cabal Online eCoin satin aldiktan sonra EST Games'in sitesinden Durmapay seçerek aktif edebilirsiniz. ALZ teslimatlari CH 8 Bloody ice 'ta yapilmaktadir.
266
Genel Force Archer
Serhat Ç.
18 Aralık 2014 06:52
Nişancı, Rüzgarı Delen Ölümcül Gücü Ateşler

Authentic Sixin içinden Force Archer, Force Shielder ve Force Blader diğer üç skilller gibi Sage Towerdan meydan gelmemişlerdir. Exodus Nevarethtan beri yüzyıldan uzun bir sürede bağımsız olarak gelişmişlerdir. Eskiden Force Handlera bağlıyken artık zamanla 6 asıl skilllerin bir parçası oldular.

3 savaş skillinin arasından Force Archerlar Wizard grubundan türemiştir. . Uzun menzilli büyülerin potansiyelini fark ettiler, bu büyüleri güçlendirmek için çaba sarf ettiler. Force Handlerlar arasındaki yaygın kanı uzaklık ve konum ile konum ve gücün ters orantılı olduğudur.
Force Archer skilllerinin yaratıcıları yer ve kuvvetten çok mesafe ve hızdan etkilenmişlerdirler. Force Archerlar için şiddetli uzun menzilli saldırı skilllerini keşfettiler ve Wizardın Orbunun gelişmiş versiyonu olan Crysta?leri yarattılar. Bu Crystaller gücün şiddetini arttırmaktan çok onu kontrol altına almayı sağlar. Bu muhteşem icat, başka bir icat olan Astral Bowun doğuşunu sağladı. Astral Bow uzun menzilli atışlarda güç kaybının önlenmesini sağlar, güç kontrolünü sağladığı gibi aynı zamanda saldırı zamanını geliştirir. Sonra, Astral Weaponların oluşmasına ön ayak oldular. Crystallere hakim olmak, asgari derecede fiziksel kuvvet ve çeviklik gerektirir.

Forcer Archerlar eşsiz savaş stillerinden dolayı, diğer sınıflar ile karşılaştırıldığında pek fazla hareket etmezler, Pastur kıtasından gelme hafif zırhlara nazaran ağır sayılan Battle Suit Set tarzı zırh giyerler.

Tecrübeli Force Archerlar hızlı uzun menzilli saldırılarda bulunabilirler ve güç kontrolünde uzman bir seviyeye ulaştıklarında uzun mesafeden tek bir atış ile öldürücü vuruş yapabilirler.

Taviye Edilen İtem
Zırh: Battle Set
Silah: Crystal

Tavsiye Edilen Yetenekler
Crystal : Strength 2, Intelligence 6, Dexterity 4

Force Archerın Özellikleri

1-Defansı defans ve atack ratesi oldukça azdır.
2-Çok hızlıdır.
3-Dungeonların ve Savaşların vazgeçilmez healcisidir.
4-En iyi heal yeteneğine o sahiptir.
5-Etrafındakilere verebileceği birçok buff vardır.

FAZLA PARANIZ YOKSA

Çok fazla param yok.Bu yüzden itemlerim oldukça kötü.Arkadaşlarım beni dungeonlarda yanına almıyor.Tek başıma girsem daha ilk çıkan canavarda ölüyorum bunun bir çözümü yokmu diyenler için.Önerim:Force Archer karakter oynamadığım zamanlarda mutantta force archerın olmadığını gerçekten çok hissederdik.Emin ol Herkez hissediyor.Geçici bir evre olacak mesela b1f'emi giriliyor gireceksiniz ama arkada kalıp onları healliyeceksiniz.Kendinize guard set yapacaksınız.Çoğu kişi okcunun dungeonda vurmasındansa heallemesini yeğler.Çıkan itemleri toplayacaksınız.Sadece mana pot paranız gitmiş olacak.Sizde sonrasında zamanla para biriktirip güzel bir set alabileceksiniz.

FAZLA PARANIZ VARSA

Alacağınız vampric takılarla dungeonların efsanesi olabilirsiniz.Belki biz force archerların defansı yok olabilir doğru.Fakat çok hızlıyız.Moblar bizim 500 hpmizi götürüyorsa biz belkide bir vuruşta 800 hp alacağız.Stun skilimiz sayesinde canavarları bayıltıp rahatlıkla kesebileceğiz.Nelermi giyeceğiz?.
Kasma aşamasını bitirdikten sonra giysilerimizi almaya başlıyacağız.Benim gibi pvp tutkunu biriyseniz hiç durmadan guard set yapmadan alırsınız pvpyi sevmem diyorsanız 130-140 lvlerden sonra alacaksınız.Zaten elinize yavaş yavaş para geçecek.Gelelim alacağınız itemlere.Defans ratesi en iyi olan set martial settir ve sizde bu nedenle martial set alacaksınız.
Osm martialsuit 7 magic skil amp+50 hp
osm martialhelm 36 critical damage
Osmmartialboot 7 magic skil amp
Osm martialgloves 7 magic skil amp
Topaz crystal iki adet 30 damage veya onun pherystini.
Kendinizi asla sıkmayınız.Misal 36 damage alamazsınızda 20 damage alırsınız.Zamanla dahada güzelleştirirsiniz hemde oyundan sohumamış olursunuz.


FORCE ARCHERLARDA SKİL KASMAK

En kolay skil kasan karakterlerden biri sizsiniz.Skil kastığınız yerlerde moblar size vursada pot harcamadan kendinizi healliyebilirsiniz.Skilleriniz çok hızlı olduğundan rahatlıkla skil kasarsınız.Fakat skil kasarken dikkat etmeniz gereken bir durumda yüksek saniyeli skilleri vurmamanızdır.Eğer yüksek saniyeli skilleri vurursanız daha yavaş kasarsınız.Örnek olarak
2 saniyelik bir skille vurdunuz ve 1 pointi %1i doldu
1 saniyelik bir skille iki kere vurdunuz ve 1 pointin%2 si doldu hemde eşit süreye.
Skil kasarken adept set almanız gerekmekte.Eğer hem skil hem lv kasacağım derseniz yine vampric takılar takmanız gerekecek.Ama misal siz 130 lvsiniz mutant forestta gerçek setinizle zor kasıyorsunuz birde giderde skil seti giyip kasmaya çalışırsanız kısa bir süre içinde ölürsünüz.


FORCE ARCHERLARIN SAVAŞTAKİ YERİ

Çoğu kişi savaşta ne önde nede arkada olmayı ister çünkü savaşta önde olanlar damageyi yer arkada olanlarda puan alamaz.Fakat FAda bu durum değişebilir.FA İlk olarak gider saldırısını yapar ve geri çekilir.HPsi azalan arkadaşlarını ve kendisini iyileştirir.1 Adet hp down skili onun çok fazla puan kazanmasına neden olur.Complater skili sayesinde büyük bir alanın sahibi olacaktır.Ona karşı yaklaşan yakın savaşçılardan g.master skiliyle kolayca kurtulabilir.

FORCE ARCHERLARIN SKİL SIRALAMASI

Gelelim çok konuşulan bir konuya.Force archerin pvpdeki combo dizilimi.Bu tarz birşey yok.Yani herkezin kendine özel bir combosu olmalı.Başkasından öğrenirsede ustaca öğrenmeli.Gerektiğinde başarılı olmak istiyorsa matematiksel hesaplar yapmalı.Bunları yapmadığı taktirde gerçek anlamda başarıya ulaşmış sayılamaz.Çünkü ben bazen bir gün oluyor combo deniyorum.Bunu siz görüp alınca emek hırsızlığı oluyor.Ama tabiikide beğenip alabilirsiniz.Ama karşıdakine lütfen sorun.Size bir tavsiye pvpde kesinlikle critical shotu kullanın çok güzel bir skildir.İkinci bir tavsiye en hızlı skilleri bir grupta toplayın mesela 1.3 saniyeleri 1.5leri ve 1.8leri gibi.Cye basın ve istediğiniz skilin numarasına basın hangisi daha çoksa onu en başa koyun.Öyle öyle 6-7 tane skil koyun ve oto combo yapın.
Moblara karşı yani PvE de ise stun skillerinizi konuşturun

Kaan Taha U.
19 Aralık 2014 20:32
Bilgi iiçin sağolasın force archer kasmayı düşünüyodum iyi oldu bu bilgi :)
ibrahim ethem b.
21 Aralık 2014 22:24
çok sağol .ok faydalı bir bilgi